Avalon » Serie komiksowe » The Spectacular Spider-Man » The Spectacular Spider-Man #222

The Spectacular Spider-Man #222

The Spectacular Spider-Man #222

“Players & Pawns" - Part 1: "False Truths”

Postacie
Streszczenie

Ruiny laboratorium Szakala przeszukuje Kaine. Po dłuższej chwili odkrywa wzmocniony bunkier. Odnajduje w nim to, co Miles Warren ceni najbardziej: wiedzę. Zaczyna przeszukiwać dane zgromadzone na dysku komputera. Kaine próbuje znaleźć niepodważalny naukowy dowód na potwierdzenie swej teorii odnośnie tego, kto jest prawdziwym Peterem Parkerem. Wygląda na to, iż jego przypuszczenia są słuszne. Zaczyna zgrywać pliki na dyskietkę. Niespodziewanie ruiny zaczynają się trząść. Spod zgliszcz laboratorium wynurza się kapsuła. Kaine myśli, iż zawiera kolejnego strażnika laboratorium. Nagle kapsuła otwiera się i wychodzi z niej ubrany Peter Parker. Nim Kaine zdąży się otrząsnąć z szoku, zaskakuje go pojawienie sie Szakala i Jacka. Warren jest zdziwiony, iż Kaine tak długo utrzymał się przy życiu. Ten rzuca się na Szakala z pytaniem, który Parker jest prawdziwy. Warren odpowiada, iż dwóch Parkerów to drobne zamieszanie, ale trzech to już wielkie zamieszanie. Rozpoczyna się walka. Tymczasem Jack zastanawia się, czy nie powinien skopiować informacji, które skradł Kaine. Jednak nim zdąży coś zrobić, zauważa jakiegoś strasznego osobnika ukrywającego się w cieniu. Rzuca się na ręce Szakala, przerywając w ten sposób walkę - ku niezadowoleniu Warrena. Okazuje się, iż na miejsce przybył Scrier, który wita Szakala wśród żywych - przynajmniej na chwilę. Warren jest zaskoczony pojawieniem się tej postaci. Kaine, obserwując całą sytuację, decyduje się na strategiczny odwrót. Tylko kompletny szaleniec zdecydowałby się na walkę równocześnie ze Scrierem i Szakalem. Nagle orientuje się, iż Peter Parker z kapsuły zniknął. Tymczasem Szakal pyta Scriera, czy przybył tu na ich ostateczną konfrontację. Ten odpowiada, że jeszcze nie przyszła na to pora. Znika w pobliskim cieniu. Szakal zastanawia się, dlaczego Scrier przybył o wiele wcześniej, niż on to przewidział. Przypuszcza, iż może to mieć coś wspólnego z jego wizytą u boku Judasza Podróżnika w Instytucie Ravencroft. Szakal wie, iż jest tylko jeden sposób na wyjaśnienie tej zagadki. Nakazuje Jackowi spakować komputery, pora przenieść się do nowej siedziby.

Ben Reilly odwiedza salę sportową, w której Flash Thompson trenuje dzieci w grze w kosza. Wspomina, jak Peter Parker był przed laty popychadłem Flasha. Jednak Ben widzi, iż Flash ogromnie się zmienił. Dzieci go szanują i podziwiają. Thompson poradził sobie w życiu o wiele lepiej niż Ben Reilly. Jednak teraz może się to zmienić. Szakal dał mu podstawy do przypuszczeń, iż to on jest Peterem Parkerem i że może mieć prawdziwe życie.

Biegnący po dachach Kaine zastanawia się nad ostatnimi wydarzeniami. Myślał, iż ma potwierdzenie dotyczące jego teorii odnośnie tego, kto jest prawdziwym Parkerem. Jednak pojawienie się trzeciego Parkera wprowadza zamieszanie. Niespodziewanie Kaine ma wizję przyszłości. Widzi w niej martwą Mary Jane z jakimś osobnikiem stojącym nad jej ciałem.

 

Lekarz prowadzący ciążę Mary Jane mówi jej, iż pierwsze badania wskazują, że jest zdrowa jak koń. Jednak poprosił ją o wizytę z innego powodu. Choć nie ma powodów do niepokoju, chciał jej przekazać, iż wykrył drobne anomalie u dziecka. Będą musieli zrobić pewne dodatkowe badania. Mary Jane, wychodząc z gabinetu lekarza, zastanawia się, co ugryzienie jej męża przez radioaktywnego pająka mogło zrobić ich dziecku.

