Avalon » Serie komiksowe » Mighty Avengers » Mighty Avengers #32

Mighty Avengers #32

Mighty Avengers #32

"Mighty/Dark" - part 1 of 2: "The Real Deal"

Postacie
Zapowiedź

Wydarzenie, na które czekałeś i finał knowań Lokiego. Mighty Avengers kontra Dark Avengers! Zespół Hanka Pyma próbował być światłem w czasie mroków Dark Reign, jednak to może być czas, kiedy światło zostanie wyłączone. Dodatkowo pojawi się Thor.

Cytat

Iron Patriot: "So, still slapping women around?"
Wasp: "You still throwing 'em off bridges?"

Streszczenie

Attilan. Crystal za pomoc w walce z Devosem [patrz Realm Of Kings: Imperial Guard #2 - dop. Gamart] oficjalnie ponownie przyjmuje Pietro w szeregi królewskiej rodziny. Quicksilver przyjmuje odznaczenie, jednak w głębi duszy walczy z myślami o tym, że córka wie o kłamstwach, które rozpowiada, a jego była żona ponownie wyszła za mąż. Po uroczystości Pym zabiera Maximoffa i swój zespół. Na odchodne Karnak mówi mu, że dzięki swojej mocy widzi słabości na wszystkich płaszczyznach, od fizycznych po duchowe, i patrząc na Waspa nie może się nadziwić, jak bardzo pozytywnie się zmienił.

Jakiś czas później w wiadomościach zostają podsumowane owocne misje Mighty Avengers ze stycznia 2010 roku. Od pokonania Zzzaxa w New Delhi, przez walkę z Dansen Macabre w Paryżu, aż po starcie z Terminusem w Pizie. Oglądający to Norman Osborn zostaje doprowadzony do wściekłości, gdy okazuje się, że na świecie to zespół Pyma uważany jest za najważniejszych Mścicieli.

Obserwujący Iron Patriota Loki wprawia w ruch swój kolejny plan. Wyłącza wszystkie elektryczne systemy w siedzibie Projektu Pegasus, co doprowadza do uwolnienia przewożonego w tej chwili Absorbing Mana, który po lekkiej sugestii ze strony Lokiego zaczyna przeszukiwać laboratoria.

Avengers Tower. Osborn jest wściekły, ponieważ nikt nie stawił się na spotkanie Cabal. Dopiero pojawienie się Lokiego uspokaja ego Iron Patriota. Tłumaczy bóstwu, że chce użyć wszystkich swoich sił, aby zniszczyć Pyma i jego Avengers. Loki podpowiada mu, że najlepszym wyjściem, aby to jego Mściciele znowu byli tymi "prawdziwymi", jest dokonanie czegoś, co przyćmi to, co zrobili Mighty Avengers. Nagle do pomieszczenia wchodzi Victoria Hand, która informuje, że w Projekcie Pegasus zdarzył się wypadek oznaczony poziomem Omega. Osborn z szyderczym uśmiechem każe jej zawiadomić media i zebrać jego zespół.

Infinity Avengers Mansion. Hank daje USAgentowi nową tarczę, która ma zastąpić tę zniszczoną przez Collective Mana. W innym miejscu Jocasta przenosi swój umysł do kolejnych ciał, aby nadążyć za biegającym po całej posiadłości Quicksilverem. Pietro stara się odnaleźć swoją siostrę. W końcu android informuje go, że wykryła Scarlet Witch w głównym lobby z resztą zespołu. Wściekły Quicksilver zawraca, mając przed sobą do pokonania odległość połowy kontynentu.

W tym czasie Wanda powiadamia zespół o ogromnym zagrożeniu, które muszą zatrzymać. Zebrani nie chcą jej jednak słuchać, wiedząc, że wcześniej sabotowała ich działania i chciała ich zabić. Pym rozmawia potajemnie z Cho, który nosi hełm Ant-Mana. Przekazuje mu zapis ze swoich gogli, dzięki którym udało mu się zapisać magiczną sygnaturę ich dawnej przyjaciółki. Wasp oznajmia Wandzie, że Mighty Avengers to bohaterowie i ruszą tam, gdzie są potrzebni. Mimo podzielonych opinii zespół znika, a Quicksilver znowu spóźnia się na spotkanie z siostrą.

Siedziba Projektu Pegasus. Norman Osborn zajmuje się właśnie rozmową z mediami. Reporterzy coraz bardziej krytykują jego działania i dochodzą do pytań związanych z "prawdziwymi" Avengers Pyma. W tym samym momencie pojawia się wspomniany zespół. Wasp z miejsca oznajmia, że powinni przerwać konferencję i zacząć działać. Osborn odciąga go na bok i grozi aresztowaniem, co nie robi na Hanku żadnego wrażenia. Cho informuje Waspa, że ich przeciwnikiem jest Crusher Creel. Mówi również, że starał się przekopać dane z Pegasusa w poszukiwaniu najniebezpieczniejszej rzeczy, jakiej właściwości może absorbować złoczyńca. Okazuje się, że w laboratoriach znajdują się fragmenty Cosmic Cube, zebrane kiedyś przez Captaina America. W tej samej chwili poszycie budynku zostaje rozerwane, a przed drużynami staje olbrzymi Absorbing Man, którego ciało emanuje teraz energią Kosmicznej Kostki. Osborn i Pym w tym samym momencie wykrzykują sygnał do zbiórki, a Hawkeye mówi Dakenowi, że zaklepuje możliwość zabicia Stature w czasie walki.
  

Autor: Gamart

Galeria numeru

Mighty Avengers #32 Mighty Avengers #32 Mighty Avengers #32 Mighty Avengers #32 Mighty Avengers #32 Mighty Avengers #32 Mighty Avengers #32 Mighty Avengers #32

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.