Avalon » Serie komiksowe » X-Men Noir: Mark Of Cain » X-Men Noir: Mark Of Cain #1

X-Men Noir: Mark Of Cain #1

Postacie
Zapowiedź

W ciemnej dżungli Madripooru świecące szpony Logana, wybuchowe pociski Cyclopsa i zamaszyste ciosy Angela zmierzą się z dzikimi łowcami głów. Wszystko w obronie Świątyni-Grobowca Cyttoraka. Starożytna mapa najemnika Caina Marko zwabia ich po gigantyczny rubin wprost w objęcia śmierci.

Streszczenie

Waszyngton. Protesty przeciwko niehumanitarnym warunkom, w jakich są przetrzymywani więźniowie w Genosha Bay, nasilają się, ale zwolennicy funkcjonowania więzienia, wśród których znajduje się Robert Kelly, senator z Nowego Jorku, uważają, że takie miejsce jest potrzebne, aby najgorsi i najbardziej niebezpieczni przestępcy byli trzymani w odosobnieniu.

Nowy Jork. Profesor Charles Xavier, podejrzewany o szkolenie młodocianych przestępców pod przykrywką ich reformowania, zostaje wypuszczony z więzienia po tym, jak wszyscy, którzy mogli zeznawać przeciw niemu, zostali zabici w strzelaninie na Welfare Island. Xavier utrzymuje, że i tak jest niewinny, a Eric Magnus był jego długoletnim przyjacielem i teraz chce doprowadzić jego zabójców przed oblicze sprawiedliwości.

Dżungla na Madripoorze. Wykonując zlecenie od Caina Marko, Angel i Logan prowadzą bawoła zmierzając do świątyni Cyttoraka po święty klejnot, który jest tam ukryty. Nie są pewni, czy idą w dobrym kierunku, ale okazuje się, że tak jest w istocie, kiedy zostają zaatakowani przez tubylców. Tommy i Jim zaczynają z nimi walczyć wspomagani przez ostrzeliwującego przeciwników, siedzącego na drzewie Cyclopsa. Tymczasem puszczony wolno bawół dociera do świątyni, a z kosza niesionego przez zwierzę na grzbiecie wychodzi Judd, znajduje klejnot i zabiera go.

Klub Kunlun, Madripoor City. Angel i jego towarzysze spotykają się z Cainem, aby oddać mu klejnot i odebrać zapłatę. Halloway chciałby wiedzieć, kim jest tajemniczy kupiec, ale Marko mówi jedynie, żeby nie próbował go znaleźć i prosi o zaufanie, chociaż po tym, co się stanie za chwilę, nie przyjdzie to Tommy'emu łatwo. Chwilę później do klubu wpadają policjanci, Cain znika korzystając z zamieszania, a Angel odkrywa, że w torbie, którą od niego dostał, nie ma pieniędzy, lecz pocięte gazety. Rozpoczyna się strzelanina między najemnikami i stróżami prawa, którzy są zainteresowani torbą, ponieważ myślą, że w niej znajduje się klejnot, więc Halloway ucieka z nią, odciągając policjantów od pozostałych i wołając, że spotkają się na statku. Tommy dociera na szczyt budynku, zrzuca płaszcz i rozpościerając pelerynę zeskakuje z dachu i szybuje nad miastem.

Tokio, dwa tygodnie później. Angel wraca do kryjówki z amerykańskimi gazetami i pokazuje pozostałym artykuł, w którym jest mowa o znalezieniu ciała Caina w Genosha Bay, chociaż nie był on tam więźniem i nikt nie wie, skąd się tam wziął. Kiedy Judd słyszy, że Marko został zmiażdżony, zaczyna się bać, że legenda o Juggernaucie strzegącym świątyni Cyttoraka jest prawdziwa i on będzie następny, ponieważ zabrał stamtąd klejnot. Pozostali tłumaczą mu, że zabójcom zapewnie chodziło o to, aby ich nastraszyć. Angel chce się dowiedzieć, kto zabił Marko, bo chociaż raz go oszukał, to wcześniej wiele go nauczył i jest mu to winien, a to samo zrobiłby dla Logana, Judda i Cyclopsa. Jim uważa, że dostać się do Genosha Bay będzie bardzo trudno, ale Tommy ma już gotowy plan.

Później. Do kryjówki wpadają japońscy policjanci i zastają tam tylko Angela. Tommy zostaje odstawiony do Genosha Bay, gdzie wita go naczelnik więzienia, Emma Frost, i oznajmia, że ponieważ został aresztowany poza terytorium Stanów Zjednoczonych, z powodu poważnych przestępstw, które popełnił, zostanie tu do końca życia bez wyroku sądu. Z przybycia Hallowaya do Genosha Bay cieszą się również Wanda Magnus, Xavier i jego nowi X Men.

Autor: Ozz

Galeria numeru

X-Men Noir: Mark Of Cain #1 X-Men Noir: Mark Of Cain #1 X-Men Noir: Mark Of Cain #1 X-Men Noir: Mark Of Cain #1 X-Men Noir: Mark Of Cain #1 X-Men Noir: Mark Of Cain #1 X-Men Noir: Mark Of Cain #1 X-Men Noir: Mark Of Cain #1 X-Men Noir: Mark Of Cain #1 X-Men Noir: Mark Of Cain #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.