Avalon » Serie komiksowe » War Machine vol. 2 » War Machine vol. 2 #7

War Machine vol. 2 #7

War Machine vol. 2 #7

"Homeland" Part 2

Postacie
Streszczenie

Dubaj, rok wcześniej. Rhodes wraz z całą załogą wojskową zostaje napadnięty przez terrorystów. Jim poświęca się i rusza naprzód, by uratować innych przed wrogiem. Jest zmuszony zabić pierwsze osoby, lecz nie przejmuje się tym. Jest na wojnie i walczy o przetrwanie, w tym momencie nie jest mu dane sądzić czy to, co robi jest dobre.

Teraz. Baza wojskowa Mackelroy. War Machine radzi sobie bez problemów z gromadą uzbrojonych żołnierzy i pojazdami pancernymi. Całą sytuację obserwuje reszta jego grupy. Suzi naświetla mu informacji na temat kolejnej plagi wirusa ultimo. Aby nie doprowadzić do infekcji każe mu się dostać do bazy danych, lecz uprzednio prosi żeby zrobił to dyskretnie. Rhodes wysadza budynek w powietrze. Spod ruin i gruzów wyłania się ogromna głowa Ultimo, która próbuje unieszkodliwić War Machine'a.

Avengers Tower. Osborn tłumaczy generałowi o wydarzeniu, jakie ma miejsce w Mackelroy, zapewnia go, że wszystko jest pod kontrolą. Hand informuje, że żaden z jego oddziałów nie znajduje się blisko bazy wojskowej. Norman wykonuje telefon do swojego starego wroga - Jasona Strongbowa. Nie udaje im się dojść do konsensusu, Osborn uświadamia go, że wie między innymi o ukrywaniu Roberty Rhodes w Navajo. Wybacza mu jednak jego ostatnie wybryki i wynajmuje go, jako oficjalnego agenta HAMMER, aby ten dopadł War Machine. Jason nie dokańcza rozmowy i rusza z pomocą Jimowi.

Z powrotem w przeszłości, Dubaj. Terroryści mają znaczną przewagę nad przeciwnikiem. Na uboczu pola bitwy leży zmasakrowany Rhodes. W wyniku wybuchu stracił wszystkie kończyny, prawe oko, a prawa część twarzy została mocno poparzona. Jim każe Hammuelowi uciekać i ratować swoje życie. Ten jednak jest ranny, a po chwili otrzymuje kolejny postrzał. Rhodes grozi jednemu z terrorystów za zranienie przyjaciela. Ten jednak wie, że jest bezbronny i dokańcza to, czego nie skończył. Na jego oczach wymierza ostateczny strzał w Hammuela...

Teraz. War Machine przypominając sobie te zdarzenie aktywuje porty magnetyczne, które tworzą z porozrzucanych części ogromnego robota. Sterując maszyną powala mocnym ciosem Ultimo. Strongbow także rzuca się do ataku z włócznią. War Machine chwyta oko wroga, które uprzednio wydłubał Jason i wykorzystuje je do pokonania przeciwnika. Z oka wystrzeliwuje wiązka laserowa, która niszczy pancerz Ultimo. War Machine opuszcza robota i wyrusza wraz ze Strongbowem i Suzi na spenetrowanie wewnętrznej części przeciwnika. Ku jego zdziwieniu w środku znajdują się ludzie. Natychmiast podłącza się do serwerów i pobiera wszystkie dane. Po chwili podchodzi do niego Prometheus – staruszek, który trzyma władzę nad eksperymentami żywych istot. War Machine stara się wyciągnąć od niego poufne informacje dotyczące głównej kwatery dowodzenia Ultimo. Ten jednak milczy. Gdy Rhodes nie odnosi sukcesu rozmową, Suzi wykorzystuje swoje zdolności informatyczne i namierza 3 punkty rozłożone w różnych miejscach całego kraju. War Machine po zlokalizowaniu miejsc rusza w drogę.

Całą sytuacje śledził Norman. Jest zawiedziony, że American Eagle wystawił go do wiatru i pozwolił zdobyć Jimowi tajne informacje.

2 mile nad Kansas. Suzi przekazuje informację Bethany na temat celów. Odrzutowiec jest blisko jednego z miejsc, więc każe dostać im się dostać na miejsce. Jake Oh słysząc rozmowę ubiera zbroję War Machine i rusza do...

Plano, Texas.  Stark dowiaduje się o wyczynach Rhodesa. Widząc, że ten nie marnuje ani chwili, postanawia wykonać swój ruch.

Autor: Kisiel

Galeria numeru

War Machine vol. 2 #7 War Machine vol. 2 #7 War Machine vol. 2 #7 War Machine vol. 2 #7 War Machine vol. 2 #7 War Machine vol. 2 #7 War Machine vol. 2 #7 War Machine vol. 2 #7 War Machine vol. 2 #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.