Avalon » Serie komiksowe » Guardians Of The Galaxy vol. 2 » Guardians Of The Galaxy vol. 2 #21

Guardians Of The Galaxy vol. 2 #21

Postacie
Zapowiedź

Luminals wybierają się w podróż do Wyrwy i przywożą ze sobą zagrożenie mogące zniszczyć całe Knowhere.

Cytat

Star-Lord: "Kicking someone in the prefrontal lobes and then takin a whizz in their brain-jug is considered unseemly and impolite in Earth culture, but this afternoon may see all sorts of breakthroughs in eitquette."

Streszczenie

Knowhere, Sala Continuum Cortex. "Już od pierwszego momentu, gdy to wyczułam, wiedziałam, że jest to coś naprawdę obcego, obcego w tym Wszechświecie. Nigdy nie powinno trafić do naszej rzeczywistości. To Coś pochodzi z miejsca, w którym podstawowe prawa fizyki są zupełnie inne. Nie mogę na to pozwolić i nie pozwolę."


Heather odrzuca od siebie stworzenie, które próbowało dostać się w głąb niej.


"Luminals, kolejna grupa zamieszkująca Knowhere. Niezbyt przyjazna w stosunku do Guardians. To oni, przez swoją arogancję, sprowadzili ten koszmar na pokład i zapłacili za to życiem jednego z nich."


Moondragon nakazuje się wycofać Cynosure, która próbuje pomóc Massdriver. Wyjaśnia jej, że ta nie żyje. Jedyne, co mogą zrobić, to otoczyć to Coś szczelnym bio-polem, co też stara się uczynić. Zjawia się reszta Guardians. Star-Lord i przywódczyni Luminals zaczynają się ze sobą kłócić. Przerywa im Heather, tłumacząc, że stworzenie w każdej chwili może się uwolnić. Niespodziewanie, na miejsce przybywają również wyznawcy Kościoła Prawdy.


"Wystarczył delikatny skan, bym poznała prawdę. Wyznawcy zostali tu ściągnięci przez to stworzenie. Nie jest dobrze."

 

Guardians próbują ich wyprosić, jednak ci bronią się możliwością swobodnego wyznawania wiary w Knowhere. W tym zamieszaniu Moondragon traci kontrolę nad bio-polem i stwór uwalnia się.


"Wyznawcy są oddani. Czcili, czekali i podtrzymywali swoją wiarę. A gdy przybędzie coś, co wygląda jak Bóg, nie zawahają się. Uważają, że Wyrwa stanowi wrota do raju."


Stworzenie atakuje Wyznawców, którzy dosłownie tracą głowy, po czym swoją uwagę skupia na Cynosure, próbując wniknąć w nią.


"Cynosure też to wyczuwa, tą wrogość. Jest silną kobieta, taka jaką ja byłam. Kiedyś. Nie zasługuje na taki koniec. Nie jest to dobry pomysł, jednak nie mam wyjścia."


Heather stara się odciągnąć nieprzyjaciela. Ten ją atakuje .


Quill dziwi się, że Moondragon uratowała życie Cynosure. Drax stwierdza, że ma problemy rodzinne, nad którymi musi popracować. Dla Jacka ten czyn był dziwaczny. Według Buga wszystko to wina fanatyków Kościoła Prawdy, którzy przeszkodzili w unicestwieniu stwora.


Knowhere, Izba Chorych. Star-Lord zauważa, że Heather wygląda jakby była w ciąży. Ta stwierdza, że to zrozumiałe, skoro stała się nosicielem. Tłumaczy Peterowi, że stara się telepatycznie uspokajać stworzenie, by pozostało w stanie uśpionym. Quill nie może zrozumieć dlaczego to zrobiła. Odpowiada, że tylko ona była w stanie tego dokonać, bowiem potrzeba telepatii, by opanować to stworzenie. Teraz nikt więcej nie straci życia. Wyjaśnia również, iż dzięki takiemu połączeniu ma możliwość zbadania tej obcej formy życia. Póki co wie, że pochodzi ona z odległej części Wyrwy. Według niej Wyrwa jest zarówno rozdarciem, jak i przesmykiem, powstałym w wyniku połączenia wielu Wszechświatów. Jednak jest tam jedno, pojedyncze miejsce, w jej odległym końcu. Miejsce wstrętne, przypominające znany Wszechświat, jednak zdeformowane przez złośliwy nowotwór. Cancer-verse. Wszechświat, w którym życie wygrało, a śmierć przegrała.


