Avalon » Serie komiksowe » Punisher vol. 2 » Punisher vol. 2 #13

Punisher vol. 2 #13

Punisher vol. 2 #13

"Franken-Castle" - part 3

Postacie
Zapowiedź

Uwięziony w ciemnych tunelach pod Nowym Jorkiem, otoczony przez japoński zespół myśliwych polujących na potwory, pełen krwi swoich przyjaciół, Frank Castle odwraca się, podnosi ogromną strzelbę i uśmiecha się. Nikt nie jest gotowy na to, co nadchodzi. Frank przeszedł przez piekło i czas, aby część z tego oddał.

Streszczenie

Samuraj biegnie przerażony przez tunele. Kiedy dobiega do większego pomieszczenia, zastaje tam zmasakrowane zwłoki swoich kolegów. Od tyłu zachodzi go Punisher. Japończyk chce do niego strzelić, ale zanim skończył się obracać, zostaje przecięty na pół kataną.

Tymczasem w laboratorium Morbius walczy z robotycznym dowódcą napastników. Każdy z nich twierdzi, że czerwony kamień należy do niego. Pojedynek jest wyrównany do czasu, aż do walki włącza się jeden z samurajów. Odwraca to uwagę wampira i robot może strzelić do przeciwnika promieniem światła słonecznego. Michael pada na ziemię nieprzytomny. Dowódca każe go wziąć w niewolę, aby mógł go później torturować.

Gdzie indziej w mieście Werewolf By Night stoi otoczony przez przeciwników. Rozpoznaje jednego z nich jako wojownika biorącego udział w masakrze wilkołaków w Kanadzie. Obaj stają do pojedynku, który nie daje jednak zwycięzcy. Do walki rzucają się pozostali myśliwi. Mimo wielu ran Jack walczy dzielnie, jednak przeciwnik jest liczniejszy. Jeden z Japończyków chce dokonać egzekucji przy pomocy karabinu przymocowanego do pancerza. Jego broń zostaje jednak wyrwana ze zbroi. To Punisher przybył na odsiecz. Wyrwaną lufę wsadza samurajowi do ust, a następnie wrzuca do niej granat. Tak przygotowaną paczkę rzuca w resztę napastników. Wybuch kończy walkę. Kiedy Frank pomaga wilkołakowi wstać, pojawia się dowódca samurajów, który rzuca się z kataną na naszego bohatera. Castle strzela z karabinu, ale miecz i zbroja chronią wojownika. Ten jest bardzo szybki i zadaje kilka celnych cięć. Mściciel czuje, że jego ciało go zawodzi. Musi dostać kolejną tabletkę. Punisher w rewanżu łapie przeciwnika za głowę i przebija nim ścianę. Okazuje się, że znajdują się w pomieszczeniu powyżej miasta i samuraj oraz Frank spadają z wysokości kilkudziesięciu metrów. Przebijają dach jakiegoś budynku i spadają na ziemię. W tym pomieszczeniu schował się Man-Thing, który chroni dzieci potworki. W czasie lądowania Japończyk wbił swój miecz w szyję Punishera i ten teraz się nie rusza. Myśląc, że pokonał potwora, uderza przy pomocy działka w Man-Thinga i dzieci. Egzekucję przerywa Frank, który wstaje z karabinem w ręce. Strzela w klatkę piersiową przeciwnika. Pociski to kołki, które jednak tylko wbijają się w zbroję. Japończyk myśli, że ma szczęście, ale kołki zaczynają wwiercać się w niego. Samuraj mimo tych ran oraz potężnego ciosu wstaje i rzuca się do ucieczki. Dzięki jetpackowi ucieka przez dziurę w dachu.

Niedaleko robotyczny dowódca myśliwych zmierza do śmigłowca. Po drodze dostaje raport, że reszta oddziału wraz z kapitanem Yamato walczy z jakimś Frankensteinem. Ten nie zamierza na nich czekać i wpisuje ich na listę strat. Kiedy helikopter staruje, z ziemi wychodzi ogromny potwór, który zabija pozostałych na ziemi Japończyków. Jedynie kapitan Yamato dzięki swojemu jetpackowi leci w kierunku śmigłowca. Punisher nie zamierza jednak dać mu uciec. Łapie Man-Thinga i robią razem fastball special. Tuż przed helikopterem potwór łapie samuraja i ten staje w płomieniach

Później. Punisher, Living Mummy, Werewolf By Night i Man-Thing maja naradę, aby postanowić co robić dalej. Wilkołak jest dość wrogo nastawiony do Franka, ale Mummy przywołuje go do porządku. Najważniejsze to dowiedzieć się, dlaczego doszło do ataku. Na to może odpowiedzieć potwór z lawy. Oznajmia, że wszystko przez Morbiusa. Pastor znalazł niedawno w wulkanie bloodstone i dał go wampirowi. Ten jednak został owładnięty myślą o potędze artefaktu i ukrywał go przed wszystkimi. Hellsgaard – przywódca napastników przybył tu po kamień. Teraz musza go odszukać i odzyskać. Castle zna człowieka, który pomoże im w poszukiwaniach, i będą mogli się zemścić.

Autor: Spell

Galeria numeru

Punisher vol. 2 #13 Punisher vol. 2 #13 Punisher vol. 2 #13 Punisher vol. 2 #13 Punisher vol. 2 #13 Punisher vol. 2 #13 Punisher vol. 2 #13 Punisher vol. 2 #13

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.