Avalon » Serie komiksowe » The Ultimates 2 » The Ultimates 2 #6

The Ultimates 2 #6

The Ultimates 2 #6

"The Defenders"

Postacie
Cytat

Pietro: "Wanda were you just flirting with that machine?"

Streszczenie

Manhatan. Hank ze smutkiem w oczach przygląda się nowym Giant Man'om, którzy pomagają usunąć zniszczone wagony pociągu. Ponadto, udało się im to, co jemu nie. Przekroczyli magiczną wysokość sześćdziesięciu stóp. Rozmyśla, że gdyby świat był sprawiedliwym miejscem, zamiast nich stałby tam on.

Zwykłe mieszkanie. Hank spotyka się w nim z Defenders. Wita się z chudziną w stroju Nighthawk'a. Reszta zespołu wita się z nim. Są to Hellcat, Power Man, Son of Satan i Valkyrie, która przynosi drinki. Black Knight jest nieobecny, gdyż ledwo co skończył pracę i jazda do mieszkania zajmie mu jeszcze dłuższą chwilę z powodu korków. Hank rozmawia z seksowną i odzianą w kusy strój Valkyrie. Kobieta mówi, że jest damską wersją Thora. Pytana jednak mówi, że nie ma młota ani nie potrafi latać. Jest za to silna i zna sztuki walki. Nighthawk wie, że Hank nie tego oczekiwał. Mówi, że oni też mają swoje gwiazdy, jak doctor Strange. Dodaje, że nawet dwoje ludzi z X-Men rozważa swoje przyłączenie. Mają to zrobić, kiedy drużyna dostanie wsparcie finansowe. Pytany wyjaśnia, że super drużyny są przyszłością i osiem firm więcej będzie chciało ich sponsorować, gdy dowiedzą się, że pozyskali Giant Mana. Hank wyprowadza ich z błędu. Mówi, że moce te są zastrzeżone dla wojska i nie może ich używać. Ma za to coś, nad czym pracował wcześniej. Wyjmuje z torby hełm Ant Mana i minimalizuje się. Cała drużyna spogląda na niego z zachwytem. Valkyrie nie może uwierzyć, że drużyna ma w końcu kogoś z prawdziwymi mocami.

Hank budzi się w mieszkaniu. Obok, na łóżku, leży Valkyrie. Kobieta śpi. Hank wstaje i zabija dręczące go wyrzuty sumienia z powodu przespania się z dziewczyną. Cieszy się także na myśl, że za tydzień ma spotkanie z Fury'm. Chce pokazać mu nowe roboty, które buduje. Chwilę później staje w oknie i spogląda na miasto. Wie, że jeszcze nigdy w życiu nie upadł tak nisko. Chiałby, żeby superbohaterowie pomogli mu, tak jak pomagają innym.

Triskelion. Hank dostał dziesięć minut rozmowy z Nickiem. Próbuje przekonać go, gdy idą korytarzem. Przedstawia mu swoje dwa nowe androidy, Vision Two i Ultron. Mówi, że S.H.I.E.L.D. może je wykorzystać. Za darmo. Fury odmawia i odchodzi. W tym momencie podchodzi Jan. Zaczynają rozmawiać. Janet pyta się, czy to prawda, że ma kogoś. Ten odpowiada, że Valkyria jest jego przyjaciółą. Mężczyzna mówi swojej byłej żonie, że świetnie wygląda. Ta jest zadowolona z komplementu. Korytarzem nadchodzi Steve w towarzystwie Pietro i Wandy. Każe odejść Pymowi, grożąc mu konsekwencjami, gdyby ten zwlekał. Hank odchodzi wraz z robotami. Jan ma pretensję do Rogersa, że tak upokorzył Hanka. Pietro pyta się siostry, czy właśnie flirtowała z jednym z robotów.

