Avalon » Serie komiksowe » Secret Warriors » Secret Warriors #11

Secret Warriors #11

Secret Warriors #11

"Wake the Beast" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Miesiąc później. Nick Fury ma swoją armię. Hydra idzie na wojnę. Lewiathan sie ujawnia.

Streszczenie

Miesiąc później. Nick Fury budzi Daisy w środku nocy. Oznajmia, że nadszedł czas, aby odbyli małą podróż.

Agarashima w Japonii, twierdza klanu Yashida. Silver Samurai jest atakowany przez oddział dziwnych, białych stworów. Jego miecz nie robi wrażenia na przeciwnikach i szybko zostaje on obezwładniony. Jeden ze stworów wydłuża swoje palce i wbija je w głowę Japończyka. Dzięki temu może zajrzeć w jego myśli. Nie znajduje jednak informacji, której szukał. Dowódca oddziału rzuca samurajem i żąda informacji o lokalizacji pudełka.

Nemesis, stocznia Hydry. Viper zdaje Gorgonowi relację na temat prac nad ich nowymi statkami. Pierwszy prototyp jest już gotowy do pierwszego lotu. Następne dwa statki będą gotowe w przyszłym miesiącu, a miesiąc później - kolejne sześć. Przy wejściu do kwater witają ich hostessy z drinkami. Między przywódcami organizacji dochodzi do małej różnicy zdań. Samuraj szykuje Hydrę do wojny, a Ophelia jej nie chce. Tomi wybiera jedną z hostess i zabiera ją do swoich apartamentów. Po drodze dziewczyna cały czas gada, jednak Japończyk nie zwraca na to uwagi. Kiedy wchodzą do pokoju, Gorgon zdejmuje swoją maskę i zamienia kobietę w kamień. Następnie podchodzi do swojego miecza i wspomina dzień, w którym go otrzymał.

Kobe w Japonii, sześć lat temu. Tomi gra na fortepianie. Po skończeniu utworu pyta swojego gościa, którym jest Kraken, o opinie. Rozmowa odbywa się po japońsku i samuraj krytykuje akcent obcokrajowca. Ten przechodzi na angielski i nie szczędzi złośliwości gospodarzowi. Ta rozmowa przełamuje lody. Gorgon przedstawia Krakenowi swoją rodzinę, która jest zamieniona w kamień. Ostrzega, że mógłby zrobić to samo z gościem, ten jednak odpiera, że jego hełm go ochroni. Kraken wyciąga miecz, który chce ofiarować Japończykowi. To Godkiller. Tomi pyta się, dlaczego dostaje tak hojny dar. W odpowiedzi słyszy, że jego dobroczyńca nie chce stawać na drodze przeznaczenia.

San Juan w Puerto Rico. Yo-Yo i Stonewall jadą na spotkanie z matką dziewczyny. Ta nie jest z tego zadowolona. Boi się, co powie jej mama na widok jej nowych rąk. Slingshot zgadza się wejść do domu tylko pod warunkiem, że potem odwiedzą rodziców Jerry'ego. Ten się zgadza i wygania koleżankę z samochodu. Ta puka do drzwi i po chwili otwiera jej mocno zaskoczona matka.

Wieczorem nad Nemesis nadlatuje tajemniczy statek. Wyskakuje z niego oddział białych stworów. Ich dowódca pozwala swoim żołnierzom na zabicie wszystkich oprócz dziewczyny. Po chwili docierają oni do apartamentów Gorgona. Ten medytuje i pyta się, kto przyszedł tu szukać śmierci. W odpowiedzi słyszy, że Lewiathan.

Hotspot, główna baza Nicka w Europie. Fury i Quake wysiadają z samolotu. W drodze do sali konferencyjnej Nick prosi, aby z zespołu wykluczyć Sebastiana. Daisy nie rozumie tej decyzji. Nie ma jednak czasu na wyjaśnienia, ponieważ przed salą wita ich oddział żołnierzy z Gabrielem Jonesem i Jasperem Sitwellem na czele. W pokoju, do którego wchodzą, czekają na nich cztery osoby. To Dum Dum, Olivia Hooks, Alexander Pierce i Mikel Fury. Kobieta jest lokalnym PSI agentem i na początku sprawdza umysł Daisy. Kiedy skan okazuje się pozytywny, Nick wyprasza Olivię i Dum Duma. Dugan nie jest zadowolony, ale robi, co mu każą. Osoby, które zostały, to dowódcy tajnych oddziałów. Dotychczas działali oddzielnie, ale nadszedł czas na ich wspólną pracę.

Autor: Spell

Galeria numeru

Secret Warriors #11 Secret Warriors #11 Secret Warriors #11 Secret Warriors #11 Secret Warriors #11 Secret Warriors #11 Secret Warriors #11 Secret Warriors #11 Secret Warriors #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.