Avalon » Serie komiksowe » Incredible Hercules » Incredible Hercules #139

Incredible Hercules #139

Incredible Hercules #139

"Assault On New Olympus" - part 2 of 4: "Faithbomb"

Postacie
Zapowiedź

Hercules prowadzi New i Mighty Avengers przeciw przytłaczającym siłom Nowego Olimpu. Lecz to nie są zwykli przeciwnicy, ale greccy bogowie, z samą Herą na czele. Czy Wolverine wytropi nieśmiertelnego Huntsmana? Czy Spider-Man splącze siecią Arachne? Czy Pym przerośnie olbrzyma Argusa? I komu ostatecznie postanowi pomóc Amadeus Cho, swojej ukochanej Delphyne Gorgon, czy swojej mentorce Athenie?

Streszczenie

Budynek Olympus Group, wczoraj. Delphyne rozmawia z Hephaustusem. Dobijają targu. Kowal wykonał dla niej specjalny hełm. Dzięki niemu amazonka będzie mogła zamieniać ludzi w kamień. Bóg ma wątpliwości, czy Gorgon będzie w stanie walczyć, kiedy na polu walki będzie jej ukochany Amadeus. Ta zapewnia go, że dotrzyma umowy i zabije Athenę.

Dziś. Podczas gdy ludzie na całym świecie rozmawiają o Continuum®, w budynku Olympus Group odbywa się walka bogów z bohaterami. Amadeus cały czas obserwuje Thanatosa. Na razie śmierć trzyma się na uboczu, ale chłopak jest pewny, że niedługo przyjdzie po Herculesa. Lew Olimpu tymczasem walczy z Typhonem. Kiedy ma kłopoty, Cho rzuca patykiem w rękę Spider-Woman, która przez to nie trafia w swojego przeciwnika, tylko w ostatniego z Tytanów. Herc nie jest zadowolony, że ktoś mu przeszkadza. Upomina on przyjaciela, a jego dekoncentrację wykorzystuje Typhon. Do geniusza podchodzi Athena, która prosi, by pozwolił, aby przeznaczenie się wypełniło. Boginię mądrości zachodzi od tyłu Hera i poraża ją piorunem. Kawałek dalej toczą walkę Argus i Wasp. Zapasy nie przynoszą efektów, więc Pym pomniejsza się i żądli przeciwnika w oczy. Ten ma jednak jeszcze kilkadziesiąt innych sprawnych i chwyta przeciwnika.

W ogrodach Huntsman poluje na Wolverine'a. W pewnym momencie James zeskakuje z drzewa na swojego przeciwnika. Ten jednak broni się przy pomocy swojej magicznej włóczni. Myśliwy ciska swoją bronią, ale Rosomak jej unika. Logan chce użyć swoich pazurów, ale nie wie, że włócznia zawsze sięga celu. Po chwili broń zawraca i przebija Wolverine'a od tyłu.

Gdzie indziej USAgent walczy z Eris. Dzięki swojej tarczy unika jej miecza, ale zostaje zadrapany jej pazurami. Dzięki temu bogini zsyła na niego wizję tego, jak Ameryka powstała dzięki wyzyskowi i niewolnictwu. Ma to zachwiać wiarą bohatera.

Kolejną parę walczących tworzą Arachne i Spider-Man. Bohater unika dzięki swojej zwinności sieci przeciwniczki i sam oplata jej ręce. Bogini wykorzystuje to jednak i pociąga za sieć, przez co Spider przewraca się. Dzięki temu kobieta może pokryć go swoimi splotami.

Amadeus podchodzi do Delphyne i prosi ją o pomoc. To szaleństwo musi się skończyć. Gorgon odmawia. To, że pomogła im pokonać Artume, nic nie zmienia. "Wróg mojego wroga jest moim przyjacielem", a jej wrogiem jest Athene. To jedyny sposób, aby zdjąć klątwę. Cho wierzy, że jest inna droga. Kobieta jednak odpiera, że przez tysiące lat jej rasa próbowała innych sposobów. Jedyna droga to zabić boginię. Chłopak stwierdza, że nie będzie mógł kochać morderczyni. Mimo, że też go kocha, Delphyne musi jednak pomścić swój lud, odwraca się więc i biegnie w kierunku Atheny.

