Avalon » Serie komiksowe » Deadpool vol. 2 » Deadpool vol. 2 #18

Deadpool vol. 2 #18

Deadpool vol. 2 #18

"Want you to want me" conclusion: "You Have the Right Not to Be Killed"

Postacie
Zapowiedź

Cyclops myślał, że wie, jak destrukcyjne mogą być poczynania Deadpoola, dlatego nie wpuścił go do Utopii, a kazał Domino pilnować go w San Francisco. Trzymać na bezpieczny dystans. Jednak w przypadku Wade'a bezpieczny dystans nie istnieje i Cyclops przekona się, że Deadpool ma plan, który może zniszczyć Utopię.

Cytat

Cyclops (do Deadpoola): "You are not... you never were... and you never will be... an X-Man."

Streszczenie

San Francisco, stacja metra Powell. Trwa panika w związku z atakiem Deadoola na Ellisa Kincaida. Ludzie uciekają w pośpiechu, a ochroniarze przydzieleni ojcu Mercury nie wiedzą, co robić. W końcu dzwonią do Normana, a ten każe im wyjść z nim na ulicę. Tam obecna jest już telewizja oraz agenci H.A.M.M.E.R. Deadpool tymczasem, wyposażony w karabin snajperski,  usadowił się na szczycie wysokiego budynku. Wolverine i Domino zawstydzeni, że zatrzymał ich zwykły kogut, również biegną do miejsca wydarzeń. W jednym z okien czycha także snajper Osborna, gotowy zabić Kincaida na rozkaz szefa. Gdy Wade umyślnie zaczyna strzelać obok swego celu, ten w końcu mięknie i wykrzykuje, że to wszystko było kłamstwem. Wtedy to Norman wydaje rozkaz zabicia Kincaida. Przed śmiercią próbuje ratować go Wolverine, lecz po chwili okazuje się, że Deadpool zdjął snajpera H.A.M.M.E.R., nim ten zdążył strzelić. Ellis chce wyjawić przed kamerą prawdę, że to Osborn kazał mu mówić te wszystkie rzeczy (Deadpool #16 – przyp. Jim). Wówczas wściekły szef H.A.M.M.E.R. każe swym agentom zabrać dziennikarzom kamerę i mikrofon.

 

Na dachu budynku Domino poleca Deadpoolowi poddanie się, a na dokładkę pojawiają się tam Cyclops z Colossusem i Surge. Logan ofiarowuje kamerzyście nowy sprzęt i każe iść za nim, a otrzyma ekskluzywny materiał. Dziennikarka zostaje z Kincaidem, który ma wyjawić jej wszystko o tej całej sprawie. Walka X-Men z Deadpoolem już się zaczęła. Wade broni się dzielnie, dopóki nie łapie go Colossus. Deadpool wymierza mu potężny cios z bańki, po czym zalewa go krwią, po czym ten go puszcza. Wszystko zostaje uwiecznione na kamerze, w której niestety pada już bateria. Deadpool sprytnym ruchem zachodzi Scotta i przykłada mu karabin do skroni. Wówczas Summers stanowczo stwierdza, iż Wilson nigdy nie był, nie jest i nie będzie członkiem X-Men. Każe mu też spojrzeć na niego. Wade robiąc to popełnia oczywiście błąd, gdyż po chwili leży powalony optycznym promieniem. To również zostaje uwiecznione przez kamerzystę. Już po wszystkim, Logan wnioskuje, iż cała ta akcja została zaplanowana przez Deadpoola po to, by przedstawić X-Men w dobrym świetle.

 

Dwie godziny później. Cyclops zimno żegna Wilsona wybierającego się autobusem do Nowego Jorku. Na koniec wyraża jednak uznanie co do jego umiejętności.

Autor: Jim J

Galeria numeru

Deadpool vol. 2 #18 Deadpool vol. 2 #18 Deadpool vol. 2 #18 Deadpool vol. 2 #18 Deadpool vol. 2 #18 Deadpool vol. 2 #18 Deadpool vol. 2 #18

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.