Avalon » Serie komiksowe » Spider-Man Noir: Eyes Without A Face » Spider-Man Noir: Eyes Without A Face #2

Spider-Man Noir: Eyes Without A Face #2

Postacie
Zapowiedź

Spider-Man właśnie spotkał jednego ze swoich śmiertelnych wrogów. Ale czy on o tym jeszcze wie? Na skrzyżowaniu Ameryki w 1934 roku, organizacje kryminalne zbierają krwawe żniwa na ulicach, kiedy Amerykańska Partia Nazistów obiecuje wizje bezpiecznego świata. Przez obietnicę polepszenia życia Amerykanów, Peter Parker jest zaślepiony w zło swojego nowego autorytetu. Czy dotrze to do Spider-Mana w odpowiednim momencie i zawalczy?

Cytat

Robbie Robertson: "I suppose we all look the same to you."
Otto Octavius: "I can distinguish gender. That's quite sufficient."

Streszczenie

Alhambra Theatre. Jean De Wolfe i agenci BOI odnajdują ciała Donato Morettiego i innych, których kazał zabić Crime Master. Kiedy znajdują pajęczyny, sądzą, że Spider-Man współpracuje z gangsterem, ale De Wolfe uważa, że tak nie jest i że to on ich powiadomił o całej sprawie.

Harlem. Spider-Man wdziera się do klubu Siódme Niebo, który wcześniej należał do Morettiego, a teraz przeszło w ręce jego zabójcy. Peter każe wszystkim gościom wynosić się i poszukać sobie innego miejsca do spędzania czasu, a potem zwraca się go Grubego Larry'ego, kierownika klubu, aby go oprowadził po całym przybytku, ponieważ od swojego informatora dowiedział się, że powinien znaleźć tu coś interesującego. Jedyne, co przykuwa uwagę Parkera, to dźwiękoszczelny pokój pełen kajdan i narzędzi tortur, ale Gruby Larry mówi, że to dla klientów o wyjątkowych upodobaniach seksualnych. Spider-Man każe mu zamknąć klub i ostrzega, że jeżeli jeszcze raz spotka go pracującego dla jakiegoś gangstera, to tego pożałuje. Peter idzie odwiedzić Felicję, ale przez balkon widzi, że kobieta ma towarzystwo, więc wraca do domu.

Schronisko prowadzone przez May Parker. Carver Robertson i dziewczyna jego syna, Gloria, przychodzą powiedzieć Peterowi, że Robbie zaginął. Opowiadają mu, że badał działalność Przyjaciół Nowych Niemiec, ugrupowania stworzonego przez niemieckich imigrantów i sponsorowanego przez niemieckich nazistów, którzy chcą zyskać wpływy wśród amerykańskich polityków. Dodają, że Robertson interesował się też sprawą zaginięć Murzynów w Harlemie. Peter przypomina sobie o pokoju w Siódmym Niebie i wybiega mówiąc, że znajdzie Robbiego.

Wyspa Ellis. Octavius i Connors wybierają kolejną osobę do eksperymentów spośród czarnoskórych więźniów, wśród których znajduje się Robbie.

Manhattan. Crime Master spotyka się z Josefem Ansellem, członkiem Przyjaciół Nowych Niemiec, który mówi mu, że gdyby Spider-Man odwiedził Siódme Niebo dzień wcześniej, to znalazłby czterech schwytanych Murzynów. Gangster uspokaja, że wszyscy się go boją i nikt im nie przeszkodzi, ale Ansell przypomina mu, że strach wzbudza człowiek w masce Crime Mastera, a tę może nosić każdy. Następnie Josef udaje się na Wyspę Ellis na spotkanie z Octaviusem. W rozmowie z nim wyraża zdziwienie, że władzom z Berlina tak bardzo zależy na eksperymentach na Murzynach, kiedy są o wiele łatwiejsze sposoby na ich eksterminację. Otto mówi, że nie to jest ich celem i w swojej korespondencji z Heinrichem Himmlerem ten przyznał mu rację. Octavius opowiada, jak w swoim dzieciństwie w Niemieckiej Afryce Południowo-Zachodniej obserwował służbę, która była leniwa i mało efektywna. Teraz swoimi badaniami chce dowieść, że można kontrolować rasy niższe i przez pozbawienie ich eksperymentalnie wolnej woli stworzyć posłuszną siłę roboczą.

Siódme Niebo. Spider-Man znów nachodzi Grubego Larry'ego i chce się dowiedzieć, do czego naprawdę służy dźwiękoszczelny pokój. Wkrótce w klubie pojawia się Crime Master ze swoimi ludźmi i każe im schwytać Petera. Bohater radzi sobie z nimi i szybko między nim i gangsterem stoi już tylko Sandman. Parker uderza go, ale cios nie robi na mężczyźnie wrażenia, a jego odpowiedź powala Spider-Mana na ziemię. Crime Master mówi, że to przypomina mu pewne zdarzenie z dzieciństwa, kiedy złapał pająka i rozpruł go nożem, chcąc się dowiedzieć, skąd się bierze jego sieć.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Spider-Man Noir: Eyes Without A Face #2 Spider-Man Noir: Eyes Without A Face #2 Spider-Man Noir: Eyes Without A Face #2 Spider-Man Noir: Eyes Without A Face #2 Spider-Man Noir: Eyes Without A Face #2 Spider-Man Noir: Eyes Without A Face #2 Spider-Man Noir: Eyes Without A Face #2 Spider-Man Noir: Eyes Without A Face #2 Spider-Man Noir: Eyes Without A Face #2 Spider-Man Noir: Eyes Without A Face #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.