Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #519

Uncanny X-Men #519

Uncanny X-Men #519

"Nation X" part 4 of 7

Postacie
Zapowiedź

Cyclops odbywa podróż do wnętrza głowy Emmy z zamiarem poradzenia sobie z częścią złoczyńcy/drugiej osobowości Sentry'ego - Voida, która tkwi tam od Utopii. Dodatkowo X-Men poradzić będą musieli sobie z nowymi członkami drużyny i faktem, że wyspa, na której zbudowali swoje państwo, tonie.

Cytat

Cyclops po rozmowie z Beastem: "Beast is taking a leave of absence. What's next?"

Streszczenie

Młody mutant, siedząc w kawiarni, opowiada swemu towarzyszowi, jak znalazł ciało swojej dziewczyny w kryjówce w tunelu metra. Stwierdza, że kiedy uciekał stamtąd, słyszał za sobą dziwny oddech. Mówi, że kiedy obejrzał się przez ramię, zobaczył coś jakby wielkie pisklę krokodyla lub coś podobnego. Wie, że to zwierzę zjadło jego dziewczynę, a on ledwo uszedł z życiem. Stwierdza, że właśnie dlatego skontaktował się z nim, ponieważ podobno pomaga on mutantom. Jego towarzyszem w rozmowie okazuje się Fantomex, który zgadza się mu pomóc.


Utopia. Emma stwierdza, że nie zostawi Scotta samego, i mówi Xavierowi, ze znowu się z nim połączy telepatycznie. Wewnątrz umysłu Cyclops szuka Emmy, która była tu chwilę wcześniej. Wchodzi do trochę zrujnowanego hotelu. Chwilę później zostaje zaatakowany przez Voida w postaci cieni różnych kobiet z przeszłości Summersa.


W innym pomieszczeniu Magneto ładuje za pomocą swoich mocy silniki, jednak Dr Rao stwierdza, ze to i tak nie wystarczy. Madison natomiast zwraca uwagę na to, że zostali zaatakowani i to nie przez Predatory. Ukazuje wszystkim miliony nanobotów, które obserwowały ich od końca walki z bestiami. Stwierdza, że musiały wydostać się z ostatniego zabitego zwierzęcia. Magneto mówi im, by w takim razie zajęli się nanobotami, a on zajmie się tonącą wyspą.


Cyclops atakowany jest przez Voida, który obiecuje zrobić z niego takiego przywódcę, jakim zawsze chciał być. Wtedy do hotelu wchodzi Emma i niszczy wszystkie cienie. Zabiera Scotta i razem z nim ucieka na wyższe piętro, jednak na schodach otchłań pochłania Scotta. Psylocke, czując rozdzielenie Emmy i Cyclopsa, chce wbić Summersowi psioniczne ostrze w głowę, jednak Xavier każe jej czekać.


Tymczasem pod wodą. Magneto przedstawia Namorowi propozycję. Władca Mórz wzniesie dla mutantów kolumnę, na której będą mogli oprzeć wyspę. Jednocześnie w kolumnie zamieszka lud Namora i obie rasy będą chronić się nawzajem. Namor zgadza się na tę propozycję.


Iceman znajduje Beasta i stwierdza ze zdziwieniem, że Hank nie pomaga swoim superinteligentnym kolegom w walce z nanobotami. McCoy stwierdza, że nie wie dlaczego w ogóle jest jeszcze na tej wyspie.


Scott tonie w mocy Voida, która obiecuje mu siłę, żeby ochronić wszystkich swoich przyjaciół. Wystarczy tylko, że pozwoli jej połączyć się z sobą. Summers stwierdza, że znajduje się w pokoju z małym czarnym pudełkiem, gdzie trzyma wszystkie swoje tajemnice, którymi nie chce się dzielić z Emmą i innymi telepatami. W drzwiach staje White Queen, jednak Summers nie wpuszcza jej do wnętrza pokoju. Prosi, by mu zaufała i odeszła. Scott zrywa telepatyczne połączenie z Frost. Ta odzyskuje świadomość i mówi Xavierowi i Psylocke, by poczekali jeszcze chwilę, nim coś zrobią.


Wewnątrz umysłu Scotta Void obiecuje mu brak lęku, niepewności i strachu, wystarczy tylko, że się połączą. Tonąc cały w mocy Voida Cyclops mówi wszystkim jego obietnicom nie. Cała moc zostaje zamknięta w małym czarnym pudełku. Scott stwierdza, że w swoim życiu spotykał o wiele potężniejszych telepatów i nauczył się sobie z nimi radzić. Chwilę później odzyskuje świadomość i pyta, co przegapił. Zjawia się Beast, który chce z nim porozmawiać. Psylocke, Xavier i Emma widzą, jak się ze sobą kłócą. Po chwili wraca Scott i stwierdza, że Hank bierze sobie bezterminowe wakacje, i pyta, co jest następne w kolejce.

Autor: Selwa

Galeria numeru

Uncanny X-Men #519 Uncanny X-Men #519 Uncanny X-Men #519 Uncanny X-Men #519 Uncanny X-Men #519 Uncanny X-Men #519 Uncanny X-Men #519

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.