Avalon » Serie komiksowe » Black Panther vol. 5 » Black Panther vol. 5 #11

Black Panther vol. 5 #11

Black Panther vol. 5 #11

"Power" - part 5

Postacie
Zapowiedź

T'Challa przygotowuje Dora Milaje do konfliktu, którego nie mają szans wygrać, Storm walczy z niepowstrzymaną, niszczycielską siłą a nowa Black Panther wypowiada wojnę samemu Namorowi. Gościnny występ Fantastic Four.

Cytat

Doom: "Time now to set everything ablaze."

Streszczenie

Gdzieś nad oceanem. Black Panther, w pełnym rynsztunku bojowym, wyskakuje z samolotu i dzięki skrzydłom zamontowanym na pancerzu podlatuje do wyspy, na której Namor odpoczywa przy książce. Książe mórz wyczuwa jej przybycie i bez zbędnych ceregieli każe jej przedstawić swoją sprawę lub zniknąć. Shuri jednak tylko lapidarnie stwierdza, że władca dobrze wie, czemu do niego przybyła. Sub-Mariner zaczyna więc porównywać dziewczynę do T'Challi, który był honorowym człowiekiem i znacznie lepszym dyplomatą, nigdy nie dając się kierować emocjami. Księżniczka odpiera, że to właśnie wiara w honor innych zgubiła jej brata i bez ogródek pyta Namora, czemu go zdradził. Atlantyda stwierdza tylko, że jego rozmówczyni albo została okłamana, albo po prostu jest głupia i każe jej odejść, dopóki jego cierpliwość jeszcze nie jest na wyczerpaniu. Zdenerwowana, Shuri postanawia wyciągnąć z Sub-Marinera informacje w inny sposób i z zaskoczenia go atakuje.

Debata telewizyjna nadal skupia się na klęsce nieurodzaju, która nawiedziła Wakandę. N'Dega wyśmiewa sugestie swego rozmówcy, który twierdzi, że jest to atak z zewnątrz. M'Toka przedstawia dowody na poparcie swoich racji. Jego przeciwnik jednak zbywa je, nazywając teoriami spiskowymi i całą winą obarcza rodzinę królewską. Podczas gdy rodzeństwo władców całkowicie znikło z pola widzenia, Wakandą zajmują się zagraniczni specjaliści, używający zagranicznych sposobów, korzystający z pomocy Storm, która też nie ma nic wspólnego Wakandą.

Na wyspie walka między Namorem a Shuri nadal trwa, obserwowana przez Dooma i Brokera. W końcu Black Panther używa jednego ze swoich gadżetów, który wysysa wilgoć z ciała Sub-Marinera. Pewna zwycięstwa, księżniczka patrzy z góry na czołgającego się Atlantydę, za późno reagując, gdy w końcu dostaje się on do urwiska i wpada do wody. Flea każe księżniczce uciekać, ale w następnej chwili Namor, zrewitalizowany, wraca do walki, a Wakandyjczyk traci połączenie z władczynią.

Tymczasem, w szkole treningowej Dora Mijale. T'Challa staje przed zebranymi wojowniczkami i ogłasza, że już wkrótce wyruszą do walki przeciw najgroźniejszej armii w historii ludzkości, armii z ciała i z metalu, korzystającej tak z nauki, jak i magii. Ale ich wrogowie nie wiedzą o nich. Trenowane w ukryciu, mają do dyspozycji ich własne, wakandyjskie bronie i ich własną, wakandyjską magię. I przede wszystkim serca wakandyjskich wojowników. Po skończonej przemowie Aneka ogłasza, że ten dzień jest dniem ostatecznego testu. W następnej chwili wojowniczki zostają otoczone przez roboty bojowe, Zawavari i jego uczniowie przygotowują się do rzucania śmiercionośnych zaklęć, a mistrzyni oznajmia, że ktokolwiek polegnie, zostanie na zawsze zapomniany.

