Avalon » Serie komiksowe » New Avengers Annual » New Avengers Annual #3

New Avengers Annual #3

Postacie
Zapowiedź

Clint Barton jest aresztowany i nie tylko jego życie jest zagrożone, ale także New Avengers są w niebezpieczeństwie. Więc panie z Avengers działają razem. Zobaczmy nowy rozdział w życiu Jessicki Jones.

Cytat

Clint Barton do Normana Osborna: "How do you even get your hair to do that?"

Streszczenie

H.A.M.M.E.R. Helicarrier. Clint Barton powoli odzyskuje świadomość. Pobudka nie należy do tych najprzyjemniejszych. Clint siedzi nagi na krześle, z rękami skrępowanymi do tyłu za poręczą, a przed sobą ma Dark Avengers. Po krótkiej wymianie uszczypliwości Osborn pyta Bartona o kryjówkę Mścicieli.

Kryjówka Avengers. Bobbi Morse budzi się sama w łóżku. Obok, w miejscu męża, znajduje kartkę z informacją od Clinta, że musiał spróbować i żeby za nim nie szła. Mockingbird błyskawicznie zrywa się z łóżka. Biegnie najpierw do zbrojowni, a potem na dach, gdzie pada na kolana i zaczyna płakać. W tym momencie nadlatują Ms. Marvel i Spider-Woman. Bobbi wyjaśnia, że Clint poszedł zabić Normana Osborna. Ms. Marvel nie pozostawia na tej decyzji suchej nitki.

H.A.M.M.E.R. Helicarrier. Przesłuchujący Bartona Osborn ponawia pytanie o kryjówkę Avengers. Wobec drwin i szyderstw pod własnym adresem każe Venomowi nieco go skubnąć. Mac wgryza się zębiskami w bark Clintona. Ten nie pozostaje dłużny i atakuje najpierw Spider-Mana, a następnie Dark Hawkeye'a. Woltę kończy Sentry, nokautując więźnia. Osborn każe wszystkim wyjść. Teraz Clintem zajmie się ich gość.

Kryjówka Avengers. Mockingbird i Spider-Woman zastanawiają się, co robić. Za chwilę dołącza do nich Jessica Jones, a później jeszcze Ms. Marvel, która ma już pewność, że Ronin jest przetrzymywany na Helicarrierze. Wobec niemożności skontaktowania z pozostałymi członkami zespołu, panie same postanawiają odbić Bartona.

H.A.M.M.E.R. Helicarrier. Clint Barton budzi się na podłodze w samej bieliźnie. Wokół nie ma nikogo, wszystkie drzwi są otwarte, a pod ścianą znajduje swój łuk i kołczan ze strzałami. Uzbrojony rusza do wyjścia. Nagle rzeczywistość wokół niego się zmienia i Clint w stroju Hawkeye'a znajduje się w samym środku walki, stojąc ramię w ramię ze Stevem Rogersem, Nickiem Furym i innymi. Niespodziewanie płomień zajmuje ciało Bartona i pali go do kości. Wszystko to okazuje się być spowodowane interwencją Mentallo w umyśle Clinta, którego Norman sprowadził, by wydobyć adres Avengers wprost z głowy Mściciela. Mentallo koncentruje się na najwstydliwszych tajemnicach i najtrudniejszych momentach z jego życia. W końcu udaje mu się uzyskać dostęp do kluczowej informacji.

Iron Patriot zbiera swoich ludzi i natychmiast udają się pod wskazany adres. Na miejscu nie zastają jednak nikogo. Poniewczasie orientują się, że był to wybieg mający odciągnąć ich od Helicarriera i od Clinta Bartona. W tym samym czasie żeńska część składu Avengers dokonuje inwazji na rządowy pojazd, z którego udaje im się odbić Bartona.

Kryjówka Avengers tymczasem zostaje otoczona przez siły porządkowe i wojsko. Przybyły na miejsce Spider-Man musi ratować się ucieczką. Wszyscy spotykają się później w ich drugiej tajnej kryjówce. Clint przeprasza zebranych za swoją lekkomyślność. Jego zachowanie skomplikowało nieco sytuację i nikt nie ma pomysłu, jak z niej wybrnąć. Niespodziewanie dla wszystkich pojawia się Steve Rogers.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

New Avengers Annual #3 New Avengers Annual #3 New Avengers Annual #3 New Avengers Annual #3 New Avengers Annual #3 New Avengers Annual #3 New Avengers Annual #3 New Avengers Annual #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.