Avalon » Serie komiksowe » The Spectacular Spider-Man » The Spectacular Spider-Man #226

The Spectacular Spider-Man #226

The Spectacular Spider-Man #226

"The Trial Of Peter Parker" - Part 4: "The Final Verdict"

Postacie
Streszczenie

Kaine atakuje Parkera wiedząc, że to jest Ben Reilly. Po zdemolowaniu sali sądowej i walce ze Spider-Manem, Kaine zostaje znokautowany przez przeciwnika. Gdy podnosi się z podłogi, detektyw Raven przykłada do jego głowy pistolet. Kaine zostaje aresztowany, choć wie, że w każdej chwili może się uwolnić. W Daily Bugle wszyscy świętują oczyszczenie z zarzutów Petera. Najbardziej szczęśliwy jest J. Jonah Jameson, który swoją radość okazuje dopiero we własnym gabinecie. Tymczasem transmisję z sądu ogląda w swojej bazie Jackal, a u jego boku stoi Peter Parker z kapsuły. Warren kończy pracę nad ulepszeniem wirusa Carriona.

Na posterunku policji Kaine składa wyjaśnienia dotyczące morderstw, które popełnił. Przyznaje się do zamordowania Doctora Octopusa oraz detektyw Louise Kennedy w Salt Lake City.

W swoim mieszkaniu Peter i MJ rozmawiają z Benem. Peter mówi mu, że teraz, skoro jest wolny i Kaine nie będzie go dręczył, może spokojnie kontynuować życie, które budował przez ostatnie lata. Ben sam nie wie, co ma teraz robić, ponieważ nie spodziewał się, iż po tylu latach będzie mógł osiąść w jakimś miejscu bez oglądania się przez ramię. Po chwili dzwoni telefon. Zdenerwowany Seward Trainer mówi MJ, że cieszy się, iż udało mu się ją zastać. Tymczasem policjanci odprowadzają Kaine'a do więzienia na wyspie Rykera. Nagle Kaine ma wizję śmierci MJ. Tym razem widzi również zarys zabójcy, który jest mu bardzo znajomy. W laboratorium Trainera MJ dowiaduje się, że z jej dzieckiem będzie wszystko w porządku. Z radości przytula się do męża. Ben widzi, że jego przyjaciela coś dręczy. Pyta, dlaczego ich tu zaprosił, skoro z dzieckiem jest wszystko dobrze. Seward wyjaśnia, że o ile z dzieckiem nie ma problemów, o tyle jego badania wykazały, iż jeden z rodziców może być klonem! Peter jest wściekły i chce natychmiast opuścić to miejsce. Trainer mówi do Bena i Petera, że mogą sami przeprowadzić badania by ustalić, który z nich jest prawdziwym Peterem Parkerem. MJ błaga Petera, by się zgodził dla dobra ich rodziny. Po dłuższej chwili Peter i Ben otrzymują takie same wyniki. Okazuje się, iż prawdziwym Peterem Parkerem jest Ben Reilly!

Peter jest wściekły i załamany. Rzuca się na Bena, oskarżając go o oszustwo. Stwierdza, że nie pozwoli mu ukraść swojego życia. W trakcie walki wykrzykuje, że Trainer i Ben chcą mieszać w jego życiu, tak jak przez ostatnie miesiące robili Jackal i Kaine. Ben odpowiada, że to on jest stroną pokrzywdzoną. Przez pięć lat był na wygnaniu myśląc, że jest klonem. Widząc, iż Peter jest bliski zamordowania Bena będąc w szale, MJ wyrywa się Trainerowi, by powstrzymać męża. Gdy chwyta go za ramię ten niespodziewanie wymierza jej cios, który posyła ją w kierunku ściany, o którą uderza z impetem. Dopiero teraz Peter orientuje się, co uczynił. Przerażony wybiega z laboratorium. MJ krzyczy za nim, by jej nie opuszczał, jednak bezskutecznie.

W laboratorium Jackal mówi do Petera z kapsuły, iż wirus Carriona jest już praktycznie gotowy. Potrzebuje jeszcze jednego składnika, eksperymentalnego izotopu. Parker z kapsuły zgłasza się na ochotnika, by go zdobyć. Warren daje mu w prezencie kostium, który przypomina ten Spider-Mana. Mówi mu na pożegnanie, że dzięki jego pomocy dzień, w którym klony takie jak on będą rządzić światem, jest coraz bliżej.

Autor: Cyclop83

Galeria numeru

The Spectacular Spider-Man #226

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.