Niedaleko Quicksilver i Zeus walczą ramię w ramię. Obaj są strasznie zarozumiali i doskonale się dogadują. Imię swojego męża słyszy Hera. Dostrzega chłopca i postanawia działać. Piorunem powala Herculesa, dzięki czemu Typhon może pochwycić boga piorunów. Kochankowie wraz z Zeusem uciekają do windy prowadzącej do Continuum®. Athena chce im przeszkodzić, ale powala ją Delphyne. Bogini ostrzega przeciwniczkę, że może ją bez problemu pokonać. Amazonka wyciąga jednak swój hełm i zakłada go. W tym momencie winda się zamyka, a Hercules może tylko walić w niezniszczalne drzwi.

Na górze Hera odkrywa w chłopcu swojego męża. Ten opowiada jej o swoim odrodzeniu w Hadesie. Królowa pokazuje mu drzwi, za którymi kryje się Continuum®. Zeus widzi tylko duplikat pomieszczenia, w którym się znajdują. Hera wyjawia, że jest to dokładna kopia całego uniwersum. Z początku chciała w nim zamknąć tylko samą Athenę, ale zmieniła zdanie. Wykorzystała wiarę jej wyznawców, ale nie przy pomocy kościoła, a produktu, którego wszyscy pożądają. Jak tylko jej dzieło będzie w pełni operatywne, zabierze do nowego uniwersum swoją rodzinę oraz wyznawców. W momencie, kiedy jej świat będzie gotów, ten świat przestanie istnieć.

Na dole Amadeus widzi, że Thanatos poderwał się do lotu. Herkulesowi nic nie jest, więc chłopak zastanawia się, kto zginął. Podchodzi do niego Delphyne, przeminiona w człowieka. Cho początkowo jej nie poznaje, ale po chwili poraża go prawda. Skoro ona wygląda jak człowiek, to znaczy, że Athena nie żyje. Kawałek dalej klęczy kamienny posąg bogini, do którego zbliża się śmierć.
 
 
"Godmarked" - part 3: "Jimmy & The Atlasnauts"

Postacie:
 * Jimmy Woo, Namora, Gorilla-Man, Uranian, Venus, M-11
 * Aphrodite, Ares
 * Cyklop, chimera, żołnierze-kościotrupy

Antyczne potwory strzegące podziemi budynku Olympus Group pytają się przybyłych, kim są. Agents Of Atlas przebrani są w greckie stroje, a przewodzi im Venus, która podaje się za Aphrodite. Syrena rozprzestrzenia swoją iluzję i przekonuje dowodzącego Cyklopa, że postanowiła naprawić swój błąd i odwiedzić swoje wierne sługi. Agenci uzyskują pozwolenie na przejście, ale kiedy przechodzą koło chimery, ten wyczuwa, że przybyli nie są Olimpijczykami. Rozpoczyna się wyrównana bitwa. Całość z boku obserwuje faun, który postanawia zameldować o wszystkim swojej bogini.

Aphrodite dzięki swojemu talizmanowi odbiera wiadomość od fauna. Leży ona właśnie w łóżku z Aresem. Bóg wojny jest kompletnie wyczerpany miłosnymi igraszkami i błaga o przerwę. Aphrodite jest bardzo przejęta tym, że Venus zaatakowała.
       

Autor: Spell

Galeria numeru

Incredible Hercules #139 Incredible Hercules #139 Incredible Hercules #139 Incredible Hercules #139 Incredible Hercules #139 Incredible Hercules #139 Incredible Hercules #139 Incredible Hercules #139

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.