Avalon » Serie komiksowe » Web of Spider-Man » Web of Spider-Man #126

Web of Spider-Man #126

Web of Spider-Man #126

"The Trial Of Peter Parker" - Part 1: "Opening Statements"

Postacie
Streszczenie

Spider-Man przeszukuje miasto w poszukiwaniu Kaine'a. Po chwili jego przeciwnik atakuje go z zaskoczenia. Mówi mu, że wie o zamianie Petera z Benem w więzieniu. Wiedział również, że Peter zacznie go ścigać, więc się przygotował. W trakcie walki Kaine wyjaśnia, iż od początku planował wrobić w morderstwo Bena, a nie Petera. Ich bójka przenosi się do szkoły tańca. Peter odciąga Kaine'a od miejsca, w którym przebywają dzieci, by nauczycielka tańca spokojnie je wyprowadziła.

W sądzie rozpoczyna się proces Petera Parkera. Prokurator rejonowy wygłasza bardzo mocną mowę, która nie pozostawia wątpliwości, że Peter Parker to bezwzględny morderca. Ben, który siedzi na miejscu Parkera, trzyma kciuki za Petera, że ten szybko znajdzie Kaine'a i dowiedzie, że to on jest mordercą.

Tymczasem Kaine i Peter kontynuują swoją walkę. Kaine stwierdza, że szanuje i podziwia Parkera za wszystko, co osiągnął w swoim życiu, jednak obrona Bena jest w jego opinii zbędna. On nie zasługuje, by żyć, jest niczym. Kaine jest przekonany, że Reilly otrzyma wyrok śmierci za morderstwa, które są mu przypisywane.

Przed sądem, w którym trwa proces Parkera, w swoim samochodzie siedzi detektyw Jacob Raven. Na dachu pobliskiego budynku stoi Stunner. Obaj czekają, aż Kaine przybędzie w to miejsce, by podziwiać, jak wrobiony przez niego w morderstwa Parker zostaje skazany. Nagle w policyjnym radiu Raven słyszy wiadomość o walce Spider-Mana z jakimś nieznanym przeciwnikiem. Po chwili razem ze Stunner jedzie swoim samochodem pod wskazany adres. Są pewni, że będzie tam Kaine.

W sądzie zaczyna przemawiać obrońca Parkera. Główny nacisk kładzie na przekonaniu ławy przysięgłych, że ich podstawowym obowiązkiem w tej bardzo trudnej pracy jest upewnienie się, że prokurator oskarża właściwą osobę. Muszą pamiętać, iż do ostatnich swoich dni będą musieli żyć z decyzją, którą podejmą podczas tej rozprawy sądowej.

Walka Petera i Kaine'a jest coraz bardziej brutalna. Pojawienie się policjanta w szkole tańca nie poprawia sytuacji. Kaine po kilku ciosach unosi go w górę i rzuca nim w ścianę. Peter atakuje przeciwnika z wściekłością. Udaje mu się wyciągnąć go na ulicę. Walka przenosi się do zaułka. Tam pojawia się Stunner, która mówi do Spider-Mana, że pozbawi życia Kaine'a tak, jak on zabił jej ukochanego Otto. Nagle za Spider-Manem teleportuje się Judasz Podróżnik, który oznajmia, że potrzebuje Kaine'a oraz Spider-Mana. Ku wściekłości Stunner Judasz teleportuje ich ze sobą.

W sądzie prokurator rejonowy zostaje poproszony przez sędzinę o zaprezentowanie swojego pierwszego świadka. Ten wzywa zupełnie zaskoczoną Mary Jane Watson-Parker!

Autor: Cyclop83

Galeria numeru

Web of Spider-Man #126

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.