Avalon » Serie komiksowe » The Spectacular Spider-Man » The Spectacular Spider-Man #225

The Spectacular Spider-Man #225

The Spectacular Spider-Man #225

"The Return of Green Goblin"

Postacie
Streszczenie

Bezdomny Sammy Skalek, który od paru lat żyje na ulicach Nowego Jorku, ucieka w obawie o swoje życie. Ściga go osobnik, który posiada możliwość generowania ognia. W jego opinii Sammy jest pasożytem, który osłabia zdrowy organizm tego pięknego miasta. Po krótkim pościgu Skalek zostaje spalony żywcem. Palące się zwłoki obserwują przerażeni przechodnie i policjant.

Peter Parker odwiedza cmentarz, na którym pochowani są Harry Osborn i Norman Osborn. Składając kwiaty na grobie przyjaciela, zastanawia się, czy ma on coś wspólnego z pojawieniem się nowego Green Goblina, czy może udało mu się oszukać śmierć. By przewietrzyć umysł, Peter ubiera kostium Scarlet Spidera i rusza patrolować miasto. Wie, iż musi odszukać Kaine’a, który może pomóc w oczyszczeniu z winy Petera Parkera, za którego siedzi w więzieniu Ben Reilly. Do tego dochodzi Jackal, który uciekł z Ravencroft, nowy Green Goblin oraz klon Gwen Stacy. Peter decyduje się odwiedzić Mary Jane przed rozpoczęciem poszukiwań.

W swojej bazie Jackal niszczy z wściekłości próbki, którymi się zajmował. Powinien poświęcić się bez reszty zniszczeniu ludzkości. Jednak pojawienie się nowego Green Goblina bardzo go intryguje. Musi zbadać ten problem, nim będzie mógł skupić się na swojej pracy.

W redakcji "Daily Bugle" Ken Ellis i Ben Urich są świadkami ostrej dyskusji Jamesona i Robertsona odnośnie sposobu relacjonowania procesu Parkera. Ben pyta kolegę, czy nie widział gdzieś jego stażysty. Ten odpowiada, że niestety nie. Mówi również, że zajmuje się sprawą powrotu Green Goblina, i pyta, czym zajmuje się Ben teraz. Ten odpowiada, że sprawą podpaleń bezdomnych. W myślach Ben stwierdza, iż nie powinien zatrudniać swojego leniwego bratanka do pracy w gazecie.

Mary Jane kończy szyć nowy kostium Spider-Mana dla swojego męża, który właśnie ją odwiedza. Jest bardzo zadowolony z dzieła swojej żony. MJ chce z nim porozmawiać o dziecku, jednak Peter mówi jej, że proces coraz bliżej i że musi odnaleźć Kaine’a. Zdejmuje strój Scarlet Spidera i ubiera kostium zrobiony przez żonę. Słysząc w telewizji informację o kolejnym zamordowanym bezdomnym, wyrusza zbadać sprawę. Nie wie, że śledzi go Jackal. Tymczasem MJ decyduje się porozmawiać o swoich problemach z Benem.

Tajemniczy osobnik przywdziewa strój Green Goblina, a następnie rusza w stronę bezdomnego. Nagle pojawia się Spider-Man, który go atakuje. Green Goblin jest zły na siebie, że nie przewidział, iż Spider-Man również będzie szukał mordercy bezdomnych. Goblin w trakcie walki z przeciwnikiem stara się go przekonać, że pracuje po stronie dobra. Spider-Man nie daje wiary jego słowom. W międzyczasie bezdomny William Gardner, nad którym czuwał Green Goblin, wpada w ręce mordercy bezdomnych, który przedstawia mu się jako Firefist. Całą scenę widzi uciekający przed Spider-Manem Green Goblin. Tymczasem Jackal ukrywa się w bocznej uliczce. Jest zadowolony, iż Parker zaprowadził go do nowego Green Goblina, jak przewidział.    

Mary Jane odwiedza Bena w więzieniu. Wyznaje, że obawia się tego, co może się stać z dzieckiem, którego się spodziewa, w obliczu wyników badań, które przeprowadził Trainer. Ben mówi jej, by nie traciła nadziei. Nim podejmie jakiekolwiek decyzje, musi to wszystko na spokojnie przemyśleć. Mówi jej, iż jakąkolwiek decyzje podejmie, nigdy nie będzie sama. Mary Jane jest wdzięczna Benowi za te słowa wsparcia.

