Avalon » Serie komiksowe » Web of Spider-Man » Web of Spider-Man #124

Web of Spider-Man #124

Web of Spider-Man #124

"The Mark of Kaine" - Part 1: "Walls”

Postacie
Streszczenie

Zakład penitencjarny na wyspie Rykera. Peter Parker stoi zakuty w specjalne kajdany, otoczony przez policjantów, którzy mierzą do niego z broni. Peter dalej nie może uwierzyć, że ciocia May umarła, Mary Jane została sama z ich dzieckiem w drodze, a jego klon jednak żyje i krąży po mieście. Jednak najbardziej jest zszokowany tym, iż został aresztowany za morderstwo pierwszego stopnia. Policjanci prezentują zakutego w kajdany Petera zgromadzonym dziennikarzom. Wśród nich są Betty Brant oraz Ken Ellis. Betty stwierdza, iż Peter nie może być winny. Ken ripostuje, iż człowiek jest niewinny do momentu udowodnienia winy. Ich rozmowę przerywa pojawienie się jednego najdroższych adwokatów, Granta Bucknera, który jest obrońcą Petera. Razem z nim na mównicy pojawia się porucznik Connor Trevane, który brał udział w aresztowaniu Petera. Trevane stwierdza, iż koniec z pytaniami i robieniem zdjęć, jednak przemowę przerywa mu Grant Buckner, który stwierdza, że jego klient ma prawo do całkowicie otwartego procesu, a zgromadzeni tu dziennikarze mają konstytucyjne prawo do bycia w tym miejscu i swobodnej pracy. Z boku całą konferencję prasową śledzi detektyw Jacob Raven. Wie, iż to spotkanie z prasą jest wykorzystywane przez obrońców Parkera do oporu, ponieważ prokurator ma niezbite dowody na Petera. Głównymi są ciała ofiar od Salt Lake City aż po Manhattan, które mają na sobie dziwny znacznik. Dodatkowo mają na sobie odciski palców, które wskazują, iż Peter Parker to Ben Reilly ukrywający się pod inną tożsamością. Jednak detektyw Jacob Raven poznał ostatnimi dniami nowe dowody w tej sprawie, które mogą świadczyć o niewinności Parkera. Ich pozyskanie skutkowały zabandażowaniem połowy głowy. Peter patrzy po twarzach zgromadzonych dziennikarzy i wie, że nawet jeśli zostanie oczyszczony z zarzutów, życie Petera Parkera nigdy nie będzie już takie samo.

 

W laboratorium Sewarda Trainera Ben podziwia na jednym z monitorów rozwój dziecka Mary Jane i Petera. Trainer mówi mu, iż to jest dopiero początek trzeciego trymestru i wiele się może jeszcze wydarzyć. Mary Jane jest zaniepokojona jego słowami. Prosi go, by powiedział jej prawdę, jeśli jest jakieś zagrożenie dla jej dziecka. Ten odpowiada, iż jest ekspertem od wszystkiego, co tyczy się Spider-Mana, jednak nie może jej teraz nic powiedzieć, ponieważ musi przeprowadzić symulacje wszystkich możliwych opcji. Mary Jane przypuszcza, iż problemy mogą mieć związek ze zmianami we krwi Petera. Martwi się, że jej mąż nie mógł być z nią podczas tych badań, a ona nie może być z nim teraz w więzieniu. Dobrze, że Ben jest teraz u jej boku, by jej pomóc. Zaskakuje go pytaniem, jakie to uczucie być wujkiem. Całą sytuację obserwuje ukryty w cieniu Kaine. Stwierdza, iż widział przyszłość bardzo wyraźnie. Mary Jane zginie razem z dzieckiem.

 

Tymczasem w domu May Parker pojawia się Peter Parker z kapsuły Szakala. Wchodzi do swojego starego pokoju. Nie może uwierzyć, że May nie żyje. Zastanawia się, co działo się podczas jego nieobecności i ile go nie było. Najważniejsze pytanie brzmi jednak, kto mu to zrobił. Niszczy z wściekłości stół. Stopniowo napływają do jego umysłu wspomnienia. Wie jedno: to on jest prawdziwym Peterem Parkerem. Wybiega z domu May, zastanawiając się, kim jest ten oszust, którego aresztowano za morderstwo pierwszego stopnia, i co zrobił z jego życiem!

