Avalon » Serie komiksowe » Powers vol. 3 » Powers vol. 3 #3

Powers vol. 3 #3

Powers vol. 3 #3

"Z" - part 3

Postacie
Zapowiedź

Przeszłość Walkera zaczyna sprawiać mu kłopoty w teraźniejszości i nie będzie mu łatwo się z nich wyplątać.

Cytat

Erika (do matki): "Fuck you, whore! I'm telling them everything! How you fucked Z, how you killed that kid and how you stole my fucking iPhone!!!"

Streszczenie

Dom rodziny Bustemante. Walker i Sunrise odjeżdżają z aresztowaną za zabójstwo Z Eriką i wracają do miasta. Dziewczyna pyta się, czy samochód policjantów ma pole siłowe lub silniki odrzutowe. Kiedy słyszy, że nie, radzi przyspieszyć, ponieważ jej matka ma nadludzkie moce. Po chwili kobieta wyprzedza radiowóz i unosząc się nad jezdnią zmusza Christiana do zatrzymania się. Enki wzywa wsparcie, a Erika krzyczy, że powie policji wszystko, co jej matka ma na sumieniu, ponieważ nie posłuchała jej, kiedy kazała jej przestać sypiać z Z. Walker nagle rusza i wymija Bustemante, która próbuje trafić samochód wystrzałami energii, ale detektyw ucieka przed nimi. Erika mówi mu, że wie, że Christian był kiedyś Diamondem i czytała w Internecie, że wciąż ma jakieś moce, więc każe mu ich użyć, zanim jej matka ją zabije. Kobieta ląduje masce samochodu i rozbija szybę, ale Sunrise strzela do niej i trafia ją, ale nie zrzuca. Walker próbuje to zrobić wykonując ostre skręty i wreszcie udaje mu się, ale radiowóz wypada na pobocze. Bustemante podchodzi do niego, podnosi go i rzuca go krzycząc do Eriki, że powinna poddać się aborcji, kiedy była z nią w ciąży, ponieważ od niej nigdy nic nie dostała, a Z przynajmniej obdarował ją mocą. Samochód koziołkuje kilka razy i w końcu się zatrzymuje, ale policjanci nie mogą z niego wyjść, ponieważ na zewnątrz czeka na nich kobieta gotowa do strzału. Walker rzuca w Bustemante kostką neutralizującą nadludzi i każe Sunrise się pospieszyć mówiąc, że mają tylko kilka sekund. Na szczęście dla policjantów pojawiają się dwa radiowozy. Enki, Christian i Erika wsiadają do jednego z nich, a drugi szybko zostaje zniszczony przez Bustemante, która kontynuuje pościg. Sunrise wyciąga strzelbę i strzela do kobiety, ale Walker każe jej przestać. Kiedy Enki go nie słucha, Christian zabiera jej broń i trafia w słup elektryczny, który właśnie mija samochód. Wyładowanie zatrzymuje na chwilę Bustemante, dając uciekinierom kilka cennych sekund, ale jej kolejny atak zabija prowadzącego policjanta. Siedzący z tyłu Walker chwyta kierownicę, a Enki obsługuje pedały. Radiowóz dociera do wejścia do kanałów i detektywi oraz Erika wbiegają do środka. Kobieta wchodzi za nimi i woła córkę mówiąc, że przeprasza ją, że policjanci chcą ich rozdzielić, ale jeżeli się jej podda, to znów będą rodziną. Schowani w bocznym tunelu Walker i Sunrise przygotowują pułapkę i na ich znak Erika woła matkę. Bustemante błyskawicznie podąża za głosem. Christian zachodzi ją od tyłu i celując do niej każe się jej poddać, ale ona szybko strzela do niego i pozbawia go broni.

Niemcy, rok 1944. Blue Streak walczy w kanałach z nazistą i próbuje się od niego dowiedzieć, gdzie jest Hitler. Niemiec jednak nie ma zamiaru mu nic mówić i wkrótce ginie. Do Walkera dołącza reszta Daring Eagles. Christian mówi Billy'emu Mace'owi, żeby znalazł Adolfa po jego zapachu.

Teraz. Sunrise mówi Bustemante, żeby się powstrzymała, zanim popełni błąd, którego nie będzie mogła naprawić. Erika przeprasza matkę za wszystko, a ona przygotowuje się do zadania ostatecznego ciosu. Wtedy pojawia się brodaty mężczyzna, który uderza kobietę swoją buławą zabijając ją. Walker rozpoznaje w nim Billy'ego Mace'a, który mówi detektywowi, że szuka go od bardzo dawna.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Powers vol. 3 #3 Powers vol. 3 #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.