Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #399

Amazing Spider-Man #399

Amazing Spider-Man #399

"Smoke and Mirrors" - Part 2: "Resurrection"

Postacie
Streszczenie

Ben Reiily leży w śnieżycy w okolicach gór Catskill, na północny-zachód od Nowego Jorku. Do nieprzytomnego Bena podchodzi Kaine. Niespodziewanie dla niego pojawia się nagle Scrier. Mówi mu, iż Reilly nie jest martwy, jeśli o to się martwi. Dodaje, że jest rozczarowany, iż pomimo upływu tylu lat Kaine dalej prześladuje Bena. Po krótkiej wymianie zdań Scrier szykuje się do opuszczenia tego miejsca. Mówi na odchodne, iż na chwilę obecną ani on, ani Parker i Reilly nie muszą się go na razie obawiać. Kaine jest bardzo zaskoczony udziałem Scriera w wydarzeniach, które teraz się rozgrywają. Zdaje sobie sprawę, iż musi się tu dziać więcej, niż przypuszczał, oraz że jego kolejne spotkanie z tym przeciwnikiem może być jego ostatnim. Ukrywa się w cieniu, gdyż na miejsce przybył właśnie Peter Parker. Po odzyskaniu przytomności przez Bena obaj panowie przeprowadzają krótką rozmowę. Ben uprzedza Petera w wyjaśnianiu, dlaczego tu przybył. Mówi mu, iż zapewne miał wizję, w której Peter Parker unosi się jakimś zbiorniku w tajemniczym laboratorium i jedynie przybycie w to miejsce pomoże mu wyjaśnić tą zagadkę. Peter potwierdza słowa klona. Ten dodaje, iż on również miał taką wizję i po przybyciu w to miejsce miał starcie z osobnikiem nazywającym się Strażnik.

Nagle pojawia się Jack. Mówi im, iż wie, dlaczego tu przybyli, ale im tego nie zdradzi. Ben i Peter rzucają się za nim w pościg. Parker zastanawia się w myślach, skąd w jego umyśle biorą się wspomnienia narodzin klona. Czyżby w jakiś sposób mógł łączyć się z myślami klona - czy może raczej to są jego własne wspomnienia. Obaj Spider-Mani docierają do drzwi, które na pierwszy rzut oka prowadzą donikąd. Ben dostrzega, iż Peter zmienił się od ich ostatniego spotkania. Widać u niego spokój i opanowanie. Po chwili na środku drzwi pojawiają się dwie formy na lewe dłonie. Po ich przyłożeniu przez Petera i Bena drzwi otwierają się. Wita ich Jack. Wściekły Ben wymierza mu solidnego prawego sierpowego. Niespodziewanie za ich plecami zamykają się drzwi. Jack zabiera ich do wielkiego laboratorium. Po dotarciu do centralnego punktu tego miejsca mówi im, iż to jest laboratorium, w którym Szakal ich wszystkich wyhodował. Peter mówi mu, iż widział na własne oczy, jak ten złoczyńca umiera. Jack odpowiada, iż za chwilę jego szef wyjdzie z komory, w której przebudowywał swoje ciało, i wówczas otrzymają odpowiedzi na swoje pytania. Nagle atakuje ich strażnik drzwi. Jednak coś z nim jest nie tak. Ból jest nie do wytrzymania. Prosi Jacka, by mu pomógł, jednak jest już zbyt późno i Strażnik umiera. Jack zdejmuje maskę i mówi Peterowi i Benowi, że ich czeka ten sam los. W tym momencie odzywa się głos, który mówi, iż Jack jest w błędzie. On i Strażnik byli pierwszymi nieudanymi próbami sklonowania Petera Parkera, podczas gdy ci dwaj tu obecni są największym triumfem Szakala! Z komory regeneracyjnej wychodzi odmieniony w wyglądzie Miles Warren. Ben i Peter rozpoczynają walkę z przeciwnikiem. Ten jednak z łatwością ich pokonuje, dzięki genetycznym zmianom, którym się poddał.

Szakal prosi Jacka, by przyniósł mu ubranie. Ubrawszy się, opowiada Peterowi i Benowi, którzy gotowi już są do kolejnego ataku, iż ostatnie pięć lat spędził w komorze regeneracyjnej, przekształcając swoje ciało i obserwując ich poczynania. Podczas ich ostatniego spotkania pięć lat temu zaprogramował w ich umysłach myśl o powrocie do tego laboratorium, gdy tylko zakończy się proces, któremu się poddał. Wyjaśnia im, iż Szakal, z którym walczyli pięć lat temu, to był taki sam klon jak obecny tu Ben Reilly. Niespodziewanie Spider-Man atakuje zaskoczonego Szakala. Powstrzymuje go Scarlet Spider, tłumacząc, że tylko Szakal może pomóc im w wyjaśnieniu tego całego zamieszania. Peter przyznaje mu rację. Szakal pochyla się nad zwłokami Strażnika i wyjaśnia, iż pierwsze klony Parkera cierpią na pewną formę fizycznej deformacji i psychicznej niestabilności. Dlatego wyczyścił umysły Jacka i Strażnika, a następnie zaprogramował je tak, by te klony służyły mu jako obrońcy laboratorium. Następnie zamroził ich, by oczekiwali przybycia do tego miejsca jego udanych eksperymentów. Przybycie Bena w rejon gór spowodowało ich przebudzenie. Tymczasem w cieniu na górnym piętrze laboratorium całą scenę obserwuje Kaine. Szakal wyjaśnia dalej, iż prototypy klonów nie żyją zbyt długo. W końcu dopada je degeneracja, która ostatecznie powoduje ich śmierć. Peter pyta, czy w takim razie jego klona też czeka taki los. Warren w odpowiedzi stwierdza, iż Peter nie słuchał go z uwagą. Staje w pobliżu metalowego zbiornika, w którym widać zarys osoby. Pyta Petera i Bena, co by zrobili, gdyby im powiedział, że w tym zbiorniku znajduje się prawdziwy Peter Parker, a oni obaj są klonami! Peter znów go atakuje, oskarżając o kłamstwo. Sytuację stara się uspokoić Ben. Jednak Peter uderza go, oskarżając o współpracę z Szakalem. Wykrzykuje, iż nie pozwoli, by taka genetyczna podróbka jak Ben zniszczyła szczęście, którego właśnie teraz Mary Jane i on doświadczają. Zostaną rodzicami! Ta informacja szokuje Bena. Peter żąda od Szakala dowodu na potwierdzenie jego słów. Ten wciska guzik i drzwi metalowego zbiornika zaczynają się otwierać. Jednak po chwili przyznaje się, iż otworzył zły zbiornik. Ich oczom ukazuje się otoczona przez dym naga Gwen Stacy. Szakal wyjaśnia, iż to nie jest klon, lecz prawdziwa Gwen Stacy!

Autor: Cyclop83

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #399

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.