Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Legacy » X-Men: Legacy #231

X-Men: Legacy #231

X-Men: Legacy #231

"Earth, Give up Your Dead" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Plan Selene może się popsuć, bowiem wraz z wskrzeszeniem Destiny wraca potężny wróg. X-Men zostają wysłani na wyspę Muir, by poradzić sobie z zagrożeniem. Do Nightcrawlera, Colossusa, Psylocke i Rogue dołączy nowy członek zespołu.

Cytat

Blindfold (o Colossusie): "His hands! His hands! Oh, God, can't anybody see it? The blood on his..."

Streszczenie

Trwa atak umarłych na Utopię. Stepford Cuckoos informują walczącego z inwazją Cyclopsa, że nie są w stanie odczytać ich myśli. Nagle przed przywódcą X-Men staje Blindfold, mówiąc, że ma coś bardzo ważnego do przekazania. Kukułki przenoszą więc oboje na plan astralny, który przybiera kształt dawnego pokoju Ruth. Tam dziewczyna informuje Scotta, że Destiny ostrzegła ją o Genoshy i Muir Island – o Królowej i Chorobie.

Tymczasem, pałac Selene na Genoshy. W podziemiach jeden ze strażników każe uwięzionej Destiny odejść od krat, ta jednak nie zamierza się słuchać i ujawnia, że wie wszystko o swoim rozmówcy – jak się nazywa, jakie miał moce i że zginął tego samego dnia, w którym kupił bilety lotnicze dla siebie i swej ukochanej. Ujawnia, że potrafi odczytywać przeszłość i przyszłość, i proponuje układ – powróży mu w zamian za wolność.

Plan astralny. Blindfold wyjaśnia, że Destiny ukazała jej się we śnie i że na Muir Island pojawił się potwór, któremu będzie musiała spojrzeć prosto w oczy. Gdy Cyclops pyta, czemu powinni się tym zająć, Ruth odpiera, że stare rany otworzyły się. Następnie pyta o swoją matkę, Scott mówi więc, że gdy znaleziono ją lata temu w tym samym pokoju, w którym są teraz, było tam również ciało jakiejś kobiety. Przez lata jednak większość informacji na ten temat zniknęła. Obiecuje, że pomówią o tym później i każe Kukułkom ściągnąć ich z powrotem do rzeczywistości, po czym rozkazuje Nightcrawlerowi zebrać drużynę, z którą uda się na Muir Island.

Trzy godziny później Blackbird leci nad Atlantykiem. Kurt nie jest w stanie wiele wyjaśnić na temat ich misji, wie jedynie, że część ostrzeżenia Blindfold dotycząca Genoshy pokrywa się z tym, co pokazała Cerebra, Cyclops postanowił więc nie ryzykować. Tymczasem Magneto pyta Rogue, czemu nie wygląda na ucieszoną z jego powrotu w szeregi X-Men, ta więc odpiera, że nie ma w stosunku do niego już żadnych uczuć. Magnus stwierdza więc, że nie zawsze tak było, i wspomina ich wspólny czas w Savage Land. Kobieta odpiera, że byli wtedy blisko, dopóki Eric znowu nie zaczął zabijać [patrz znany też fanom TM-Semic Uncanny X-Men #274 – przyp. S_O].

Po wylądowaniu na Muir Island Kurt każe Trance przejść w swoją niematerialną formę i sprawdzić okolicę, sam zaś teleportuje się do laboratorium Moiry MacTaggert. Czekając na ich powrót, Colossus pyta Psylocke o obecną naturę jej mocy, stwierdzając, że bardziej niż telepata przydałby im się telekineta. Betsy pokazuje więc, że nadal jest w stanie powalić Piotra jednym ruchem ręki. W tym samym czasie Rogue prosi Blindfold, by dokładnie powtórzyła to, co powiedziała jej Destiny, Ruth ujawnia więc, że prawdopodobnie staruszka myślała, że to właśnie z nią rozmawia – najpierw nazwała ją "córką", a potem zdziwiła się, widząc twarz dziewczyny.

Tymczasem, na Genoshy. Mortis melduje Selene, że Destiny uciekła, wypuszczona przez strażnika, który potem próbował się zabić. Pyta, czy ruszyć za jasnowidzącą, Black Queen oznajmia jednak, że teraz mają ważniejsze zadanie. Obok niej Senyaka kładzie nieprzytomnego Warpatha.

Kurt wraca do drużyny, informując, że droga wolna. Dzieli X-Men na dwa zespoły, które wkraczają do laboratorium z dwóch stron, nikogo nie znajdując. Rogue pyta Blindofld, czy to właśnie tutaj wszystko ma się wydarzyć, a dziewczyna potwierdza, dodając jednak, że nie jest w stanie zobaczyć twarzy ich przeciwnika. Colossus kładzie dłoń na jej ramieniu, próbując pocieszyć, ta jednak odskakuje jak oparzona i krzycząc coś o krwi na jego rękach, ucieka. Rogue postanawia udać się za nią, a gdy ona znika, Husk stwierdza, że nie podoba jej się to wszystko. Magneto pyta, czy według niej i Destiny, i Blindfold się mylą. Ta odpiera, że nie – myśli za to, że obie kłamią.

Blindfold krąży po laboratoriach, dotykając różnych przedmiotów, które przekazują jej pewnego rodzaju energię. Nagle pojawia się przed nią Destiny, która przeprasza za wszystko. Wyjaśnia, że zobaczyła śmierć Rogue i chciała ją ostrzec, ich wróg jednak wykorzystał ją, by ściągnąć tu X-Men. Jest on wszędzie wokół – w przedmiotach, w ziemi i w osobach, których dotykał, ważnym więc jest, by Ruth się nie ruszała. Ta jednak nie słucha i doskakuje do Irene, pytając, co wie na temat jej matki. Gdy ją łapie, tajemnicza energia przepływa ze starszej wróżbitki na młodszą. Nagle do pomieszczenia wpada Rogue, Blindfold stwierdza więc, że zna moce bohaterki i unieruchamia ją, samą myślą odkształcając pobliskie przedmioty. Mutantka zdziwiona stwierdza, że Ruth Aldine nie posiada takich mocy, a ta potwierdza, dodając jednak, że dla Proteusa jest to dziecięca igraszka.

Autor: S_O

Galeria numeru

X-Men: Legacy #231 X-Men: Legacy #231 X-Men: Legacy #231 X-Men: Legacy #231 X-Men: Legacy #231 X-Men: Legacy #231 X-Men: Legacy #231 X-Men: Legacy #231

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.