Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #404

Amazing Spider-Man #404

Amazing Spider-Man #404

"Maximum Clonage” – Part 3: “In The Name Of The Father"

Postacie
Streszczenie

W laboratorium Szakala załamanego Petera odnajduje Ben. Stara się go pocieszyć, jednak Parker jest wściekły. Dochodzi miedzy nimi do krótkiej walki, po której Peter odchodzi. Nagle Bena atakuje Spidercide. Mówi mu, że to miejsce jest przeznaczone wyłącznie dla klonów. Całą sytuację ogląda Kaine, który ma nadzieję, iż Spidercide wyręczy go w zabiciu Bena. On tymczasem wyciąga Szakala z komory regeneracyjnej. Warren bez problemu radzi sobie z przeciwnikiem. Mówi mu, że może go zabić, gdyż czekał na to od dawna, lub Kaine może się do niego przyłączyć i wtedy Szakal go uzdrowi, gdyż wie już, jak to zrobić. Tymczasem Ben wyzwala się z ciekłego uścisku Spidercide'a rozrywając go na kawałki, pozostawiając jedynie głowę. Jednak ten klon Parkera bez problemu odtwarza swoje ciało.

Po chwili dochodzi do spotkania czterech Parkerów i Szakala. Spider-Man jest zaskoczony tak szybkim ozdrowieniem Warrena, zważywszy na fakt, że niedawno dostał dwie kule w brzuch. Szakal pobiera z szyi Spider-Mana próbkę krwi, która pozwoli mu dokończyć badania nad idealnym klonowaniem. Ben rzuca się na Warrena krzycząc, że zabrał mu pięć lat życia, a do tego nie mógł być z ukochaną ciocią May w pokoju, gdy umierała. W międzyczasie Spidercide przemyka się korytarzami laboratorium, gdyż czuje, że coś go przyzywa. Tymczasem Spider-Man odciąga Bena od Szakala. Mówi mu, że ta sprawa już go nie dotyczy. On nie jest klonem i powinien kontynuować życie, które właśnie odzyskał. Do Petera dołącza Kaine, który mówi Benowi, że nie powinien tu być, to jest świat klonów.

W innej części laboratorium Spidercide spotyka Scriera. Prosi go, by ten wyjaśnił mu, kim on tak naprawdę jest. Bez wypowiedzenia słowa, Scrier dotyka czoła Spidercide'a, który stwierdza, że teraz już wie, kim i czym jest!

Peter i Kaine trzymają Bena. Szakal proponuje, by Reilly pomógł "rodzince" w tworzeniu nowego i lepszego świata. Wówczas Ben zaczyna pytać, czy śmiertelne żniwo, jakie widział w miasteczku Springville, to wizja nowego świata Warrena. Szakal wymierza Benowi lekki cios lewą dłonią i oskarża go o kłamstwo. Przybyły na miejsce Spidercide proponuje, że zabije Bena. Warren stwierdza, że Ben jest zbyt cenny i mówi do Spidercide'a, by zabił Kaine'a. Ten jest zdruzgotany, że Szakal oszukał go i nie pomoże mu w powstrzymaniu degeneracji, przez którą tak potwornie cierpi. Na odchodne stwierdza, że zabije Warrena kiedy indziej.

Benowi zaczyna kręcić się w głowie. Okazuje się, że Szakal, zadając przeciwnikowi lekki cios ręką, miał szpony zakończone jakimś narkotykiem. Spidercide wrzuca Bena do wielkiego pustego pokoju. Spider-Man zaczyna mieć wątpliwości co do swojej współpracy z Szakalem. Gdy Scarlet Spider zaczyna dochodzić do siebie, spostrzega, iż w jego stronę zmierzają setki klonów Spider-Mana!

Autor: Cyclop83

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #404

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.