Avalon » Serie komiksowe » Punisher vol. 2 » Punisher vol. 2 #12

Punisher vol. 2 #12

Punisher vol. 2 #12

"Franken-Castle" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Punisher nie żyje, więc kim lub czym jest potwór przemierzający tunele pod Nowym Jorkiem? I czego chcą od niego uzbrojeni japońscy myśliwi? Przestępcy już nie są mordowani, po prostu znikają z powierzchni ziemi. Jeśli się dobrze wsłuchasz usłyszysz ich błagania dochodzące z głębi ziemi. Zapomnieni przez społeczeństwo mają nowego obrońcę. Legiom Potworów ma nowego przywódcę.

Streszczenie

Tajemniczy zamek w górach. Do komnaty pełnej nowoczesnego sprzętu oraz narzędzi tortur zostaje wprowadzony Manphibian. Japońscy wojownicy przywiązują go do krzesła, aby ich szef mógł go przesłuchać. Ich mocodawca to robot, który zamiast głowy ma zbiornik, w którym została umieszczona ludzka czaszka. Chce się on dowiedzieć od potwora, gdzie schronili się jego pobratymcy. Ten odmawia współpracy. W tym momencie Japończycy odsłaniają resztki dzieci Manphibiana. Przesłuchano je wcześniej i wyjawiły wszystkie potrzebne informacje. Załamany obcy pyta, po co w takim razie go męczą. Robot z satysfakcją odpiera, że po prostu to lubi.

Frank siedzi w małym pomieszczeniu w tunelach. Czuje, że jego umysł zaczyna uciekać w szaleństwo, i rozpamiętuje spalenie jego żony i dzieci. Wie, że czas zażyć tabletkę. Chce otworzyć fiolkę, ale nie panuje nad swoimi rękoma. Tabletki wypadają na ziemię i wpadają do odpływu kanalizacyjnego. Punisher rzuca się na ziemię i ratuje ostatnią pigułkę. Widzi przebiegającego szczura. Łapie go i chce zjeść. Do jego samotni wkrada się dziecko - potworek. Castle krzyczy na niego, ale ten wyciąga do niego rękę z batonem. Razem siadają do posiłku, oglądając telewizję.

W swoim laboratorium Morbious rozmawia z Jackiem Russellem o zniknięciu Manphibiana i domyślają się, że wpadł na japońskich myśliwych. Plotka głosi, że ich prześladowcy niedługo uderzą na ich ostatnią kryjówkę. Kiedy wampir zostaje sam, otwiera ukryte drzwi i wchodzi do pomieszczenia z tajemniczą maszyną. Z kieszeni wyciąga czerwony kamień, aby go w niej schować, jednak po chwili wahania postanawia nosić go przy sobie, gdzie będzie bezpieczniejszy.

Punisher siedzi skulony w swojej kryjówce. Bez tabletek jego umysł popadł w szaleństwo. Do pomieszczenie wchodzi Living Mummy. Dzieciak powiedział im o problemie z tabletkami i potwór przyniósł nową fiolkę. Egipcjanin prosi Franka, aby poszedł z nim coś obejrzeć. Razem wchodzą do Monster Metropolis. Zwiedzają muzeum potworów oraz historii polowań na nie. Mumia próbuje przekonać bohatera, aby im pomógł. Społeczność potworów nikomu nie zawiniła. Są tylko inni i za to są nienawidzeni. To miasto w tunelach Morlocków to ich ostatnia kryjówka. Legion Of Monster obiecał ich chronić, ale mogą nie dać rady. Castle jest jednak nieugięty. On chce, aby zostawiono go w spokoju.

Morbious ogląda swój kamień w kościele. Zaskakuje go kaznodzieja, który pyta wampira, czy powiedział on o swoim sekrecie innym i czy wyjawił, że myśliwi chcą zdobyć ten kamień. Michael twierdzi, że nie może się pozbyć tak potężnego artefaktu. W złych rękach mógłby wyrządzić zbyt dużo krzywdy. Nie przekaże go też ludziom, ponieważ według niego nie będą oni potrafili oprzeć się jego potędze. Pastor próbuje przekonać wampira, że temu wpływowi nie potrafi oprzeć się też i on, ale Morbious nie chce słuchać i próbuje wyjść. W tym momencie szyby w kościele pękają z powodu wybuchu. Na zewnątrz trwa walka miedzy japońskimi myśliwymi a potworami. Michael wie, że to przez niego. Przedziera się przez walczących i wpada do swojego laboratorium Chce wsadzić kamień do swojej maszyny, ale przeszkadza mu w tym pojawienie się szefa napastników.

Frank śpi w swojej kryjówce, kiedy do środka wpada dzieciak - Moloid. Nie udaje mu się jednak nic powiedzieć, ponieważ w tym momencie zostaje zastrzelony. Mały potworek umiera na rękach bohatera. Wściekły Punisher zostaje otoczony przez japońskich wojowników.

Autor: Spell

Galeria numeru

Punisher vol. 2 #12 Punisher vol. 2 #12 Punisher vol. 2 #12 Punisher vol. 2 #12 Punisher vol. 2 #12 Punisher vol. 2 #12 Punisher vol. 2 #12 Punisher vol. 2 #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.