Avalon » Serie komiksowe » Web of Spider-Man » Web of Spider-Man #127

Web of Spider-Man #127

Web of Spider-Man #127

"Maximum Clonage” – Part 2: “The Last Temptation Of Peter Parker"

Postacie
Streszczenie

Na szczyt Empire State Building wkracza oddział S.W.A.T., który otrzymał rozkaz aresztowania przebywających tam osobników. Do Szakala, stojącego obok Petera, celuje ze swojego karabinu Punisher. Obecność policjantów aktywuje pajęczy instynkt u Petera. Parker nieświadomie zasłania swoim ciałem Warrena, którego chce zastrzelić Punisher pragnący zemścić się za krzywdy, jakich doznał od tego złoczyńcy w początkach swojej kariery mściciela. W ostatniej chwili Peter chwyta Szakala i ucieka z nim przed policjantami. Zdenerwowany Frank rusza za nimi w pościg.

Anna Watson sprząta dom May Parker, który trochę podupadł po śmierci właścicielki, i stara się podnieść na duchu Mary Jane. Mówi jej, iż ona i Peter są dla siebie stworzeni i mają przed sobą długie i szczęśliwe życie, z dzieckiem w drodze.

Szakal mówi Peterowi, że w jego żyłach płynie odpowiedź na nurtujące go pytania. Dzięki niemu będzie mógł powstrzymać degenerację u klonów i pomóc ludzkości. W myślach stwierdza, że teraz jego klony będą idealne, więc będzie mógł dokonać eliminacji ludzkości i władać nową rasą ludzką. Nagle odzywa się pajęczy instynkt Petera. Punisher dogonił ich i zaczyna strzelać z karabinu, nie dbając o przechodniów. Punisher ma na celowniku Spider-Mana, którego odciągnął na bok, by pomógł przechodniowi. Peter orientuje się, iż celem jest Szakal. Sytuację wykorzystuje Warren, który rzuca się przed Petera, udając, iż robi to, by go ratować. Punisher trafia swój cel w brzuch. Wściekły Peter atakuje Punishera. Po krótkiej walce udaje mu się go znokautować. Na miejscu zjawiają się policjanci. Peter widząc, że Warren potrzebuje pomocy, rzuca Frankiem w kierunku policji i zabiera Szakala do jego laboratorium. Punisherowi udaje się odpalić granaty dymne, które umożliwiają mu ucieczkę do kanałów.

Kaine, śledząc Petera i Szakala, dociera w pobliże laboratorium Warrena. Mieści się ono w spalarni, w której kominie przed pięciu laty Peter Parker chciał pozbyć się swojego klona. Nagle Kaine ma bolesną wizję śmierci Mary Jane. Tym razem widzi twarz zabójcy i nie może uwierzyć w to, kogo zobaczył.

Ledwo żyjący Szakal prosi Petera, by ten włożył go do komory regeneracyjnej. Według Warrena szanse na jego uratowanie są minimalne. Osłabiony stwierdza, iż teraz, gdy udało mu się znaleźć rozwiązanie problemów jego badań, umiera. Jedyne, czego chciał, to aby ludzkość czerpała pełne korzyści z jego badań. Ostatkiem sił prosi Petera, by ten kontynuował jego dzieło. Zrozpaczony Peter siedzi skulony przed komorą, do której włożył Szakala.

W kanałach Punisher szykuje się do walki z policjantami. Wykorzystując kable z prądem szantażuje policjantów, że wrzuci je do wody, w której stoją, jeśli nie wycofają się na powierzchnię. Policjanci zgadzają się bez wahania. Frank uciekając tunelem poprzysięga, że pewnego dnia dopadnie Szakala.

Miles Warren, dochodząc do pełni sił w zbiorniku regeneracyjnym, uśmiecha się i stwierdza, że lepiej nie mógł zaplanować rozwoju sytuacji.

Autor: Cyclop83

Galeria numeru

Web of Spider-Man #127

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.