Avalon » Serie komiksowe » Doctor Voodoo: Avenger of the Supernatural » Doctor Voodoo: Avenger of the Supernatural #3

Doctor Voodoo: Avenger of the Supernatural #3

Postacie
Zapowiedź

Zło, które zostało przepowiedziane przez Agamotto, zaatakowało Ziemię i zgromadziło armię złożoną z opętanych istot nadnaturalnych - wszystkich kandydatów do tytułu Najwyższego Maga! Podróż Jericho przez Everdimensions, w nadzieji na powstrzymanie tego zła, skończyła sie tym, że jest teraz ranny i bliski smierci. Mimo tego, musi stawić czoła armii najpotężniejszych mistycznych lordów i ich nieznanemu mistrzowi!

Cytat

Nightmare: "To be entrusted with so much only to fail? The greatest nightmare of any Sorcerer Supreme."

Streszczenie

Lata temu, by przeciwdziałać szalejącej po świecie zarazie i wyniszczającej plony suszy, Houngan Legba i Sorcerer Supreme Makeen udali się do boskiego wymiaru, Bondyè, tam jednak przebudzili pewne pierwotne zło, które musieli powstrzymać. Stanęli więc, gotowi do walki, przed wrotami do tego raju, przez które po chwili zaczął wyłaniać się Ogoun, bóg wojny i miecza. Gdy konwencjonalne zaklęcia nie przynosiły skutku, magowie postanowili zamknąć wrota po wsze czasy, dopóki nie było za późno. Poświęcając swe dusze, napełnili potrzebną energią Laskę Legby, która zatrzasnęła przejście do Bondyè przed Ogounem, po czym, razem z Okiem Agamotto i peleryną lewitacji wyruszyły, by znaleźć godnych następców.

Teraz. Nightmare wyśmiewa ludzki zwyczaj wpychania nosa w znacznie ich przewyższające sprawy. Przyznaje Doctorowi Voodoo, że jego koszmary były jednymi z najlepszych, jakie kiedykolwiek kosztował, co uważa za nie lada komplement. Dodaje, że to ze względu na nie, wywołane przez kompleks niższości i poczucie winy, wybrał właśnie jego. Wyjawia, że od lat zasiewał ziarna swego planu w umyśle Jericho – od lat był on jego pionkiem i teraz to on go tutaj sprowadził. Drumm nie daje wiary tym słowom i każe księciu koszmarów wrócić do swego wymiaru, a gdy ten się sprzeciwia, nasyła na niego Zagubione Dusze Shuma-Goratha – równie nierzeczywiste, co on sam, więc mogące go skrzywdzić. Duchy atakują Nightmare'a i wyrywają mu Laskę Legby, ten jednak ogłasza, że jest władcą wszystkiego, co nierzeczywiste i że myśl o wykorzystaniu Dusz również wyszła od niego. W następnej chwili armia duchów staje po stronie demona i zaczyna ścigać Drumma, ten salwuje się więc ucieczką. Wszystko to obserwuje za pomocą swego własnego Wróżebnego Głazu Doctor Doom, podczas, gdy jego podwładny informuje go, że Latveria została otoczona polem materii rzeczywistej – co powinno powstrzymać księcia koszmarów wystarczająco długo, by Doom mógł znaleźć sposób na jego pokonanie. Nightmare zapewnia, że mu się to nie uda, jednak gdy próbuje go dosięgnąć poprzez artefakt, jego dłoń zaczyna się rozpadać.

Jericho zamyka przejście do Głazów i zaczyna się zastanawiać nad kolejnym ruchem. Chce ukryć artefakty należne Sorcererowi Supreme i zebrać wszystkich magicznych wojowników, odkrywa jednak, że Księga Vishanti i Kula Agamotto już zniknęły. W następnej chwili zostaje zaatakowany przez Daimona, tego jednak opętuje Daniel. Tłumaczy bratu, że Strange nakazał mu obserwować brata za pomocą Kuli, dlatego widział, co się wydarzyło i ukrył artefakty w bezpiecznym miejscu. Nie chce jednak powiedzieć, gdzie, pewien, że ściany mają uszy, a po chwili atakuje ich gigantycznych rozmiarów Nightmare, żądający odpowiedzi. Podczas ucieczki Daniel oznajmia bratu, że po zawładnięciu Hellstormem poznał plan demona – wykorzystał on Wróżebne Głazy Chthona, by posiąść pozostałych użytkowników magii. I rzeczywiście, w następnej chwili Doctora atakują Ghost Riderzy. Drumm powala Jeźdźców, a jego brat radzi, by otworzyli Bondyè i poprosili o pomoc Loa. Jericho stwierdza jednak, że to zbyt niebezpieczne i postanawia wezwać Avengers.

Gdy bracia teleportują się do Nowego Jorku okazuje się jednak, że jest już na to za późno – miasto jest już we władaniu Nightmare'a. Nagle pojawia się przed nimi Hood, oznajmiając, że ci, którzy oddadzą się na służbę księciu koszmarów, mogą liczyć na spełnienie marzeń. A on, od czasu, gdy podczas potyczki z Doctorem Voodoo stracił swe moce [patrz New Avengers #51-54 – przyp. S_O], miał tylko jedno marzenie – zabić nowego Sorcerera Supreme. To mówiąc, strzela do Jericho nierzeczywistymi kulami, a gdy Daniel, nadal w ciele Hellstorma, powala Robbinsa i jest gotów do zadania ostatecznego ciosu, sam nagle zostaje zaatakowany przez chmarę wron – wezwanych przez jego brata, teraz sługę nierzeczywistego!


[Uwaga: w numerze znajduje się także przedruk historii dodatkowej z komiksu Doctor Strange: Sorcerer Supreme #17 – przyp. S_O]

Autor: S_O

Galeria numeru

Doctor Voodoo: Avenger of the Supernatural #3 Doctor Voodoo: Avenger of the Supernatural #3 Doctor Voodoo: Avenger of the Supernatural #3 Doctor Voodoo: Avenger of the Supernatural #3 Doctor Voodoo: Avenger of the Supernatural #3 Doctor Voodoo: Avenger of the Supernatural #3 Doctor Voodoo: Avenger of the Supernatural #3 Doctor Voodoo: Avenger of the Supernatural #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.