Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Spider-Man » Ultimate Spider-Man #59

Ultimate Spider-Man #59

Ultimate Spider-Man #59

"Hollywood" - part 6

Postacie
Cytat

Gwen: "You're such a good guy, Peter. I swear to God. I don't know how you can possibly put up with half the crap of what you do."
Peter: "I need a psychiatrist."
Gwen: "No, I need a psychiatrist."
Mary Jane: "I'm fine."

Streszczenie

Dom Parkerów. Peter pyta się Gwen, skąd wzięła pistolet, z którego do niego mierzy. Dziewczyna odpowiada, że należał do jej ojca. Chłopak zaczyna jej wyjaśniać, że to nie on zabił kapitana Stacy'ego, tylko złodziej, który się pod niego podszywał. W tym momencie na górze oboje słyszą głos May, która właśnie weszła do domu. Peter wykorzystuje okazję, zabiera Gwen broń i zatyka jej usta ręką. Mówi jej, iż to prawda, że jest Spider-Manem, ale nigdy nikogo nie zabił, ponieważ stara się pomagać ludziom. Przypomina jej, że policjanci powiedzieli jej, iż jej ojciec został zabity przez podszywającego się pod niego przestępcę, który się do tego przyznał, a on, kiedy doszło do zabójstwa w Atlantic City, był z dziewczyną przez cały dzień w Nowym Jorku. Dodaje, że nie chciał jej powiedzieć, kim jest, ponieważ nie chciał jej narażać na niebezpieczeństwo i nie chce, aby May poznała jego tajemnicę. Widząc, że Gwen się uspokoiła, Peter puszcza ją, a ona wybiega z piwnicy drzwiami na podwórze. Ciotka słyszy hałas i woła chłopaka, który wychodzi jej na spotkanie i mówi, że zasnął przed komputerem. May zauważa spuchniętą twarz siostrzeńca, którą on tłumaczy wypadkiem na lekcji wychowania fizycznego, mówi mu, że nie pójdzie dzisiaj do szkoły, ponieważ trzeba się udać do dentysty.

Później. Mary Jane budzi Petera w jego pokoju i mówi, że widziała zdarzenia wczorajszego dnia w telewizji. Pyta się, czy to prawda, że był w Brazylii, a Parker to potwierdza. Dziewczyna włącza telewizor, gdzie wciąż mówią o walce z Doctorem Octopusem, donoszą, że złoczyńca trafił z powrotem w ręce S.H.I.E.L.D. Ponadto Avi Arad potwierdza, że ekipa filmowa nagrała bitwę Spider-Mana i Octaviusa i jeżeli będą mogli, to użyją jej w filmie. Peterowi się to naturalnie nie podoba, ale martwiąc się o Gwen, pyta się Mary Jane, czy rozmawiała z nią dzisiaj w szkole. Dziewczyna mówi, że Stacy w ogóle się tam nie pojawiła. Kiedy dowiaduje się, że Gwen zna sekret Parkera, zdaje sobie sprawę, jak bardzo musiało wyglądać jej zaniepokojenie walką Spider-Mana z Doctorem Octopusem. W tym momencie Stacy wchodzi do pokoju i mówi, że w końcu i tak by się domyśliła prawdy. Opowiada, że kiedy wybiegła z piwnicy, przesiedziała na podwórzu godzinę, potem poszła do kina i wreszcie do biblioteki, gdzie czytała o Spider-Manie. Mówi, że wie, iż to nie Peter zabił jej ojca, ale musiała przetrawić to, co odkryła w nocy. Parker prosi ją, aby nikomu o tym nie mówiła, na co Gwen odpowiada, że jest jej przyjacielem i nie zdradzi go. Dodaje, że teraz wiele dziwnych rzeczy z nim związanych ma idealne wyjaśnienie, przeprasza, że celowała do niego z pistoletu, i mówi, że nie chciała go tak naprawdę zabić. Parker odpowiada, że wie, ponieważ jego pajęczy zmysł nie ostrzegł go przed niebezpieczeństwem.

Zakłady Stark Industries. Agenci S.H.I.E.L.D. przywożą unieruchomionego Doctora Octopusa na spotkanie z Nickiem Furym. Generał mówi, że nie wziął pod uwagę, jak silna jest więź Octaviusa z jego mackam,i i popełnił błąd, że nie zniszczył ich wcześniej. Teraz zamierza jednak go naprawić, a Otto będzie mógł to zobaczyć. Na rozkaz Fury'ego mechaniczne kończyny zostają zrzucone do kotła z roztopionym metalem. Doctor Octopus krzyczy, że to on jest odpowiedzialny za wszystko, a nie jego macki i błaga, aby je oszczędzić. Nick każe go zabrać, a potem poleca swoim ludziom poczekać i upewnić się, że urządzenie zostało zniszczone.

Cztery miesiące później. "Spider-Man" staje się przebojem kinowym, w czym z pewnością pomaga mu użycie rzeczywistej walki bohatera z Doctorem Octopusem. Po grze w filmie Kong staje się popularny w Midtown High, co jeszcze bardziej denerwuje Petera, ponieważ on sam nie ma żadnych korzyści ze "Spider-Mana" i nawet go nie stać, żeby iść go zobaczyć w kinie.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Spider-Man #59

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.