Avalon » Serie komiksowe » Spider-Man » Spider-Man #59

Spider-Man #59

Spider-Man #59

"Crossfire" - Part 2: "The Future Is Now."

Postacie
Streszczenie

Peter Parker w stroju Scarlet Spidera domaga się wyjaśnień od Judasza odnośnie zniszczenia miasta, które widzą przed sobą. Podróżnik powtarza, że to jest wina Parkera i że za 24 godziny miasto legnie w gruzach. Peter rusza do swojego domu, by sprawdzić, co z MJ. Okazuje się, że ich dom jest jedynym budynkiem, który stoi. W oknie widzi żywą Mary Jane. Nim Peter zdąży wejść do środka, Judasz sprowadza ich do teraźniejszości.

Detektyw Jacob Raven odwiedza na komisariacie porucznika Connora Trevane’a. Prosi go o pomoc w udowodnieniu niewinności Parkera, który siedział w celi, gdy osobnik zwany Kaine zostawił na jego twarzy swój znak.

Judasz wyjaśnia Parkerowi, że za śmierć mieszkańców Nowego Jorku odpowiedzialni będą jego ludzie, którzy obecnie sabotują eksperymentalną elektrownię geotermalną. Wszystko to ma służyć jego eksperymentowi, czyli poznaniu natury zła. Obiecuje Parkerowi czuwać nad jego rodziną, podczas gdy on spróbuje uratować miasto. Nawet jeśli mu się nie uda, jego bliscy będą bezpieczni. Peter decyduje się pożegnać przed misją z MJ. W tym czasie Scrier ostrzega Judasza, że nawet on nie jest wszechpotężny i że moce mogą go zawieść. Wściekły Judasz atakuje swojego towarzysza, mówiąc przy tym, by Scrier nigdy nie zapominał, iż nie jest mu równy.

Peter dociera do elektrowni i atakuje ekipę Judasza. Wie, że głównym celem musi być fizyczne ciało Chakry, ale najpierw musi je znaleźć. Po krótkiej walce z Boonem i Medeą udaje mu się zlokalizować fizyczne ciało Chakry i ją znokautować. Nagle wszyscy dostrzegają na niebie wir czasowy. Mr. Nacht przewiduje, iż za 11 minut zniszczy to miasto bardziej niż działania, których oni mieli się dopuścić. Judasz nie wie, co się dzieje. Scrier stwierdza, że tak kończą się zabawy z mocami, do których nie ma się prawa. Mówi do Podróżnika, że to nie Spider-Man będzie odpowiedzialny za zniszczenie Nowego Jorku, tylko Judasz przez swoje działania w kontinuum czasoprzestrzennym i podróż w przyszłość. Wir stara się wchłonąć Judasza i w ten sposób odebrać to, co należy do niego. Scrier tłumaczy Parkerowi, iż budynek, w którym przebywają jego bliscy, przetrwa, ale całe miasto legnie w gruzach, a Judasz zginie. Podróżnik jest pochłaniany przez wir. Widzi w swoim umyśle obrazy zła, jakie wydarzyło się na świecie przez wiele setek lat. Niespodziewanie Peter chwyta go za rękę. Udaje mu się wyciągnąć Judasza w ostatniej chwili, nim wir się zamknął. Judasz i Scrier są pod wrażeniem tego, co zrobił Parker. Nie rozumieją, dlaczego Peter pomógł swojemu wrogowi, który bez wątpienia kolejny raz spróbuje zrozumieć naturę Petera Parkera. Po chwili przeciwnicy Petera znikają. Parker przytula się do Mary Jane, która właśnie pojawiła się na dachu.

Autor: Cyclop83

Galeria numeru

Spider-Man #59

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.