Avalon » Serie komiksowe » Spider-Man Noir: Eyes Without A Face » Spider-Man Noir: Eyes Without A Face #1

Spider-Man Noir: Eyes Without A Face #1

Postacie
Zapowiedź

Peter Parker może ufniej patrzeć w przyszłość. Spider-Man jest uwielbianym bohaterem, Franklin D. Roosevelt jest prezydentem, sytuacja ekonomiczna Stanów wydaje się wychodzić na prostą, i - last but not least - Norman Osborn nie jest już problemem, przez co nowojorskie środowisko przestępcze straciło bardzo ważnego gracza. Nie znaczy, że wszystko w roku 1934 jest w najlepszym porządku. Spider-Man będzie musiał stawić czoła nowej fali przestępców, rzecz jasna stworzonych na bazie klasycznych przeciwników bohatera.

Streszczenie

Biuro BOI na Manhattanie, wrzesień 1933 r. Przed budynkiem zostaje wyrzucone ciało mężczyzny, któremu wycięto język i wsadzono do ust plik banknotów. Agent Jean De Wolfe mówi, że dokładnie tyle mu zapłacił za informacje.

Brooklyn. Spider-Man znajduje ludzi Crime Mastera i próbuje dowiedzieć się od nich, kim jest nowy król świata przestępczego Nowego Jorku. Kiedy ci nie chcą mówić, ponieważ wiedzą, co on robi z donosicielami, Peter przypomina, że ich szefa nie ma tu teraz i z nim mają do czynienia.

Cztery godziny wcześniej. Do Crime Mastera przychodzi Donato Moretti, któremu gangster ma do zaoferowania propozycję: spokój od konkurencji i policji w zamian za trzydzieści procent zysków. Mężczyzna śmieje się, że nawet Goblin nie żądał tyle, a jego przynajmniej wszyscy szanowali. W odpowiedzi Crime Master każe Sandmanowi zmiażdżyć Morettiemu głowę.

Alhambra Theatre, teraz. Spider-Man udaje się pod wskazany przez przestępców adres i znajduje ciała Morettiego, jego ludzi i innych, którzy nie zgodzili się na współpracę z Crime Masterem.

Czarna Kotka. Spider-Man odwiedza Felicię Hardy i prosi ją o pomoc w odnalezieniu Crime Mastera, będąc pewnym, że musiała coś słyszeć w swoim klubie. Kobieta odmawia, stwierdzając, że pomogła mu z Goblinem, ponieważ miała swoje powody, ale poza tym zachowuje neutralność. Potem dodaje, że to z pewnością nie jest jedyny powód wizyty Petera i zaprasza go do siebie na noc. Rano Parker pyta się jej, czy nie mogliby spędzić razem dzisiejszego dnia, ale Felicia przypomina mu, że nie jest jego dziewczyną i nią nigdy nie będzie, ponieważ do siebie nie pasują i nigdy nie mógłby przedstawić jej swojej ciotce.

Schronisko prowadzone przez May Parker. Peter spotyka Mary Jane Watson, którą jego ciotka poprosiła o zastąpienie jej, ponieważ ma gości. Chłopak znajduje ją rozmawiającą z Carverem Robertsonem i jego synem Robbiem, reporterem gazety Negro World, który ma sprawę do młodego Parkera. Obaj wychodzą się przejść i Robertson opowiada Peterowi o Otto Octaviusie, najlepszym biologu w kraju, który pracuje w laboratorium na Wyspie Ellis nad projektem finansowanym przez rząd. Robbie chce napisać o nim artykuł, ale jak do tej pory naukowiec odmawiał jego gazecie, więc ma nadzieję, że Parker jako przedstawiciel Daily Bugle będzie miał więcej szczęścia, a on zabrałby się z nim.

Wyspa Ellis, trzy dni później. Doktor Connors wita Petera i Robbiego w placówce, po czym zaprowadza do pracowni poruszającego się na wózku Octaviusa, który właśnie przeprowadza operację na mózgu małpy. Otto wyjaśnia, że ponieważ te ssaki są najbliższe człowiekowi, eksperymenty na nich pozwalają dowiedzieć się więcej o organizmach ludzi, w tym przypadku o reakcjach na różne bodźce. Octavius chciałby, aby jego badania doprowadziły do tego, aby nikt nie musiał przychodzić na świat z wrodzonymi chorobami, jak on. Po wyjściu z laboratorium Peter uważa, że badania Otto są fascynujące, ale Robbie jest nimi zdegustowany i dodaje, że po spojrzeniu, jakim obdarował go Octavius zrozumiał, dlaczego nie chciał on rozmawiać z Negro World. Robertson podejrzewa, że za badaniami na Wyspie Ellis kryje się coś więcej, ale nie chce nic mówić Parkerowi, dopóki nie dowie się czegoś konkretnego.

Noc. Do Wyspy Ellis dociera barka, z której Sandman i jego ludzie wyprowadzają grupę skutych Murzynów i oddają w ręce Connorsa.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Spider-Man Noir: Eyes Without A Face #1 Spider-Man Noir: Eyes Without A Face #1 Spider-Man Noir: Eyes Without A Face #1 Spider-Man Noir: Eyes Without A Face #1 Spider-Man Noir: Eyes Without A Face #1 Spider-Man Noir: Eyes Without A Face #1 Spider-Man Noir: Eyes Without A Face #1 Spider-Man Noir: Eyes Without A Face #1 Spider-Man Noir: Eyes Without A Face #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.