Avalon » Serie komiksowe » Incredible Hercules » Incredible Hercules #140

Incredible Hercules #140

Incredible Hercules #140

"Assault On New Olympus" - part 3: "The Fourth Extinction"

Postacie
Zapowiedź

Do tej pory, w walce z siłami Nowego Olimpu, Hercules i jego drużyna złożona z New i Mighty Avengers starli się z wszelakiej maści mitycznymi tworami, ale żaden z nich nie był tak niebezpieczny jak Hephaestus, budowniczy niezwyciężonych i przerażających maszyn wojennych. Czy Hercules oraz Amadeus Cho ponownie zjednoczyli swe siły tylko po to, żeby teraz razem zginąć?
Plus historia dodatkowa, w której Agents of Atlas spróbują zdobyć siedzibę korporacji Olympus Group i Aphrodite, która w końcu bierze sprawy w swoje ręce.

Cytat

Herc o Delphyne: "I don't know what you see in her."
Amadeus Cho: "I've been thinking of telling her we should see other people."

Streszczenie

Hercules dalej próbuje rozbić drzwi do windy. Amadeus ostrzega go jednak, że z ziemi wychodzą kobiety w złotych zbrojach. Lew Olimpu rozpoznaje w nich mechaniczne wytwory Hephaestusa, z którymi walczyli kiedyś Avengers. Większość złotych lasek rzuca się na naszych bohaterów, podczas gdy reszta zabiera posąg Atheny tuż z przed nosa Thanatosa i ucieka z powrotem do dziury w ziemi. Hercules rozwala przeszkadzające roboty, ale zostaje potraktowany miotaczem płomieni przez Delphyne. Dziewczyna zawarła pakt z bogiem rzemieślników i zamierza go dotrzymać. Osłania odwrót mechanicznych kobiet i ucieka z nimi do dziury. Amadeus chce ruszyć za nią, ale Herc go powstrzymuje. Heros nie chce narażać swojego przyjaciela i chce sam rzucić się w wir walki. Cho jednak nie chce tego słuchać. Chłopak kończy dyskusję, rzucając się na przyjaciela, aby uratować go przed wybuchem. Obaj spadają do dziury.

Poniżej mechaniczne laski wkładają posąg Atheny do dziwnego urządzenia. W tym czasie Hephaestus opowiada Gorgon historię swego życia. Urodził się kaleką, więc matka zrzuciła go z urwiska krótko po narodzinach. Uratowała go i wychowała nimfa Thetis. Hera zdała sobie sprawę z ogromu talentu syna, kiedy zobaczyła broszę zrobioną przez kowala. W ramach zadośćuczynienia dano mu za żonę najpiękniejszą boginię – Aphrodite. Wiedział jednak, że ona nigdy nie będzie go pożądać. Widział, z jakim pożądaniem patrzy na Aresa. Hephaestus zakochał się za to w bogini mądrości. Wierzył, że ona będzie potrafiła spojrzeć poza jego szkaradne ciało. Dla niej stworzył swoje największe dzieło – napierśnik Aegisa. Zbroja potrafiła absorbować i oddawać energię. Miał nadzieję, że w zamian bogini otworzy przed nim swoje serce. Athena odrzuciła jednak jego zaloty. Posąg znajduje się teraz w maszynie to tworzenia złotych, kobiecych automatów. Bóg-kowal ma zamiar stworzyć swoją własną Athenę.

