Avalon » Serie komiksowe » The Ultimates 2 » The Ultimates 2 #5

The Ultimates 2 #5

The Ultimates 2 #5

"The Passion Play"

Postacie
Cytat

Janet, znajdując się w buzi Thora: "Thor! Stop! Don't swallow! Don't swallow!"

Streszczenie

Norwegia. Żołnierze oczyścili teren z cywilów, więc Ultimates mogą zająć się Thorem. Barton i Captain podpalają go miotaczami płomieni. Steve wydaje rozkaz Europejskim super żołnierzom, aby zabrali mu pas, bo to on jest źródłem jego mocy. Po chwili Captain i Hawkeye leżą na ziemi, a obok nich stoi, jeszcze płonący, Thor. Wynoszony z placu boju Quicksilver, widząc to, wstaje z noszy i rusza w jego kierunku. Ale Thor nie daje się zaskoczyć. Powala Pietro ciosem Mjolnira. W tym momencie nadlatują Europejczycy i unieruchamiają Thora w uścisku. Dzięki temu Wasp ma szansę zrobić z nim to samo, co zrobiła z Hulkiem. Thor jednak wykręca głowę, niepozwalając wlecieć kobiecie do swojego ucha, i łapie ją do buzi. Wanda podbiega do nieprzytomnego brata. Jest wściekła na Thora. Chce znaleźć i sprowadzić rzeczywistość, w której syn Odyna jest foką zabijaną przez eskimosów.

Thor strząsa z siebie captain'ów. Jest łysy, bo ogień spalił jego włosy. Atakuje go Tony. Strzela w syna Odyna energią i każe mu się poddać. Thor mówi, że powinien widzieć, co tu się dzieje. Oni chcą zagłuszyć sumienie zespołu. Iron Man pyta się, w jakim celu. Żeby użyć Ultimates na Dalekim Wschodzie czy w Azji? Słyszał już to wielokrotnie. Mówi mu, że jest paranoikiem i schizofrenikiem i że potrzebuje pomocy. Thor próbuje mu wytłumaczyć, że wszystko wymyślił Loki. Stark jednak mu nie wierzy. Po chwili Thor strąca go z nieba potężnym uderzeniem młota. Sekundę później sam jest atakowany przez ubraną w bojowy kombinezon Widow, która łapie mężczyznę i wbija go w ziemię. Powstały przy tym obłok śniegu i ziemi ma kilkaset metrów wysokości.

Captain pomaga wstać Tony'emu i rozkazuje Europejczykom atakować Thora. Muszą go absorbować bezustannie, aby nie był w stanie przywołać piorunów.

Natasha kopie leżącego Thora. Ten przywołuje Mjolnira, którym uderza kobietę, zwalając ją z nóg. Natasha padając krzyczy, martwiąc się o noszone dziecko. Thor wacha się przed kolejnym uderzeniem. Wtedy Widow mówi, że była w trzecim miesiącu ciąży. Thor jest przerażony tym, co zrobił. Okazuje się, że to był jednak tylko wybieg. Natasha poraża go pociskami wystrzelonymi ze zbroi. W tym momencie nadlatuje Captain Britain i Captain Spain, którzy unieruchamiają Thora. Przylatuje Tony i atakuje jego mózg mikrofalami. Thor nazywa ich zdrajcami. Nagle nad ich głowami zbierają się czarne chmury. Po chwili wystrzeliwuje z nich piorun, trafiając cała czwórkę i uwalniając z ich rąk boga gromów.

W tym czasie Pietro dochodzi do siebie i znów atakuje. Po raz kolejny powstrzymuje go trafienie pioruna. Sam Thor wściekły wznosi się w powietrze. Captain wydaje rozkaz, żeby każdy kto jest w stanie atakował go. Próbujących wypełnić rozkaz captain'ów trafiają pioruny.

Nieopodal przewrócone przez walkę drzewo spada na wóz pełen żołnierzy. Przed niechybną śmiercią ratuje ich Captain America. Samolot w którym latał Fury, przyglądając się walce, zostaje zmuszony do lądowania. Pasażerom udaje się z niego uciec tuż przed eksplozją.

Thor, wokół którego strzelają błyskawice, krzyczy, że przybył ocalić ten świat, a oni próbują go ukrzyżować.

Golmen, widząc to, stwierdza, że nikt go już nie powstrzyma. Jest zbyt zjonizowany.

Wanda próbuje ocucić Pietro. Jest ich ostatnią szansą. Ale Quicksilver nie ma już sił do walki. Wtedy Wanda mówi, że Thor ją zranił. Omal nie złamał jej nosa. Pietro podnosi się z ziemi z marsową miną. Zaczyna biec. Rozpędza się, biegnie kierując się ku Thorowi po koronach drzew. Odbija się od nich, przelatuje tuż obok mężczyzny i zrywa mu pas. Przed upadkiem ratuje go nadlatujący Braddock.

Thor spada na ziemię płacząc i wzywając swojego ojca. Po twardym lądowaniu wymiotuje, uwalniając Jan. Wokół niego pojawiają się Ultimates. Walka już jest skończona. Mężczyzna jest bezbronny.

Triskelion. Thor, ubrany w kaftan bezpieczeństwa, siedzi w celi zajmowanej wcześniej przez Bannera. Ma gościa - Gunnara. Ten ma nadzieję, że Thor nie jest na niego zły. To co zrobił jest częścią gry, którą toczą ze sobą od zawsze. Wiezień pyta się swojego gościa, jak tu wszedł. Loki odpowiada, że nie prosił nkogo o pozwolenie. Nie używał też drzwi. Mówi, że w tym trójwymiarowym świecie może poruszać się wedle woli. Thor odwraca swoją pobitą twarz w jego kierunku. Mówi, że ojciec zesłal go tu, aby obronił świat przed jego knowaniami. Ich walka kosztowała już życie Bannera. Loki odpowiada, że on nie miał nic wspólnego z przeciekiem do prasy. Mówi, że mają zdrajcę w drużynie i że ta osoba pracuje dla jego znajomego. On także współpracuje z tą osobą i za kilka miesięcy zobaczą tego efekt.

Thor woła ochronę. Mówi, ze w celi jest mężczyzna, jego brat Loki. Ochroniarz patrząc na obraz z kamer mówi, że nikogo oprócz niego tam nie ma. Loki, przybierając kształt węża, mówi, że walka z nim musi być trudna, gdyż zagina rzeczywistość według własnych upodobań. Robi też sugestię, że może jednak wszystko jest wymysłem Thora.

Gabinet Nicka. Tony dołącza do Fury'ego, Clintona i Steve'a. Mężczyźni rozmawiają o niedawnej akcji. Po chwili Stark pyta się Fury'ego, po co ich wezwał. Ten odpowiada, że wynikł problem na Środkowym Wschodzie.

Autor: redevil

Galeria numeru

The Ultimates 2 #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.