Avalon » Serie komiksowe » PunisherMax » PunisherMax #3

PunisherMax #3

PunisherMax #3

"KINGPIN" Part 3

Postacie
Zapowiedź

Plan Wilsona Fiska, aby zostać szefem mafii Nowego Jorku, w końcu doprowadza do jego spotkania z Frankiem Castle oraz wciąga w to 97-letnią mafijną wdowę z dubeltówką i tajemniczego mordercę znanego jako The Mennonite.

Cytat

Mamma Cesare wychodząc z pod prysznica do Fiska: "If You're here to rape me lest's just get it over with. My hemorrhoids are acting up."

Streszczenie

Na purytańskiej farmie kobiety z wioski czuwają przy łóżku ciężko chorej kobiety. Jedna z nich informuje jej męża, że jeśli zabierze ją do lekarza w mieście, jego cała rodzina zostanie ekskomunikowana. Mogą się jedynie modlić. Mężczyzna czuje się bezsilny. Gdyby nie ona byłby martwy i musi ją uratować. Kiedy zaczyna bluźnić, kobieta wyprowadza synów chorej na dwór. Koło wychodka chłopaki rozmawiają o całej sytuacji. Kiedy jeden z nich opiera się o ścianę, ta pęka i ukazuje się im skrytka z metalową skrzynką. W niej dzieciaki znajdują sporo broni, ale nie wiedzą, co to jest. Nakrywa ich ojciec, który ze złością każe im to zostawić. Następnie bierze skrzynkę i zakopuje ją koło drzewa.

Fisk odwiedza szefa ruskiej mafii w jego barze. Prosi o przysługę dla Kingpina. Chce prosić ruskich, aby nie wtrącali się, kiedy nowy szef będzie jednoczył pięć rodzin. Rosjanin nie widzi powodu, dla którego miałby to zrobić za darmo i dlaczego Wilson nie miałby zaraz umrzeć. Ten odpiera, że ma mały prezent. Do lokalu zostaje wprowadzony związany mężczyzna. To on zgwałcił siostrę Rosjanina kilka miesięcy temu i zwiał do Bostonu. Dzięki temu umowa zostaje zawarta. Kiedy facet jest masakrowany, Fisk odbiera telefon od żony. Ta informuje go o kłopotach i nie chodzi o syna. Vanessa widziała na ulicy wdowę po Don Cesare. Po tym, jak na nią patrzyła, wie, że Mamma wie o planach Wilsona. Ten bagatelizuje staruchę, ale żona upomina go, aby nie lekceważył tej przebiegłej i sprytnej wiedzmy.

Frank jedzie wieczorem samochodem. Od dwóch tygodni zajmuje się sprawą Kingpina. Znalazł tylko sporo dymu, na który ktoś przeznaczył sporo kasy. Jedyna twarz, która się z tym wiąże, to ochroniarz Rigoletta. Ma wrażenie, że to tylko zasłona dymna, tylko dla czego? Czas zaczerpnąć informacji u źródła. Podjeżdża pod dom Don Cesara. Ostatni raz widział wdowę, gdy podczas setnych urodzin jej męża dokonał masakry. Jest ona ciągle szanowana i wie o wszystkim, co dzieje się w mafii.

Kiedy Frank zakrada się przez ogród, do domu frontowymi drzwiami wchodzi Fisk. Zastaje staruszkę, kiedy ta wychodzi spod prysznica. Ta przechodzi do sedna i mówi, że wie o wszystkim. Domyśla się też, że Wilson chce ją zabić. Chce mieć to szybko za sobą, ale prosi, aby mogła się chociaż ubrać. Nie chce, aby sanitariusze, którzy będą wynosić ciało, śmiali się z niej. Mężczyzna zgadza się. Mamma podchodzi do szafy i wyjmuje z niej wielką dubeltówkę. Fisk unika pierwszego strzału, ale pada na ziemię i jest zdany na łaskę kobiety. Okazuje się, że strzał przebił ścianę i trafił Punishera w kamizelkę. Kobieta strzela do mordercy jej męża. Kiedy wychyla się przez dziurę zostaje postrzelona jednocześnie przez Franka i Fiska. Następnie mężczyźni zaczynają ostrzeliwać się przez ścianę. Kiedy zmieniają magazynki, Wilson mówi przeciwnikowi, że mógł go ostatnio zabić, ale tego nie zrobił. Castle ma to gdzieś. Mafioso bierze rozbieg i przebija się przez ścianę. Frank strzela, ale Fisk zostaje tylko draśnięty w policzek. Grubas wpada na bohatera i razem spadają ze schodów. Na dole Wilson zrzuca przeciwnika, który wylatuje przez frontowe drzwi. Przed nimi stoi kilku młodych mafiosów, którzy wpadli do mamuśki na coś do jedzenia. Po chwili dezorientacji rzucają się na Punishera, który po krótkiej walce wręcz morduje gangsterów. W tym czasie Fisk ucieka tylnymi drzwiami i odjeżdża.

W nocy Fisk nie może spać. Jego komórka zaczyna dzwonić. To Rigoletto. Wilson domyśla się, że już słyszał, iż Punisher zabił starą wdowę Cesare. Szefowie są wkurzeni i mogą chcieć odwołania planu i natychmiastowego zabicia Franka. Tymczasem ciągle nie ma tajemniczego mordercy, który miał się tym zająć. Fisk nie odbiera telefonu. Na rynku jest jeszcze kilka ciekawych nazwisk morderców. Zaraz do jednego zadzwoni. Jego plan jest już tak bliski realizacji. Podnieca się ta myślą i budzi żonę na małe bzykanko.

Na purytańskiej farmie mąż modli się przy łóżku swojej żony. Do pokoju wchodzą jego synowie. Mówią, że przybył do niego człowiek ze stacji benzynowej. Był do niego telefonom od niejakiego Rigoletto. Mężczyzna każe synom zaprząc konie do wozu. Przeprasza nieprzytomną żonę i wychodzi. Następnie wykopuje swoją skrzynkę i odjeżdża.

Autor: Spell

Galeria numeru

PunisherMax #3 PunisherMax #3 PunisherMax #3 PunisherMax #3 PunisherMax #3 PunisherMax #3 PunisherMax #3 PunisherMax #3 PunisherMax #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.