Ich rozmowę przerywa pojawienie się Luminals. Jarhead oznajmia, że chcą oni towarzyszyć przy przesłuchaniu. Star-Lord tłumaczy, że ich rozmowa nie jest przesłuchaniem. Dziwi się, że to nie Cynosure przemawia. Jarhead wyjaśnia, iż przemawia w imieniu swojego komandora, bowiem w kulturze Xartian osobiste przeprosiny nie są mile widziane. Peter ripostuje [patrz cyt. numeru - przyp. Sc0agar4k]. Korda wspomina o jurysdykcji, chcą bowiem doprowadzić do ekstradycji obcego i postawić go przed sądem. Quill przypomina, że to stworzenie przebywa w ciele jego przyjaciółki a Uniwersalny Kościół Prawdy dobija się do nich, bowiem chce wielbić Obcego jak Boga. W tym samym czasie, niepowstrzymywana przez nikogo, Cynosure przypina się do Heather biometrycznymi kajdankami, które przy każdej próbie manipulacji doprowadzą do śmierci przypiętych. Star-Lord ostrzega Cynosure, że zbliża się dzień, w którym się rozliczą.


Godzinę później, Sala Administracyjna. Przewodniczący Gorani żąda, by usunięto to stworzenia ze stacji. Rocket tłumaczy, że obecnie jest ono wewnątrz ich towarzysza, który jest teraz przykuty do socjopaty o imieniu Cynosure. Jarhead zapewnia, że pozbędą się zagrożenia, na co Szop odpowiada, że Guardians na to nie pozwolą. Niespodziewanie odzywa się Drax, który jako ojciec Heather ma decydujące zdanie i stwierdza, że dziewczyna jest zbyt słaba by podróżować. Gorani przyznaje mu rację i odrzuca wniosek Luminals.


Raccoon przyznaje, że prawie uwierzył w przemowę Draxa. Dodaje, że zyskali tylko parę godzin, bo i tak Moondragon trafi w ręce Luminals. Star-Lord nie zamierza stracić kolejnego Strażnika i jeśli Heather uda się kontrolować to stworzenie, to wyrzucą je z powrotem do Wyrwy, a wtedy Luminals będą musieli zakończyć te farsę. Jack zastanawia się, czy to się uda. Na co Peter odpowiada, że co mogłoby pójść nie tak.


Drax udaje się odwiedzić córkę. Tam trafia na członków Kościoła Prawdy, którzy starają się porwać Moondragon. Bez wahania atakuje, zabijając wielu z nich. Nagle przed nim pojawia się Matriarch, która hipnotyzuje go, sprawiając, że zaczyna odczuwać cały ból jaki sam kiedykolwiek zadał. Kobieta kontaktuje się z bazą, informując, że są gotowi do teleportacji oraz że mają swojego nowego Boga, który jest gotowy do narodzin.

Autor: Sc0agar4k

Galeria numeru

Guardians Of The Galaxy vol. 2 #21 Guardians Of The Galaxy vol. 2 #21 Guardians Of The Galaxy vol. 2 #21 Guardians Of The Galaxy vol. 2 #21 Guardians Of The Galaxy vol. 2 #21 Guardians Of The Galaxy vol. 2 #21 Guardians Of The Galaxy vol. 2 #21 Guardians Of The Galaxy vol. 2 #21 Guardians Of The Galaxy vol. 2 #21

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.