Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Legacy » X-Men: Legacy #230

X-Men: Legacy #230

X-Men: Legacy #230

"Devil At The Crossroads" - part 4

Postacie
Zapowiedź

Rogue i Trance vs. Emplate.
Dodatkowo w komiksie historia z udziałem Cable'a.

Cytat

Warpath: "This way. I can smell him."
Iceman: "No disrespect to your tracking skills, James. But we can all smell him."

Streszczenie

Stepford Cuckoos informują Cyclopsa, iż Trance wkrótce się obudzi, co jest równoznaczne z końcem działania efektów dotknięcia Rogue, której astralna forma nadal nie powróciła do ciała. Gdy Doctor Nemesis stwierdza, że sidła progowe są ukończone i rozerwą na kawałki cokolwiek, co będzie próbowało przedostać się do Utopii z innego wymiaru, Summers nakazuje mu włączyć je na pierwszy ślad pojawienia się Emplate'a, lub jego domu.

W wymiarze Emplate'a złoczyńca wysysa siły życiowe z będącej w astralnej formie Rogue. Nagle zaczyna jednak mówić z południowym akcentem, a mutantka wyciąga do niego dłonie, uzbrojone w paszcze identyczne jak jego własne. Gdy Rogue atakuje, Emplate puszcza ją i odsuwa się, strwożony. Kobieta stwierdza, że gdy on zabiera jej moce, ona robi to samo z nim. Dodaje, że najwyraźniej są w sytuacji patowej, na co złoczyńca stwierdza, że wystarczy mu poczekać, aż moc Rogue się wyczerpie, a ona sama zniknie. W tej chwili ma jednak miejsce silny wstrząs. To Rogue zaprogramowała w napotkanym wcześniej kompasie Emplate'a kurs na Utopię, a stworzenie, wytrenowane przez złoczyńcę, wykonało polecenie nie zważając na przeszkody, jakie może napotkać. Posiadłość wpada na szklany księżyc, w którym uwięziona jest istota, wyraźnie wzbudzająca strach u Emplate'a. Księżyc zostaje uszkodzony, jednak w tym momencie kończy się działanie mocy Rogue, a ona sama znika, zostawiając Roxy w innym wymiarze. Rogue powraca bezpiecznie do własnego ciała, a chwilę później posiadłość Emplate'a pojawia się na wyspie. Złoczyńca próbuje zmienić kurs, jednak Jeffries aktywuje pułapkę, która zatrzymuje go na Ziemi. Emplate jest zbyt słaby, by uciec, jednak wie, iż z pomocą sił życiowych Bling! może mu się to udać. Na ratunek dziewczynie rusza Warpath z drużyną X-Men, jednak Rogue powstrzymuje go mówiąc, iż to Roxy ma największe prawo się z nim rozprawić. Emplate kładzie dłonie na głowie Bling!, gotów odebrać jej życie, lecz dziewczyna wystrzeliwuje w niego swe diamentowe ostrza. W tym czasie sidła osiągają limit stabilności, a Emplate, poprzysięgając zemstę, zostaje odesłany z powrotem do swojego wymiaru, wprost w objęcia potwora ze szklanego księżyca.

Epilog 1. Bling! opowiada innym dziewczynom o tym, co przeżyła. Były to najbardziej przerażające chwile w jej życiu, jednak bliskość Rogue jej to wynagrodziła.

Epilog 2. Rogue decyduje się przyjąć ofertę Cyclopsa i opiekować się młodymi mutantami.

Epilog 3. Gambit przygląda się jednej ze swoich kart, która nagle staje się czarna. On sam, w swej mrocznej formie, pyta się kart, kim jest. Na karcie pojawiają się usta i pytają Gambita, kim myśli, że jest. LeBeau odpowiada, iż jest częścią niego samego, która obudziła się w maszynie Apocalypse'a. Karta enigmatycznie odrzeka, że tak i nie.

Autor: TheNewlyAwoken

Galeria numeru

X-Men: Legacy #230 X-Men: Legacy #230 X-Men: Legacy #230 X-Men: Legacy #230 X-Men: Legacy #230 X-Men: Legacy #230 X-Men: Legacy #230 X-Men: Legacy #230

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.