Nowy Jork. Tłum szaleje, widząc lecącego do pożaru Iron Mana. W tłumie są Defenders. Sami próbowali pomóc przy pożarze, ale od dziesięciu minut nie mogą złapać taksówki. Do tego stojące obok dzieci pytają się ich, widząc ich kostiumy, czy w mieście odbywa się konwent gier fabularnych. Defenders muszą zrobić coś heroicznego, żeby ludzie wiedzieli kim są. Nighthawk ma cynk, że będzie włamanie do magazynu z papierosami. Chce, by Defenders zajęli się tym. Dzwoni także do swojego kontaktu w mediach, żeby ci mogli uwiecznić ten moment ich chwały.

Wieczór. Magazyny. Defenders i przybyły fotograf planują zrobić pokazową akcję. Niestety, magazynów są dziesiątki. Najpierw muszą znaleźć właściwy. Black Knight jest nieobecny - utknął w korku. Trójka nastolatków włamuje się do magazynu pełnego papierosów. Nagle słyszą głos z miejsca nad ich głowami, mówiacy, że papierosy szkodzą ich zdrowiu. To Nighthawk. Przestraszeni młodzieńcy uciekają, a bohater majestatycznie zlatuje na ziemię. Prawie. Spada na jednego z dzieciaków i skręca sobie kostkę. Pozostała dwójka zbirów zaczyna go kopać i okładać metalowym prętem. Po chwili Nighthawk leży nieprzytomny, a trójka chłopaków przeszukuje mu kieszenie, kradnąc pieniądze. Pieniądze na taksówkę po akcji. Ale, według chłopaków, nie tak powinien podróżować bohater. Powinien latać. Łapią Nighthawka i wyrzucają go przez okno. Mężczyzna spada na samochód ich czwartego kompana. Ten jest wściekły na "bohatera" za stłuczoną szybę i mówi, żeby go podpalić. Valkyrie dzwoni do Ant Mana. Ten obiecuje, że zaraz każda mrówka z przystani rzuci się im na pomoc. Niestety mrówek praktycznie nie ma w okolicy. Złodzieje w tym momencie oblewają Nighthawka benzyną i szukają zapałek. Valkyrie nie mogąc temu się przyglądać wychodzi z ukrycia, pokazuje się im i zaczyna uciekać. Wyrostki zaczynają ją gonić. Pościg kończy Hank, który zamienia się w Giant Mana. Ale że jest bez kostiumu, robi to nago. Towarzyszący grupie fotograf robi zdjęcie.

Następny dzień. Daily Bugle opsiuje farsę, jaką była akcja Defenders. Artykułowi towarzyszy wielkie, kolorowe zdjęie gołego Giant-Mana z gołym tyłkiem jako punktem centralnym.

Szpital. Hank i Valkyrie rozmawiają przyglądając się zmaltretowanemu Nighthawk'owi. Kobieta przyznaje, że wszystko, co mu mówili, było wymysłem. Nie znają Doctora Strange'a ani X-Men. A ona nie jest ekspertką w sztukach walki. Hank pociesza ją. Proponuje, żeby kupili butelkę wina i poszli do niego. Valkyrie ma prośbę. Pyta się Hanka, czy przebierze się za Captaina America.

Hank jest w domu i rozmawia z tajemniczą osobą. Mówi, że właśnie sięgnął dna. W odpowiedzi słyszy, że jest sposób, aby przywrócić uśmiech na jego twarzy. Hank mówi, że musiałby, tak jak tajemniczy gość, zdradzić drużynę. Dodaje, że nie spodziewał się, że to właśnie jego gośc sprawił tyle problemów i okazał się zdajcą. W odpowiedzi słyszy, iż żeby być zdrajcą, trzeba zdradzić coś, w co się wierzy. Tajemniczy gość kontynuuje, iż nigdy nie zgadzał się na chociażby bazę Guantanamo, czy zapobiegawczy atak na kraj III świata. Gość dodaje, że powinen zobaczyć dziś minę tych ludzi, którzy byli przerażeni ich widokiem. Hank nie rozumie. Gość włącza telewizor i pokazuje mu wiadomości. Ultimates i Europejscy super żołnierze wywieźli z wrogiego kraju rakiety dalekiego zasięgu.

Autor: redevil

Galeria numeru

The Ultimates 2 #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.