Avalon » Serie komiksowe » New Mutants vol. 3 » New Mutants vol. 3 #8

New Mutants vol. 3 #8

New Mutants vol. 3 #8

"Necrosha: New Mutants" - chapter 3

Postacie
Zapowiedź

Część Necroshy dziejącej się w New Mutants dobiega końca. Doug Ramsey i Hellions walczą z Samem i jego ekipą i nie wygląda to za dobrze dla ekipy z żółto-czarnymi kostiumami.

Streszczenie

Utopia. Warlock dociera na brzeg wyspy i absorbuje kraba, dzięki czemu powoli odtwarza swoje zniszczone ciało.

Gdzie indziej. Moonstar i Sunspot spieszą do ambulatorium z ranną Magmą, która znów zaczęła krwawić. Nagle słyszą wycie i zauważają, że ściga ich Feral. Dani mówi Roberto, żeby zajął się Amarą, a sama zostaje z tyłu, aby zatrzymać Marię tak samo, jak wcześniej załatwiła Jetstreama. Tym razem jednak nie udaje się jej, ponieważ niszczy mechanizm otwierający inne drzwi. Feral przewraca Moonstar i pędzi w kierunku Magmy. Sunspot staje jej na drodze i podczas szarpaniny wyrywa jej rękę. To jednak nie powstrzymuje Marii, która przewraca Roberto i chce mu przegryźć gardło. Wtedy Dani wyrzuca jej rękę na zewnątrz, a Feral rzuca się za nią.

Na dachu jednej z wież Utopii Hellioni przyglądają się, jak techno-wirus odzyskuje kontrolę nad ciałem Cyphera. Jetstream uważa, że Doug powinien zostać zabity, ponieważ Warlock mógł wywołać w nim zmiany, które mogą się okazać niebezpieczne dla Selene. Nagle Roulette zaczyna się dziwnie zachowywać: to Karma próbuje przejąć nad nią kontrolę, ale techno-wirus bardzo utrudnia jej to zadanie. Cannonball każe Hellionom oddać Cyphera, na co ci stwierdzają, że New Mutants będą musieli go odbić. Sam atakuje Jetstreama i odlatuje z nim. Kiedy przeciwnik stwierdza, że nie da się go zabić, Guthrie mówi, że w takim razie nie musi się hamować, i wbija go w dach wieży. Magik bez problemu niszczy Mieczem Dusz twory Tarot, a potem uderza nim ją, zakłócając techno-wirus. Następnie otwiera portal, aby wysłać Marie-Ange do Limbo, ale dzięki dyskowi Roulette pojawia się ona nad Illyaną i spada na nią. Kiedy Magik podnosi się, pech wywołany przez Jennifer powoduje, że potyka się i spada z wieży. Karma próbuje zneutralizować techno-wirus w ciałach Beefa i Bevatrona, ale nie udaje jej się to i Buford powala ją na ziemię. Zanim Hellioni mogą z nią skończyć, Cannonball odciąga ich od Shan. Tymczasem na ziemi Warlock znajduje Magik i prosi ją o pomoc w wyeliminowaniu magicznego techno-wirusa, którym został zarażony próbując pomóc Cypherowi [New Mutants vol. 3 #6]. Illyana w odpowiedzi przebija głowę kosmity Mieczem Dusz, neutralizując obcy program.

Ambulatorium. Moonstar i Sunspot docierają z Magmą do Doctora Nemesisa, który postanawia pomóc jej serum, które aktywuje moc mutantów. Po wstrzyknięciu substancji ciało Amary pokrywa się gorącą płynną powłoką, która leczy jej rany.

Wieża Utopii. Bevatron zestrzeliwuje Cannonballa, a potem wszyscy Hellioni zbierają się wokół Cyphera i stwierdzają, że skoro jego przyjaciele chcą go uratować, to nie pozostaje im nic innego, tylko go zabić. Wtedy pojawia się Warlock i każe techno-zombie zostawić Douga w spokoju. Hellioni uważają, że kosmita nie da sobie z nim rady, ale ten wzywa na pomoc rakiety, które zaraził techno-wirusem [New Mutants vol. 3 #5], i kieruje je w stronę przeciwników. W międzyczasie Magik za pomocą portali ewakuuje resztę New Mutants, a na końcu zabiera Warlocka i Cyphera. Chwilę później pociski trafiają Hellionów. Gdzie indziej, Illyana daje kosmicie Miecz Dusz, a ten wbija go w Douga, uwalniając go spod wpływu Selene i Eliego Barda. Sunspot i Moonstar docierają do reszty zespołu w samą porę, aby zobaczyć, że Ramsey znów jest sobą.

Autor: Ozz

Galeria numeru

New Mutants vol. 3 #8 New Mutants vol. 3 #8 New Mutants vol. 3 #8 New Mutants vol. 3 #8 New Mutants vol. 3 #8 New Mutants vol. 3 #8 New Mutants vol. 3 #8 New Mutants vol. 3 #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.