Avalon » Serie komiksowe » Daredevil » Daredevil #504

Daredevil #504

Daredevil #504

"The Devil's Hand" - Part 4

Postacie
Zapowiedź

Pierwsza historia nowego duetu dobiega końca. Wspierany przez bezwględny klan zabójczych ninja, Hand, Daredevil wypowiada wojnę skorumpowanym policjantom z NYPD, a Hell's Kitchen staje się polem bitwy. W międzyczasie Foggy i Dakota próbują się dowiedzieć, kto naprawdę stoi za falą przemocy, która ogarnęła miasto, zanim zostnanie ono doszczętnie zniszczone.

Cytat

"Hell's Kitchen is now under the protection of the Hand! Any and all criminals will be dealt with ruthlessly… be they citizen, police or H.A.M.M.E.R!"

Streszczenie

Gdzieś pod Nowym Jorkiem. Daredevil zatwierdza plany budowy Shadowlandu – podziemnego kompleksu tuż pod ulicami miasta, który ma służyć za nową "bazę" The Hand. Zjawia się również Carlos, donosząc o problemach Dakoty i Foggy'ego. Matt wścieka się, że pomimo tego, iż poświęcił wszystko, jego przyjaciele wciąż odczuwają piętno Daredevila. Śmiałek rozkazuje Carlosowi zebrać wojowników i przygotować ich do walki jeszcze tej nocy. Murdock zamierza utrzeć nosa Osbornowi.

Posterunek nr 18 Nowojorskiej Policji, Hell's Kitchen. Kurtz zastanawia się nad zniknięciem całego oddziału SWAT w dokach [patrz poprzedni numer]. Inny policjant zapewnia go, iż nie ma mowy o korupcyjnym działaniu. Ich rozmowę przerywa nagłe pojawienie się ninji na parapecie. Tajemniczy osobnik oznajmia, iż Hell's Kitchen jest teraz terytorium The Hand i ich prawo już tu nie obowiązuje. Mają godzinę, aby opuścić posterunek, jeśli tego nie zrobią, będzie to oznaczało wypowiedzenie wojny. Następnie ninja znika równie szybko, jak się pojawił.

Śródmieście. Lady Bullseye raportuje o przemieszczaniu się oddziałów The Hand. Fisk jest zadowolony, że wszystko układa się po jego myśli. Murdock okazał się jak zwykle przewidywalny i teraz zaatakuje Osborna, tym samym kierując na Hand całą armię H.A.M.M.E.R.. Gdy te dwie strony będą walczyć, Fisk będzie tym, który z tego skorzysta. Fisk poleca Lady Bullseye przyłączyć się do walki, ale zabijać tylko policjantów i żołnierzy H.A.M.M.E.R..

Avengers Tower. Osborn otrzymuje oficjalną prośbę burmistrza Jamesona o wsparcie w Hell's Kitchen, gdzie Hand szykuje się do ataku. Norman niechętnie decyduje się wysłać tam swoją armię, z nadzieją, że rozwiąże to problem The Hand i Daredevila.

Hotel Excelsior. Foggy i Dakota odwiedzają sędziego Kramera, który jest odpowiedzialny za utratę ich uprawnień. Sędzia otwiera drzwi, ale nie zamierza wpuszczać nieproszonych gości. Dakota mówi, że to sprawa osobista, po czym wyciąga zdjęcia sędziego z małoletnią prostytutką. Sędzia wpuszcza ich do środka. Okazuje się, że właśnie zabawiał się z kolejną ulicznicą. Kobieta wychodzi, a Dakota pyta się, kto kazał mu uprzykrzyć ich życie. Przerażony Kramer przyznaje, iż to nie Osborn pociąga za sznurki, ale sam Wilson Fisk. Dakota stwierdza, że muszą jak najszybciej skontaktować się z Mattem.

Hell's Kitchen, noc.
Żołnierze usuwają z ulic pikietujących mieszkańców, gdy na jednym z dachów pojawia się Daredevil otoczony hordami ninja. Oznajmia, iż Hell's Kitchen należy teraz do nich i każdy nieproszony osobnik zostanie potraktowany z należytą surowością. Snajperzy są gotowi do strzału, gdy zostają zabici przez Lady Bullseye. Ich śmierć rozpoczyna ostrzał ze strony wojska.

O świcie ulica wygląda jak pole bitwy, brakuje jedynie ludzkich ciał. Dakota i Foggy znajdują jednego rannego żołnierza, który mówi, iż wszystkich zabrali. Wciągnęli ich w chmury i pod ziemię, po czym zniknęli.

Pod Nowym Jorkiem.
White Tiger podważa sens ich działań, obawiając się, iż teraz Osborn zaatakuje ze zdwojoną siłą. DD twierdzi, że będą na to przygotowani, a gdy Shadowland zostanie ukończony, będą nie do zdobycia. Carlos twierdzi, że nie zdążą z budową na czas. Śmiałek ma inne zdanie i mianuje go głównym dowodzącym w czasie, gdy sam musi udać się do Japonii. Zabiera ze sobą Angelę. Jeśli chodzi o więźniów, to każe dawać im jedynie chleb i wodę, aby ich osłabić. Angela pyta się, co będzie, gdy skończy mu się miejsce w kanałach na przetrzymywanie więźniów. Murdock wchodzi do kanału pełnego klatek z pozamykanymi w środku żołnierzami, po czym oznajmia, że do tego czasu wybudują większe więzienie.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Daredevil #504 Daredevil #504 Daredevil #504 Daredevil #504 Daredevil #504 Daredevil #504

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.