Avalon » Serie komiksowe » The Stand: Soul Survivors » The Stand: Soul Survivors #3

The Stand: Soul Survivors #3

Postacie
Zapowiedź

Najbardziej szokujący z dotychczasowych rozdziałów! Wędrówka Stu, Fran i Harolda zostaje przerwana, kiedy spotykają innych ocałałych z haremem zniewolonych kobiet. Co gorsza, obawy Harolda co do związku jego ukochanej ze Stuartem wydają się ziszczać.

Streszczenie

Pamiętnik Frannie Goldsmith - 8. lipca. Fran, Harold i Glen szukają ocalałych w centrum leczenia chorób zakaźnych. Bez skutku. Po wyjściu na zewnątrz, gdzie czeka na nich Stu, Fran uzmysławia sobie, że zaczyna się w nim zakochiwać. Wtedy Stu mówi o swoim śnie i proponuje udać się w kierunku Nebraski. Pozostali zgadzają się.

14. lipca. Na jednym z postojów Stu i Glen poszli szukać jedzenia, zostawiając Fran i Harolda samych. Chłopak postanawia wykorzystać okazję, by wyznać Frannie miłość. Ta przyjmuje to do wiadomości, ale nie może odpowiedzieć tym samym. Kiedy Harold pyta, czy to przez Stu, odpowiada, że nie wie. Wtedy Harold wybucha, że przecież z nim rozmawiał i że uzgodnili, że Fran będzie jego. To z kolei denerwuje dziewczynę, której nie podoba się, że faceci rozporządzają nią jak bydłem.

30. lipca. Dojeżdżają do blokady. Uzbrojeni mężczyźni karzą im zejść z motocykli. Wszyscy wiedzą, co się święci, dlatego zgodnie wyjmują broń. Rozpoczyna się strzelanina, która wydaje się nie mieć końca. Wreszcie pada ostatni strzał. Z pomocą zniewolonych wcześniej przez bandziorów kobiet, Stu i jego towarzyszom udaje się wygrać potyczkę. Po wszystkim, z piątka nowych towarzyszek, ruszają dalej.

Na następnym postoju, jedna z wyzwolonych kobiet, Dayna, opowiada Fran i jej towarzyszom o tym, jak została złapana i uwięziona. O tym, jak kobiety były otumaniane lekami, by nie sprawiały kłopotów. Słuchając opowieści, Fran dostrzega sposób, w jaki Stu patrzy na Daynę, która przecież nie jest w ciąży, i czuje ukłucie zazdrości.

31. lipca. Kolejny postój. Fran odnajduje Stuarta siedzącego samotnie na skale i palącego cygaro. Dosiada się do niego. Rozmawiają o ostatnich snach, wg których stara kobieta nie jest już w Nebrasce, lecz w Colorado. Podążają za nią inni ocalali, chociaż niektórzy zmierzają do tego drugiego. Romantyczny widok sprawia, że oboje się zapominają i robią to.

Po wszystkim wyznają, że pragnęli siebie już od dłuższego czasu, ale myśl o Haroldzie ich powstrzymywała. Wtedy też Fran zdradza, że jest w ciąży. Cały strach o dziecko znajduje ujście i zaczyna płakać w ramionach Stu. Wszystkiemu z ukrycia przygląda się Harold.

Tej nocy Harold zakrada się do Fran i wyjmuje z jej plecaka pamiętnik. Czyta go w świetle latarki i rośnie w nim złość. Jest nawet gotów zabić Fran, jeśli ta się obudzi i go nakryje. Po godzinie wraca na swoje posłanie i zapada w niespokojny sen. Sen, w którym znajduje się na pustyni i nie jest sam. On go oczekuje.

Nazajutrz Harold budzi się wypoczęty i w świetnym humorze. Podjął decyzję i raczej nie spodoba się ona Stuartowi i Frannie.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

The Stand: Soul Survivors #3 The Stand: Soul Survivors #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.