Na jednym z pól Wakandy naukowcy informują Storm, że cokolwiek atakuje uprawy nie dość, że rośnie szybciej niż jakikolwiek pasożyt w warunkach naturalnych czy nawet umieszczony w specjalnej pożywce, to wręcz łamie podstawowe prawo zachowania masy i energii. Ororo stwierdza, że muszą w tym maczać palce jakieś mroczne siły. Nagle na pole wjeżdża grupa Wakandyjczyków obwiniających mutantkę i naukowców o nieurodzaj i zaczyna im wygrażać. Gdy jeden z przybyłych sięga za pazuchę, ogłaszając, że wie, czego potrzeba, by uratować Wakandę, Storm działa instynktownie i poraża go piorunem. Jak się okazuje, mężczyzna miał w ręce nie broń, lecz woreczek nasion – jest już jednak za późno.

Incydent ten staje się kolejnym tematem debaty. M'Toka próbuje bronić królowej, jednak N'Dega stwierdza, że kobieta powinna była opuścić pola tak, jak prosili ją ich właściciele i że czyniąc inaczej sama doprowadziła do tego wydarzenia. Oglądający rozmowę Broker gratuluje Doomowi pozbycia się T'Challi i Ororo, ale Victor stwierdza, że Namor prawdopodobnie już rozprawił się z Shuri, pora więc rozpocząć ich akcję.

Na wysepce. Namor radzi księżniczce pozostać na ziemi. Gdy jednak ta, poobijana, nadal próbuje wstać i kontynuować walkę, Sub-Mariner, choć niechętnie, postanawia zadać ostateczny cios. W porę zostaje jednak powstrzymany przez właśnie przybyłego z odsieczą Richardsa, który nie może pozwolić, by dwójka jego przyjaciół się pozabijała – zwłaszcza, że zostali wrobieni.

Latveria. Przywódca Desturi informuje Dooma, że mają gotowych trzydzieści grup szturmowych, a także pięćdziesięciu agentów w wakandyjskim rządzie. Victor pyta, czy znaleźli już T'Challę, jego rozmówca jednak bagatelizuje byłego króla stwierdzając, że Doom go złamał i nie stanowi on już problemu. Po chwili ciszy doktor nakazuje kontynuować poszukiwania.

T'Challa tymczasem znajduje się w szkole Dora Milaje, gdzie właśnie zakończył się test. Poległy dwie z trzydziestu wojowniczek, co Aneka uważa za zaskakująco dobry wynik. Król każe jej, mimo wcześniejszych słów, zapisać imiona zmarłych wśród innych poległych wojowników i zapewnić ich rodzinom sowitą rekompensatę.

Na pokładzie samolotu Black Panther N'iix przedstawia Mr. Fantasticowi zdobyte nagranie i zauważa, że wspomniano w nim o Namorze na sekundy przed atakiem. Sub-Mariner protestuje stwierdzając, że wydarzenia potoczyły się zupełnie inaczej. Szanując decyzję T'Challi nie chce wyjawić, o czym rozmawiali, ale zapewnia, że Panther opuścił jego wyspę nienaruszony. Reed ma nawet ku temu dowody i, używając własnej technologii, zaawansowanej o lata nawet przed wakandyjską, pokazuje, że wydarzenia na nagraniu miały miejsce na kilka godzin przed atakiem, a zegar został sfałszowany. Domyśla się, że stoi za tym Broker, który jako jeden z niewielu posiada technologię pozwalającą na oszukanie wakandyjskiej. Zgaduje też, że jego celem jest vibranium, które wielokrotnie zwiększyłoby moc sprzedawanego przez niego sprzętu. Richards dodaje jednak, że powinien być w stanie namierzyć jego siedzibę. Shuri każe mu to zrobić, a następnie pyta, kto dołączy do niej podczas ataku.

Doom informuje Brokera, że Shuri i jej kompani najprawdopodobniej wszystkiego się już domyślili i za chwilę go zaatakują. Jego rozmówca jednak, otoczony grupą superłotrów, nie obawia się tego.

Autor: S_O

Galeria numeru

Black Panther vol. 5 #11 Black Panther vol. 5 #11 Black Panther vol. 5 #11 Black Panther vol. 5 #11 Black Panther vol. 5 #11 Black Panther vol. 5 #11 Black Panther vol. 5 #11 Black Panther vol. 5 #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.