 

Szakal i Jack sprawdzają postępy w tworzeniu nowej bazy, za co odpowiedzialne są paskudne stwory. Każdy z nich odpowiada za jedną rzecz i ma krótki cykl życia. Jack pyta Szakala, czy może opracował już sposób na powstrzymanie degeneracji klonów, która go czeka. Warren odpowiada, że nie. Jego umysł zajmuje kwestia Ravencroft. Mógłby wkroczyć tam siłą i wziąć zakładników, jednak to by było zbyt proste. Skoro mają trochę czasu, nim laboratorium będzie gotowe, to mogą się trochę zabawić.

 

W Daily Bugle Peter rozmawia z Robertsonem. Niestety na chwilę obecną nie ma żadnych zleceń dla Parkera. Robertson obiecuje mu, iż postara się wprowadzić go znowu na listę wolnych strzelców, by szybciej otrzymywał zlecenia. J. Jonah Jameson zatrzymuje Parkera. Mówi mu, iż pewien detektyw z policji wypytywał go o Petera i Bena Reilly’ego. W gabinecie prokuratora generalnego detektyw Raven i porucznik Trevane otrzymują pochwałę za zgromadzony materiał dowodowy. Dzięki niemu nakaz aresztowania będzie wystawiony już za godzinę.

 

Peter jest zaskoczony informacjami, które przekazał mu Jameson. Idąc ulicą, zastanawia się, w co go wpakował Ben. Jest jego klonem, więc powinien mieć jego osobowość i instynkt. Poczucie dobra i zła. Czyżby jednak Ben mógł być mordercą. Peter zastanawia się, czy Grim Hunter i Doctor Octopus mogli zginąć z jego ręki. Rozmyślania przerywa mu Kaine. Mówi mu, iż to on jest prawdziwym Peterem Parkerem. Rzuca w jego kierunku plik dokumentów, które w jego opinii potwierdzają to, co on od zawsze wiedział. Po chwili oddala się. Peter jest wściekły. Decyduje się wytropić Kaine’a.

 

Ben szykuje się do opuszczenia hali sportowej. Nagle wpada do niej przez okno Szakal z Jackiem. Reilly przypuszcza, iż Warren musiał go pilnować, jednak teraz ważniejsze jest bezpieczeństwo tych dzieci. Szakal czeka cierpliwie, aż Ben przywdzieje kostium Scarlet Spidera. Rozrzuca po sali zarodniki jego stworów, które szybko dorastają i atakują zebranych w tym miejscu. Jack zastanawia się w myślach, po co Szakal to robi. Powinien zająć się jego degeneracją - inaczej będzie musiał wykorzystać kopie danych, które wykradł Kaine, a które powinny zainteresować Bena. Po chwili Scarlet Spider staje przed przeciwnikiem i szykuje się do ataku.

 

Uciekający Kaine jest przekonany, iż teraz, gdy Parker zna prawdę, jego relacje z Szakalem i Benem będą zupełnie inne. Zastanawia się, dlaczego Warren czekał z ujawnieniem się w laboratorium do momentu, gdy Kaine zbierze interesujące go materiały. Czyżby zła pora, a może Szakal przewidział jego plany i wykorzystał go jako posłańca do Parkera? Rozmyślania przerywa mu pojawienie się Spider-Mana, który domaga się wyjaśnień, gdyż Kaine nastraszył przed chwilą jego przyjaciela Petera Parkera. Kaine nie chce tej konfrontacji, jednak zastanawia się, czy Szakal jej nie zaplanował.

 

Tymczasem w innej części Nowego Jorku Peter Parker, który wydostał się z kapsuły w laboratorium Szakala, wsiada do ciężarówki. Mówi kierowcy, iż nie wie, jak się nazywa, ani dokąd zmierza. Wie jedynie, iż powinien w tej chwili robić coś naprawdę ważnego. Jednak nie potrafi sobie przypomnieć co.

Autor: Cyclop83

Galeria numeru

The Spectacular Spider-Man #222

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.