Firefist jest bliski zamordowania bezdomnego. W ostatniej chwili William zostaje uratowany przez Green Goblina, który odlatuje z nim w dal. Tymczasem Spider-Man rusza na mordercę bezdomnych, który atakuje go z zaskoczenia miotaczem ognia. Skutkuje to zawalaniem ściany jednego z budynków. Firefist szykuje się do spalenia Spider-Mana, który leży pod gruzami ściany. Do interwencji szykuje się Jackal, gdyż potrzebuje Parkera. Jednak wyręcza go pojawienie się Green Goblina, który atakuje mordercę. Warren ma już pewność, że to nie jest żaden z Osbornów.   

Robertson pokazuje Jamesonowi, jak inne gazety relacjonują proces Parkera, podczas gdy oni nic nie piszą. Mówi do szefa, że zamiast kierować się uczuciami, powinien być twardym szefem gazety jak zazwyczaj.

Peter wykorzystuje sytuację, że Green Goblin skupia na sobie uwagę Firefista, i wydostaje się z gruzowiska. Błyskawicznie atakuje przeciwnika i po chwili nokautuje go.

Green Goblin oddala się z miejsca, w którym o mały włos nie został pokonany przez trzeciorzędnego złoczyńcę. Musi poważnie się zastanowić, czy powinien kontynuować karierę bohatera. Tymczasem Spider-Man oplata siecią Firefista. Jest zły, że Green Goblin uciekł. Nagle wyczuwa delikatne działanie pajęczego instynktu. Nie dostrzega jednak zagrożenia. Instynkt uruchomił oddalający się z tego miejsca Jackal. Peter decyduje się szybko wrócić do MJ, by porozmawiać o dziecku.    

Jakiś czas później Jackal wraca do swojego laboratorium. Wie, iż teraz już nic nie może odrywać go od przygotowań do unicestwienia rasy ludzkiej. Tymczasem w laboratorium pojawia się Peter Parker z kapsuły. Warren wita go serdecznie, mówiąc, że czekał na niego.
 
"He Was Such A Nice Boy…"

Scenariusz: Tom DeFalco
Rysunki: Sal Buscema

Postacie: Peter Parker, Flash Thompson, Ben Urich, pan Davis, Anna Watson, Betty Brant,  J. Jonah Jameson

Flash Thompson opowiada Benowi Urichowi o tym, jaki był Peter w szkole średniej. Mówi, że nie darzył go wówczas sympatią. Dopiero na studiach zaczął go szanować. Dodaje, iż Peter nie jest mordercą i aresztowano niewinnego człowieka. Urich odwiedza następnie byłego dyrektora szkoły Parkera, pana Davisa. Ten opowiada, jak Thompson zniszczył okulary Parkera na korytarzu, co skutkowało ich walką na ringu. Ku zaskoczeniu wszystkich Parker pokonał Flasha. Davis przypomina sobie, że od tej pory nie widział, by Peter nosił okulary. Przypuszcza, że musiał zacząć nosić szkła kontaktowe. Następnym rozmówcą Uricha jest Anna Watson. Mówi, iż zna Petra od małego. Wie, że nie jest mordercą. Opowiada, jak seria tragedii prześladowała Petera. Najpierw zaginęli jego rodzice na tajnej misji rządowej. Kilka lat później zginał jego wujek Ben. Peter był dla May wielkim wsparciem w tych trudnych chwilach. Nigdy jej nie opuszczał. Zupełnie jakby czuł się odpowiedzialny za śmierć Bena. W redakcji Daily Bugle Urich rozmawia z Betty Brant. Kobieta opowiada mu, jak wielkim wsparciem był dla niej Peter, gdy straciła brata, a potem męża. Ben przeprasza ją, że poruszył te bolesne wspomnienia. Po chwili pojawia się Jameson, pytając, co oni tu wyrabiają. Urich tłumaczy, iż Robertson poprosił go, by przeprowadził wywiady ze znajomymi Parkera. Jameson opowiada mu o pierwszych kontaktach z Parkerem, gdy jeszcze był w szkole średniej. Nagle dochodzi do wniosku, że Parker musi kryć prawdziwego mordercę, którym jest Spider-Man. Ben siada przed komputerem, by poskładać swój artykuł w całość. Zdaje sobie sprawę, że brakuje mu jednego, kluczowego elementu. Zastanawia się, w jaki sposób mól książkowy stał się wytrawnym fotografem robiącym zdjęcia walk bohaterów ze złoczyńcami. Jest przekonany, iż z Parkerm musiało stać się w szkole średniej coś, co dało mu zastrzyk pewności siebie i odwagi.  Ben jest przekonany, że odpowiedź na pytania jest na wyciągnięcie ręki, ale nie wie gdzie szukać.

Autor: Cyclop83

Galeria numeru

The Spectacular Spider-Man #225

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.