Avalon » Serie komiksowe » Spider-Man » Spider-Man #61

Spider-Man #61

Spider-Man #61

"Maximum Clonage" – Part 4: "Heading Toward Omega"

Postacie
Streszczenie

Ben walczy z wieloma klonami Spider-Mana. Wie, że nie jest w stanie ich pokonać, więc wywarza drzwi od pokoju, w którym się znajdował. Decyduje, że musi odnaleźć Petera i pomóc mu w zrozumieniu, jak wielki błąd popełnia, sprzymierzając się z Szakalem.

Tymczasem Mary Jane wraca do domu. Postanawia, że nie będzie czekać, aż Peter wróci do domu, sama zacznie go szukać. Niespodziewanie spotyka w salonie Kaine'a, który zaskakuje ją pytaniem, dlaczego Peter przestał walczyć o swoje życie. Mary Jane odpowiada, że sama tego nie rozumie.

W laboratorium Szakal rozmawia z Peterem. Aby Parker choć trochę się rozchmurzył i przewietrzył umysł, ma dla niego misję. Prosi, by udał się po klona Gwen Stacy, którego właśnie odnalazł. Dzięki niej będzie mógł pogłębić swoją wiedzę odnośnie sposobu powstrzymania degeneracji u klonów. W międzyczasie Ben ucieka korytarzami przed klonami. Po krótkiej walce ląduje na zewnątrz laboratorium. Jest zaskoczony miejscem, w którym się ono znajduje.

Kaine tłumaczy Mary Jane, że troszczy się o Petera, ponieważ on osiągnął w życiu to, czego pragnął Kaine. Opowiada kobiecie o swoich początkach. O pierwszej manifestacji jego zdolności widzenia przyszłości i, co za tym idzie, blizn, które oznaczają degenerację u klonów. Jego wizje uratowały mu życie, gdyż Szakal chciał go zabić po zobaczeniu objawów degeneracji. Kaine nie uciekł z laboratorium. Z ukrycia obserwował, jak Peter pojawia się pierwszy raz na świecie i staje się ulubieńcem Szakala. Jednak Kaine uznawał Petera za brata i nie pałał do niego nienawiścią. Swoją złość skierował przeciwko Benowi i dlatego dręczył go przez ostatnie pięć lat. Kaine krzyczy do Mary Jane, że nie potrafi zrozumieć, dlaczego Peter niszczy swoje życie sprzymierzając się z Szakalem, po czym niszczy z wściekłości ławę w pokoju. Chwyta Mary Jane i mówi jej, że była dla niego istotna, będąc częścią życia Petera, teraz jest niczym!

Spider-Man odnajduje klona Gwen Stacy. Kobieta mówi Peterowi, że ma niedokończone sprawy z Szakalem, dlatego zgadza się do niego wrócić.

Tymczasem Mary Jane przekonuje Kaine'a, by jej nie zabijał. Stwierdza, że jeśli Kaine naprawdę jest klonem Petera Parkera, to zrobi to, co jest słuszne. Prosi go, by powstrzymał Szakala przed zabijaniem, pomógł Benowi i uratował jej męża. Kaine dziękuje Mary Jane za rozmowę i wyrusza wykonać misję. Kobieta kieruje się do gabinetu Petera, by tam znaleźć sposób na skontaktowanie się z mężem.

Zszokowany Ben orientuje się, iż laboratorium Szakala mieści się w spalarni, do komina której został wrzucony przez Spider-Mana przed pięciu laty. Nie ma jednak czasu na rozmyślania. Rzuca się na niego kilkanaście klonów Spider-Mana. Gdy wydaje się, że Ben zostanie przytłoczony ich liczbą, pojawia się Kaine, który mu pomaga. Reilly mówi mu, by nie zabijał tych klonów. Kaine wyjaśnia, że po rozmowie z pewną bardzo mądrą kobietą rozumie już, iż te klony mają takie samo prawo do życia jak on czy Ben, którego nazywa bratem. Będąc otoczonymi przez klony, prosi Scarlet Spidera o pomoc w odnalezieniu Szakala i zakończeniu tego szaleństwa.

Autor: Cyclop83

Galeria numeru

Spider-Man #61

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.