Avalon » Serie komiksowe » Web of Spider-Man » Web of Spider-Man #123

Web of Spider-Man #123

Web of Spider-Man #123

“Players & Pawns" - Part 2: "True Lies”

Postacie
Streszczenie

Scarlet Spider wylatuje przez okno sali gimnastycznej. W środku Szakal trzyma za gardło Flasha Thompsona. Ten prosi go, by nie krzywdził dzieci. Warren w myślach stwierdza, iż to będzie zabawne torturować Flasha, którego Ben pamięta jako przyjaciela Petera Parkera. To tak jakby torturować jego samego. Flash pyta, dlaczego to robi. Ten odpowiada, iż może robi to dlatego, iż diabeł mu kazał. Rzuca Thompsonem w kierunku kosza. Flasha przechwytuje siecią Scarlet Spider. Ten mówi do Szakala, iż to jest pierwsze zdanie, w które od powrotu Warrena naprawdę wierzy.

Tymczasem Peter Parker rozmawia z Kainem na dachu. Domaga się prawdy, gdyż materiały, które od niego otrzymał, można w łatwy sposób podważyć. Kaine chce odejść z tego miejsca. Jednak Parker skacze, by go zablokować.

W sali gimnastycznej Ben walczy z genetycznymi tworami Szakala. Stwierdza, iż one są tylko wirusami, które co chwilę zmieniają kształty.  Z powodu swojej niestabilności genetycznej mogą w każdej chwili przestać istnieć. Szakal wysyła Jacka by ten zajął się Benem. W między czasie Flash pomaga dzieciakom wydostać się przez okno. Gdy Jack dociera w pobliże Bena zostaje zaatakowany przez ostatnie genetyczne stwory Szakala. Scarlet Spider pokonuje je z łatwością. Jack jest zdziwiony otrzymaną pomocą. Niespodziewanie Ben zostaje zaatakowany szponami w plecy przez Szakala.

Peter Parker, który wydostał się z kapsuły Szakala, dociera w pobliże centrum Nowego Jorku. Dalej nie wie, kim jest. Chroni się w zaułku ulicy przy kontenerze na śmieci. Przypomina sobie, iż ktoś w laboratorium zwrócił się do niego Peter Parker. Jest bardzo zmęczony. Postanawia odpocząć.

Spider-Man i Kaine zaczynają walkę na dachu. Kaine zastanawia się, czy tej konfrontacji nie chciał Szakal, bo on na pewno nie. Bohater nie jest w stanie zadać ciosów przeciwnikowi, który robi uniki. Kaine decyduje się zakończyć konfrontację - nie będzie pionkiem w grze Szakala, ale graczem. Zadaje mocny cios w brzuch Spidera.

Szakal kontynuuje walkę ze Scarlet Spiderem. Rzuca nim o ścianę sali. Zaczyna zadawać mu coraz mocniejsze ciosy. W między czasie Flash zdołał wyprowadzić wszystkich swoich podopiecznych przez okno. Warren mówi do bohatera, że myślał, iż go lepiej stworzył i nauczył. Klon odpowiada, iż kimkolwiek dziś jest, na pewno osiągnął to wszystko tylko dzięki sobie. Prawym sierpowym posyła Szakala w kierunku ściany.

W szpitalu doktor Caputo bada May Parker. Mówi, iż to już trwa zbyt długo. Jej stan ustabilizował się, jednak dalej nie obudziła się ze śpiączki. Nagle May chwyta zaskoczoną lekarkę za rękę i otwiera oczy.

Przed salą gimnastyczną trwa ewakuacja dzieci. Policja opanowała sytuację. Dowódca jednostki zgłasza bazie, by skontaktowali się z doktor Kafką - niech przygotuje celę dla Szakala. Złoczyńca, skuty w specjalne kajdany, zostaje wyprowadzony z budynku. Mówi do Scarlet Spidera, iż nigdy mu tego nie zapomni. W myślach dodaje, że jest wdzięczny Benowi, ponieważ dostanie się do Ravencroft bez konieczności głośnego atakowania tego Instytutu. Znajduje się w nim coś, co do niego należy. Jack stara się przemknąć koło policjantów. Zostaje pochwycony przez Bena, ale chce wytargować swoją wolność w zamian za dysk, który potwierdza, iż to Ben jest prawdziwym Spider-Manem. Zniesmaczony Szakal pstryka palcami, co powoduje aktywację degeneracji u Jacka, który roztapia się prawie natychmiast.

Tymczasem Kaine otrzymuje lewy podbródkowy od wściekłego Spider Mana. Kaine chce szybo zakończyć walkę. Wymierza bohaterowi kilka naprawdę błyskawicznych ciosów. Ostatecznie rzuca nim z dużą siłą z dachu, na którym walczyli. Spider nie zdąża użyć sieci i z wielkim impetem uderza głową o balkon jednego z mieszkań kilka pięter niżej. Gdy bohater dochodzi do siebie z olbrzymim bólem głowy, Kaine’a już nie ma.

W szpitalu lekarze badają May. Są zdziwieni odzyskaniem przez nią przytomności, jednak nie mają z nią kontaktu. Doktor Caputo decyduje się odszukać Petera i Mary Jane, by sprowadzających do cioci, przyspieszyć poprawę jej zdrowia. Mówi do kolegi, iż to nie była jej zasługa, że May doszła do siebie. W myślach May stwierdza, iż pani doktor się myli. Dała jej czas, by zgromadziła odpowiednie siły. Na głos prosi Petera, by się pospieszył.

Ben stoi na kominie spalarni, w której przed pięciu laty odzyskał przytomność po konfrontacji z Peterem Parkerem. Zastanawia się, co począć z dyskiem, który przekazał mu Jack. Zdaje sobie sprawę, iż to może być kolejna z gierek Szakala. W końcu wykrzykuje, iż on nie jest już Peterem Parkerem, nawet gdyby dane na tym dysku potwierdzały taki stan rzeczy. Z całej siły rzuca dyskiem, który ląduje w pobliskiej rzece. Chłopak stwierdza, że nazywa się Ben Reilly i czas już kontynuować życie, które sam stworzył.

Tymczasem w gabinecie prokuratora generalnego detektyw Raven i porucznik Trevane otrzymują złe wiadomości. Okazuje się, iż sędzia nie zgodził się na aresztowanie podejrzanego, który wcześniej nie był skazany za żadne przestępstwo. Muszą czekać.

W zaułku ulicy śpi Peter Parker z kapsuły. Nagle podchodzi do niego trójka przestępców. Dzięki niezrozumiałemu dla niego instynktowi pokonuje ich z łatwością. Następnie wykrzykuje z wściekłością pytanie: "Czym ja jestem?!".

Autor: Cyclop83

Galeria numeru

Web of Spider-Man #123

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.