Avalon » Serie komiksowe » Hulk vol. 2 » Hulk vol. 2 #19

Hulk vol. 2 #19

Hulk vol. 2 #19

"Conspiracy Theory"

Postacie
Zapowiedź

Kto wspomoże Fantastyczną Czwórkę, kiedy Baxter Building zostanie zaatakowany przez całkiem nowe i niebezpieczniejsze niż kiedykolwiek Frightful Four? Może Red Hulk? Nic z tego. Czerwony olbrzym sam zajmie się Thingiem, a stawką tego pojedynku będzie życie Reeda Richardsa!

Cytat

Thing: "Trapster. I'm gonna murderlize you."

Streszczenie

Wieczór w Budynku Baxtera. Członkowie Fantastic Four zajęci są własnymi sprawami. Johnny grzebie przy samochodzie, Ben śpi, a Sue na próżno próbuje wyciągnąć Reeda z laboratorium. Mr. Fantastic zaabsorbowany jest analizą zapisu wideo z rozmowy Rossa z Bannerem. Richards na próżno próbuje rozszyfrować, jaką teorię Bruce przedstawił Thunderboltowi. Nagle lider Fantastycznej Czwórki zostaje porażony prądem. Zaatakowani zostają również jego towarzysze - każdy przez innego złoczyńcę.

Invisible Woman zostaje zaatakowana przez Klawa, który każe jej wysłuchiwać przerażonych krzyków jej dzieci. Kobieta zdaje sobie sprawę z tego, że głosy nie są prawdziwe, jednak doświadczenie to rozbija ją na tyle, że ulega swemu przeciwnikowi.

Równie słabo radzi sobie jej mąż. Na w pół przytomny po terapii szokowej, jaką zapewnił mu Wizard, nie jest w stanie zapanować nad molekułami własnego ciała. Nie potrafi również powstrzymać złoczyńcy przed otwarciem drzwi prowadzących do Strefy Negatywnej. Wejście to było zabezpieczone wieloma kodami i mechanizmami, lecz Richards z każdym kolejnym odtworzeniem zawirusowanego nagrania sam infekował system. Jego przeciwnik pozostawia drzwi otwarte, narażając tym samym całe miasto. Reed nie jest w stanie kiwnąć palcem, gdy to widzi, jak również wtedy, gdy przy pomocy dysku antygrawitacyjnego zostaje bezceremonialnie wyciągnięty z budynku i owinięty wokół niego.

Najmniej oporu stawia chyba Human Torch. Niby próbuje jakoś przypalać atakującą go Lyrę, lecz wystarczy tylko jedno jej klaśnięcie, by wytworzona w ten sposób fala uderzeniowa zgasiła jego płomienie i pozbawiła go przytomności.

Trapster w tym czasie tłucze się z Thingiem. Walka jest w miarę wyrównana, aż do momentu, w którym wydobywająca się ze Strefy Negatywnej energia zasysa Bena w stronę portalu. Złoczyńca w tym czasie wycofuje się i dołącza do swoich kompanów. Mają już Richardsa, a tylko po niego tu przybyli.

Thing jest bliski wpadnięcia w otchłań portalu prowadzącego do Strefy Negatywnej. W ostatniej chwili niespodziewanie z pomocą przychodzi mu Red Hulk. Ben odwdzięcza się potężnym ciosem. Zaczyna się bijatyka, podczas której Rulk próbuje wytłumaczyć Grimmowi, że to nie on jest odpowiedzialny za atak na Baxter Building. Więcej - obiecuje pochłonąć większą część "negatywnej energii", aby umożliwić bohaterowi zamknięcie drzwi.

Kwatera główna Intelligencii. Samson wraz z MODOKiem ogląda na monitorach wydarzenia z Baxter Building. Wpada we wściekłość, gdy zauważa tam Red Hulka. Uważa, że powinni byli zabić go jakiś czas temu i obiecuje, że sam tego dokona. W tym momencie zostaje bez wyraźnego powodu zaatakowany przez również oglądającą całe zajście Red She-Hulk. Para bije się przez chwilę, po czym zostaje rozdzielona przez MODOKa, który obezwładnia Srulkie dwoma psychicznymi strzałami, nic nie robiąc sobie z jej gróźb.

Red Hulk asekuruje uwiązanego na kablu Thinga, który zbliża się do portalu w celu jego zamknięcia. Czerwony szybko słabnie i siłą rzeczy w pewnym momencie wypuszcza linę z rąk. Szybko jednak udaje mu się pozbierać i ryzykując własnym życiem ratuje Grimma i pomaga mu zamknąć drzwi. Następnie przebija się przez ścianę na zewnątrz i znika, nie podając przyczyny swojej bohaterskiej postawy. Thing obiecuje Invisible Woman, że odnajdą jej męża i uratują go.

Rulk wraca do jaskini, gdzie mija się z wychodzącym akurat Bannerem. Streszcza mu przebieg wypadków z Baxter Building. Ma pretensje, że ten nie powiedział mu o fakcie, że wchłonięcie energii ze Strefy Negatywnej osłabi go. Grozi mu śmiercią w razie kolejnej tego typu sytuacji. Bruce nie przejmuje się tą groźbą, bowiem wszystko zależy od jego sojuszu z Czerwonym. Gdy naukowca już nie ma, Red odpowiada, że nie wszystko.

 
[Uwaga: W komiksie znajduje się również krótka, teoretycznie humorystyczna historyjka ze stajni Mini Marvels, autorstwa Audrey Loeb i Dario Brizueli. - nietendon]
 

Autor: nietendon

Galeria numeru

Hulk vol. 2 #19 Hulk vol. 2 #19 Hulk vol. 2 #19 Hulk vol. 2 #19

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.