 

Mary Jane pyta Trainera, czy nie będzie jej potrzebował do innych badań i czy ma dla niej jakiekolwiek informacje. Ten jest pochłonięty pracą i zbywa ją jakimś słowem pod nosem. Ben mówi jej, iż to jest cały Trainer. Jeśli pojawią się jakieś wyniki badań, to zaraz się z nią skontaktuje. Mary Jane szykuje się do wyjścia. Ben mówi jej, iż ją odprowadzi, gdyż już jest noc. Ta odpowiada, że jest już dużą dziewczynką i spacer dobrze jej zrobi. Ben szykuje się jednak do wyruszenia, by pilnować Mary Jane. Zatrzymuje go Trainer, który mówi mu, iż potrzebuje go w laboratorium.

 

W Daily Bugle J. Jonah Jameson i Joe Robertson przeprowadzają burzliwą dyskusję. Joe zarzuca szefowi, iż dalsze ignorowanie sprawy Parkera nie wpływa dobrze na ich gazetę. Mimo że jest pewien niewinności Petera, powinni podjąć się przedstawienia tej historii. Jameson odpowiada mu, by nikt z jego gazety nie zajmował się tą sprawą. Robertson stwierdza, że wie o tym, iż to Jameson płaci za adwokata Petera. Zdenerwowany Jonah odpowiada, że to jest jego gazeta i robi to, co jest dobre. Dodaje, że Peter naprawdę jest teraz pod ścianą.

 

Wyspa Rykera. Załamany Peter siedzi na łóżku w celi. Nie może uwierzyć, jak szybko potoczyły się wydarzenia od śmierci May. Czuje, że jest teraz naprawdę sam. Po chwili wyczuwa dym i słyszy krzyki jednego z więźniów, który mdleje na skutek zadymienia. Peter bez wahania wyrywa drzwi z celi więźnia i zaczyna resuscytację krążeniowo-oddechową. Słysząc zbliżających się strażników i widząc, że więzień odzyskał przytomność, wycofuje się do swojej celi.

 

Mary Jane wraca do domu na piechotę. Rozmyśla nad tym, co ma dalej zrobić dla dobra swej rodziny. Nagle zostaje wciągnięta przez studzienkę do kanałów. Porywaczem okazuje się być Kaine, który przedstawia jej się z imienia. 

 

Detektyw Jacob Raven wraca do swojego hotelu. Zastanawia się nad wydarzeniami ostatnich dni. Wie, że Parker był w areszcie, gdy on został zaatakowany przez prawdziwego mordercę. Rozmyślania przerywa mu Stunner, która po zmiażdżeniu jego pistoletu proponuje współpracę w odkryciu prawdziwego mordercy, który zabił jej ukochanego Octaviusa.

 

Mary Jane chowa się pod ścianą, krzycząc, by Kaine zostawił ją w spokoju. Ten mówi jej, by tak głośno nie mówiła, jeśli ceni swoje życie. Przekazuje jej ostrzeżenie, iż jej koniec jest bliżej niż myśli. Mary Jane odkręca jeden z uchwytów, co skutkuje uderzeniem Kaine’a strumieniem wody z pobliskiej rury. Mary Jane wykorzystuje okazję i ucieka na powierzchnię. Spanikowana słyszy głos Kaine’a, który krzyczy, iż może uciekać, ale się nie ukryje. Kobieta, biegnąc, zastanawia się, dlaczego nie pozwoliła Benowi jej odprowadzić i gdzie jest Peter, gdy go naprawdę potrzebuje. Niespodziewanie wpada w zaułku ulicy na Petera Parkera! Ten również wydaje się być zaskoczony. Zwraca się do niej Mary Jane Watson i prosi ją o pomoc.   

 

Autor: Cyclop83

Galeria numeru

Web of Spider-Man #124

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.