Herc i Cho przeszukują podziemne tunele. W jednym z nich natrafiają na mechanicznego smoka. Hercules postanawia sam się z nim rozprawić. Maszyna stanowi jednak dość duży opór i heros jest zmuszony przełknąć pychę i poprosić o pomoc. Amadeus odnajduje słaby punkt urządzenia. Jeden rzut kamieniem i po smoku zostaje tylko kupa złomu. Po walce Amadeus po raz kolejny chce dać przyjacielowi butelkę z wodą z rzeki Lethe. Po dyskusji Herc w końcu ją przyjmuje. Cho próbuje także ostrzec przyjaciela, że to może być jego ostatnia walka, ale podłoga się pod nimi zapada. Po chwili obaj lądują w dwóch różnych pomieszczeniach. Na Herca dodatkowo spada sieć wykonana z Adamantine. Wita ich Hephaestus. Siatkę wykonał kiedyś jako pułapkę na Aresa, który baraszkował z żoną kowala, jednak teraz także zda swój egzamin. Nie da się jej rozerwać, więc skutecznie powstrzyma Lwa Olimpu. Bóg pomyślał też o Cho. W przeciwieństwie do innych nie ma zamiar udawać, że potrafi przechytrzyć geniusza. Dlatego w jego celi zamontował urządzenie, które wydaje niskie dzięki. Przez nie Amadeus nie będzie mógł się skoncentrować. W każdej celi umieszczony jest przycisk. Jego naciśnięcie spowoduje uwolnienie drugiej osoby, ale trzeba będzie poświęcić samego siebie. Wypuszczony gaz zabiję osobę, która postanowi się poświęcić. Jeśli nikt nie naciśnie przycisku w ciągu 10 minut, gaz zostanie uwolniony w obu celach. Obaj bohaterowie podchodzą z zrezygnowani do przycisków. Naciskają je równocześnie, co sprawia, że obie cele się otwierają. Wściekły Hephaestus rzuca do walki swoje złote automaty. W tym momencie do akcji wkracza Delphyne. Przystawia ona swojemu dotychczasowemu sojusznikowi pistolet do głowy i żąda, aby robolaski przestały walczyć. Ślubowała jako amazonka chronić wszystkie kobiety i nie może patrzeć na to, co kowal robi z Atheną. Nagle jej broń znika. To samo dzieje się ze złotymi automatami. Nie jest to odosobniony przypadek. W innym miejscu znika miecz Eris i tarcza USAgenta. Na całym świecie zaczynają znikać samochody, budynki i inne przedmioty. To efekt działania Continuum®.

Przed portalem Hera chce przeprowadzić swojego męża do nowego uniwersum. Ten powstrzymuje ją. Zeus rozumie jej pogardę dla tego świata oraz ludzi. Z drugiej strony powinni się w jakiś sposób poczuć do odpowiedzialności za to wszystko. To w końcu bogowie powinni dawać przykład swoim wyznawcom. Bóg piorunów traktuje swoje odrodzenie jako szansę na nowy początek zarówno w jego stosunkach z ludźmi, jak i swoją żoną. Prosi ją, aby dali sobie jeszcze jedną szansę. Hera pada na kolana ze łzami w oczach. Tak bardzo tęskniła za mężem. Rozkazuje Typhonowi wyłączyć Continuum®. Ten jednak odmawia. Tytan urodził się, aby zniszczyć bogów Olimpu i ma zamiar to zrobić. Okazuje się, że nie ma już na sobie obrączek nałożonych przez Plutona i Hera nie ma nad nim kontroli. Małżonkowie jednocześnie ciskają piorunami w buntownika. O dziwo, tytanowi nic nie jest i w rewanżu zwraca pioruny bogom. Zeusowi nic nie jest, jednak Hera wydaje się martwa. Typhon rozdziera swój strój, pod którym znajduje się napierśnik Aegisa.
 
 
"Godmarked" - part 4: "Oh Hades... It Is On"

Postacie:
 * Jimmy Woo, Namora, Gorilla-Man, Uranian, Venus, M-11
 * Aphrodite
 * cyklop, chimera

W podziemiach budynku New Olympus trwa walka. Po zaciętej potyczce Agenci ostatecznie pokonują antyczne bestie. Po chwili Namora słyszy odgłosy walki dochodzące z budynku. Udaje jej się rozpoznać głos Herculesa. Uranian próbuje swojej telepatii, aby to sprawdzić, ale jego moce są blokowane. M-11 wykrywa jakieś roboty w budynku i łączy się z jednym ze złotych automatów Hephaestusa. Dzięki temu może pokazać pozostałym to, co widzi automat. Agenci widzą, jak Herc, Cho i Delphyne walczą z bogiem rzemieślników i jego robotami. Namora próbuje przebić się przez ścianę, ale jest bezsilna. Uranian zaś zaczyna wyczuwać działanie Continuum® i jego skutki. Atlantydka nie poddaje się i dalej wali w ścianę. Nie przynosi to skutku i pada ona zrezygnowana, wyznając jednocześnie miłość do Lwa Olimpu. Nagle wszyscy mężczyźni w grupie zaczynają się zalecać do Venus i Namory. To efekt pojawienia się Aphrodite, która właśnie wkroczyła do jaskiń, aby wyrównać rachunki.
     

Autor: Spell

Galeria numeru

Incredible Hercules #140 Incredible Hercules #140 Incredible Hercules #140 Incredible Hercules #140 Incredible Hercules #140 Incredible Hercules #140 Incredible Hercules #140 Incredible Hercules #140

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.