Avalon » Serie komiksowe » PunisherMax » PunisherMax #2

PunisherMax #2

PunisherMax #2

"Kingpin" part 2

Postacie
Zapowiedź

Dowiedz się, jak ochroniarz mafii Wilson Fisk został twardym, brutalnym człowiekiem, który planuje zostać największym przywódcą przestępczego świata w Nowym Jorku. Kontynuacja historii o powstaniu Kingpina, chyba że Frank będzie miał coś do powiedzenia w tej sprawie.

Streszczenie

Fisk szykuje się rano do bardzo ważnego dnia. Przy okazji wspomina ważne wydarzenia w jego życiu. Kiedyś miał psa, którego przez 3 tygodnie ukrywał przed ojcem. Mężczyzna skatował zwierzę na oczach dziecka, a następnie wyrzucił go przez okno. W sumie, to dobrze, że to zdarzenie miało miejsce, kiedy był dzieckiem. To był ostatni raz, kiedy odczuwał strach. Przed wyjściem do pracy Wilson patrzy jeszcze na swojego śpiącego syna.

Jakiś czas później po tych dramatycznych wydarzeniach młody Kingpin postanowił rozliczyć się z ojcem. Dosypał mu do piwa narkotyków. Dzięki nim mężczyzna zachował przytomność, ale nie mógł się ruszać. Mały Wilson napchał ojcu sera do ust, a następnie wypuścił na niego szczury, które więził bez jedzenia od trzech dni. Chłopak planuje później uciec i zatrudnić się na jakimś statku.

Dziś Fisk wynajmuje właśnie ekskluzywne biuro w drapaczu chmur, z którego ma widok na całe miast. Tłumaczy, że to dla jego szefa, który niedługo przyjedzie do miasta. W tym samym momencie Punisher je batona na śniadanie i nasłuchuje częstotliwości policyjnej. Później Wilson płaci sporo pieniędzy grupie prostytutek. Od teraz będą pracować dla jego nowego szefa. Niedługo przyjedzie do miasta i imprezy z panienkami będą codziennie. Mają kupić sobie nowe ciuchy i zachować te informacje dla siebie. Jakiś czas późnej z tymi samymi dziwkami rozmawia Frank. Zajął się już gościem, który znęcał się nad dziewczynami. Dziewczyny w rewanżu opowiadają o tajemniczym mafiosie, który niedługo przyjedzie do miasta. Ktoś naprawdę ważny. Następnym krokiem Fiska jest zatrudnienie cyngli. Zbiera grupę, spisuje ich nazwiska i wypłaca zaliczkę. Od dziś pracują dla nowego szefa. Nie ważne, jak się nazywa, ważne że płaci i mają nikomu o tym nie mówić. Jakiś czas później Castle zmusza jednego z nich do wyśpiewania wszystkiego, co wie.

W kolejnej porcji wspomnień Wilson przypomina sobie swój pobyt w więzieniu. Trafił tam już jako dorosły mężczyzna i próbował zostać szefem więźniów. Podpadł tym innemu ważniakowi o ksywie Big Lucky. Koleś dorwał Kingpina pod prysznicem wraz z kumplami i go zgwałcili. Po tym wydarzeniu Fisk w spokoju odsiedział resztę wyroku, nie próbował żadnej zemsty. Kiedy wyszedł na wolność, wynajął kilku śmierdzących pijaków i wraz z nimi poszedł do żony Big Lucky'ego. Menele zgwałcili kobietę, a Wilson robił spokojnie zdjęcia. Następnie wysłał je pocztą do więzienia. Big Lucky podczas ucieczki zabił trzech strażników. W domu zastał ciało żony oraz czekającego Fiska. Kingpin dopiero następnego dnia pozwolił mu umrzeć.

Don Rigoletto dzwoni do swojego ochroniarza. Chce wiedzieć, jak idą przygotowania do pojawienia się Kingpina. Wilson jest zadowolony ze swojej pracy, a teraz musi trochę posprzątać. Jednocześnie patrzy na ciała prostytutek, z którymi rozmawiał wcześniej.

Wilson Fisk dawno obiecał sobie, że nie będzie dla niego pracował. Don Rigoletto nie jest człowiekiem, tylko narzędziem. Kiedy Kingpin wyszedł z więzienia wraz z kilkoma chłopakami zaczęli napadać na ciężarówki. Wszystko szło świetnie, aż nie ukradli towaru należącego do Dona. Przestraszeni przyszli go przeprosić. Oddali przy okazji tom, co zarobili na sprzedaży wraz z odsetkami. Mafioso nie był jednak zadowolony. Jeżeli pozwoliłby im odejść, straciłby twarz. Jeden z chłystków musi umrzeć i sami mogą wybrać, kto to będzie. W następnej sekundzie Fisk zastrzelił wszystkich swoich partnerów. Donowi spodobała się ta bezwzględność i zatrudnił Fiska jako ochroniarza. Jego pierwszym zadaniem było posprzątanie ciał byłych kolegów.

Wieczorem Wilson odwiedza hakera. Ma on włamać się do rządowych baz danych i stworzyć Kingpina w rzeczywistym świecie. Chłopak boi się, że za to Punisher go zabije. Fisk przyznaje mu rację, ale jeśli tego nie zrobi, to mafia zabije nie tylko jego, ale też całą jego rodzinę. Po chwili mafioso istnieje w każdej bazie danych, ma kilka kont bankowych, płaci podatki i bierze udział w akcjach charytatywnych. Po wszystkim Kingpin zabija hakera. W tym samym czasie Frank przesłuchuje jakiegoś gangstera. Koleś po kilku ciosach potwierdza istnienie mitycznego szefa wszystkich szefów. Przyjeżdża, aby zająć się Punisherem, który za bardzo mu przeszkadza. Po zdobyciu tych informacji facet pada na ziemie z kulą w głowie.

Wilson Fisk wraca do domu i wita się ze swoją rodziną. Mówi żonie, że wszystko poszło zgodnie z planem. Jednocześnie Punisher rozrysowuje sobie mafijna mapę, na czele której stoi tajemniczy Kingpin.

Autor: Spell

Galeria numeru

PunisherMax #2 PunisherMax #2 PunisherMax #2 PunisherMax #2 PunisherMax #2 PunisherMax #2 PunisherMax #2 PunisherMax #2 PunisherMax #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.