Avalon » Serie komiksowe » Powers vol. 3 » Powers vol. 3 #2

Powers vol. 3 #2

Powers vol. 3 #2

"Z" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Po odkryciu zaskakujących tajemnic z przeszłości Walkera czas na rozwiązanie zagadki śmierci Z, przywódcy grupy popularnych super-bohaterów z lat 50-tych, do których należał również Christian.

Streszczenie

Heather Anderson ma wizję, w której Christian Walker stoi na stosie ciał wampirów i poprzysięga zemstę innym podobnym do nich. Kobieta otrząsa się i rozbija zdjęcie swojego chłopaka nie rozumiejąc, co się z nią dzieje.

Lombard. Enki Sunrise wypytuje właściciela o spinkę ze swastyką, którą znaleziono przy ciele Z. Mężczyzna mówi, że niedawno przyszła do niego młoda dziewczyna i sprzedała mu identyczny przedmiot. Stwierdził, że pewnie jest cenną pamiątką, ale tak naprawdę nie może znać jego historii.

Drezno, 1944 rok. Z, Goose, Billy Mace i Blue Streak, powszechnie znani jako Daring Eagles, ruszają do walki z niemieckimi oddziałami, wspierając wojska aliantów. Nagle na miasto zostaje zrzucony wielki robot z nazistowskimi oznakowaniami. Goose zanosi Billy'ego i Walkera w jego pobliże, ale moc trójki bohaterów jest bezużyteczna w starciu z przeciwnikiem. Poruszając się z superszybkością Z unika strzałów robota, wskakuje do lufy zastępującej mu dłoń, dostaje się do jego wnętrza i niszczy go od środka. Mechaniczny żołnierz przewraca się, a przyjaciele Z wyciągają go z wnętrza wraku. Ten po chwili zauważa leżącą na ziemi spinkę oderwaną od munduru jednego z Niemców i prosi Blue Streaka, aby mu ją podał, ponieważ zbiera je i chce ich mieć jak najwięcej.

Teraz. Enki mówi Christianowi, że właściciel lombardu dał dziewczynie iPhone'a w zamian za spinkę i pokazuje mu jej nazwisko na pokwitowaniu. Walker rozpoznaje je, ale nie przyznaje się Sunrise, chociaż ona widzi, że partner dziwnie się zachowuje. Kiedy docierają pod wskazany adres, detektyw mówi Enki, że nie wie jeszcze, o co chodzi w tej sprawie, ale znajdują się przed domem Sala Bustemante, gangstera, który zmarł jakiś czas temu. Christian opowiada, że Bustemante i Z walczyli razem podczas drugiej wojny światowej, a po jej zakończeniu przedstawił Daring Eagles swoim przyjaciołom, którzy byli właścicielami kasyn, a byli super-bohaterowie stanowili magnes dla klientów i jednocześnie byli przydatni do załatwiania różnych spraw. Detektywom otwiera kobieta, która mówi, że wie, kim jest Walker, ponieważ policja tak często próbuje się doszukać powiązań różnych przestępstw z jej rodziną, że zaczęła interesować się, z kim może mieć do czynienia. Christian mówi, że szukają Eriki Bustemante, która sprzedała w lombardzie przedmiot powiązany z morderstwem. Kobieta odpowiada, że jeżeli Walker nie zostawi jej córki w spokoju, to opowie prasie o wszystkim, co wie, również o współpracy Blue Streaka z Salem Bustemante. Wtedy do drzwi podbiega Erika, której ojciec nie zdołał zatrzymać, i mówi, że to ona zabiła Z, ponieważ jej matka nie potrafiła przestać z nim sypiać.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Powers vol. 3 #2 Powers vol. 3 #2 Powers vol. 3 #2 Powers vol. 3 #2 Powers vol. 3 #2 Powers vol. 3 #2 Powers vol. 3 #2 Powers vol. 3 #2 Powers vol. 3 #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.