Avalon » Serie komiksowe » Hulk: Winter Guard » Hulk: Winter Guard

Hulk: Winter Guard

Hulk: Winter Guard

"The Winter Guard"

Postacie
Zapowiedź

To tutaj poznamy sekrety Winter Guard! Red Guardian, Crimson Dynamo, Ursa Major oraz Darkstar - to członkowie elitarnego oddziału superbohaterów, którzy poprzysięgli chronić obywateli Federacji Rosyjskiej. Lecz kto uchroni ich przed machinacjami dawno niewidzianego Presence'a?
Plus przedruk komiksu Incredible Hulk vol. 2 #393.

Cytat

Ursa Major: "Bear? I am no mere bear! I am Ursa Major! The King Of Bears! NU, POGODI!"

Streszczenie

Zimna i zaśnieżona Rosja, gdzieś na niezamieszkałych terenach. Presence - znany radziecki złoczyńca, który dopiero co wyrwał się z więzienia, i ojciec nieżyjącej już Laynii Petrovnej, oryginalnej Darkstar - wspomagany przez wielką, zieloną i zmutowaną bestię pokrytą mackami i zębami walczy z zespołem Winter Guard. Wydał on wojnę drużynie rosyjskich superbohaterów, ponieważ usłyszał, że ktoś miał czelność przejąć moce i imię jego świętej pamięci córki. Pomagająca mu bestia obezwładniła Crimson Dynamo, Ursa Majora oraz Red Guardiana, a on sam dopadł nową Darkstar, niejaką Sashę Roerich. Jest zniesmaczony jej widokiem i słabością, więc postanawia skorzystać ze swojej mocy i zaczyna przekształcać ją na poziomie molekularnym na podobieństwo córki. Może w ten sposób uda mu się ją odzyskać. Na szczęście dla Sashy, Red Guardian zdołał się oswobodzić z macek zielonego potwora i znokautował Presence'a. Wtedy zmutowana bestia kompletnie oszalała. Okazało się, że to Igor Drenkov [człowiek, który lata temu sprokurował wypadek, który w konsekwencji doprowadził do transformacji Bruce'a Bannera w Hulka, patrz Incredible Hulk #1 - BB], który prawdopodobnie został przekształcony w to zielone straszydło przez Presence'a przy pomocy promieniowania gamma. Crimson Dynamo, który uzyskał te dane, przypłacił za nie życiem i został pożarty. Pozostali członkowie Winter Guard wcale lepiej sobie nie radzili, aż w końcu osłabiona Darkstar zdecydowała się na radykalne posunięcie i przy pomocy drzemiącej w niej energii wymiaru Darkforce pochłonęła Drenkova i uwięziła go w swoim wnętrzu.

Po całej akcji ogłoszono wielki sukces i zwołano konferencję prasową, na której pojawili się wszyscy członkowie Winter Guard, łącznie z poległym Crimson Dynamo. Lecz nikomu nie powiedziano, że pod czerwoną zbroją nie skrywa się już Boris Vadim, tylko Galina Nemirovsky. Crimson Dynamo od razu po śmierci został zastąpiony nowym, byleby nie obalać mitu niezwyciężoności Winter Guard. Propaganda sukcesu jest najważniejsza.


[Uwaga: W tym momencie dodany jest przedruk komiksu Incredible Hulk vol. 2 #393. Jest to historia o tym, jak Banner pod postacią Professora w końcu skonfrontował się z Igorem Drenkovem i czyniąc mu wyrzuty za przekleństwo, jakim stała się dla niego transformacja w Hulka, doprowadził go do obłędu. W komiksie tym wystąpiła również ówczesna drużyna Winter Guard i był to ostatni znany nam występ Drenkova do tej pory. - BB]


Siedziba Winter Guard. Sasha skarży się u przełożonego, Dimitriego Bukharina, że odkąd pochłonęła Drenkova, cały czas dziwnie się czuje. Słyszy go w swojej głowie i widzi jego wspomnienia. Głównie momenty konfrontacyjne z Hulkiem. Już wcześniej miała problemy z samoświadomością, po tym, jak wszczepiono jej fragment DNA Laynii Petrovnej, żeby mogła zapanować nad Darkforce i zostać nową Darkstar. A teraz obawia się, że straci samokontrolę lub oszaleje. Dimitri Bukharin lekko bagatelizuje tę sprawę, ale na wszelki wypadek zawiesza kobietę w obowiązkach.

Tymczasem Red Guardian i Ursa Major integrują się z nową członkinią Winter Guard, która zastąpiła starego Crimson Dynamo. Galina Nemirovsky jest zachwycona, że może z nimi współpracować i postara się nie zawieść Matki Rosji. Nagle odzywa się alarm i Winter Guard muszą wyruszyć na misję w niepełnym składzie. Tym razem problemy sprawia grupa Remont 6 w składzie Iron Maiden, Titanium Man, Unicorn, Volga oraz dwóch z trzech braci Snow Leopards. Próbują oni zdobyć jakiś ośrodek badawczy w Forbidden Zone, strefie skażonej przed laty promieniowaniem. I zapewne są pochodną niegdysiejszej grupy Remont 4, która dawno temu próbowała "wyremontować" Rosję i odbudować Związek Radziecki.

Chwilę później Winter Guard dolecieli na miejsce w swoim rządowym odrzutowcu i rzucili się do bitki. Lecz mimo ich waleczności, to Remont 6 miało przewagę nad nimi, wynikającą wprost z ich większej liczebności.

W tym samym czasie Sasha siedziała w swoim pokoju i nie mogła zaznać spokoju. Wciąż nawiedzają ją jakieś wspomnienia oryginalnej Darkstar. Odczucia się tylko nasilają, więc w obawie przed utratą kontroli Sasha idzie do aresztu, aby skonfrontować się z Presencem, podejrzewając, że to jego sprawka. Kobieta atakuje bezbronnego osadzonego i wydusza z niego odpowiedzi. A ten mówi jej, że w jej medalionie, który niegdyś oryginalna Darkstar dostała od doktora Strange'a, aby lepiej kontrolować Darkforce, poczuł obecność swojej córki. Według Presence'a, Sasha nigdy nie dorówna Laynii i będzie spełniać wyłącznie rolę nosiciela aż do momentu jej powrotu. To mocno zdenerwowało nową Darkstar i aby udowodnić mu, a może raczej sobie samej, że złoczyńca się myli, postanawia jak najszybciej dołączyć do Winter Guard na misji.

Darkstar teleportuje się w sam środek akcji i rzuca w wir walki, zatracając powoli swoją tożsamość. Aż w końcu uwalnia całe pokłady energii Darkforce i całkowicie traci nad sobą kontrolę, przekształcając się wielki obłok mrocznej materii. Wszyscy w zatrwożeniu spojrzeli, co się z nią dzieje, a ona wciąż mutowała i rosła, niszcząc wszystko na swej drodze i zalewając niebo głodną czernią. Crimson Dynamo szybko zdiagnozowała, że powstający na ich oczach kataklizm to zapewne wpływ pochłoniętej wcześniej gamma bestii na Darkforce. W międzyczasie drużyna Remont 6 prędko została pokonana i tylko Titanium Man gdzieś zniknął. Po tym członkowie Winter Guard próbowali pomóc swojej koleżance. Jednak nic nie skutkowało. Darkstar wciąż rosła i mutowała, pochłaniając coraz więcej materii. Aż w końcu Red Guardian, nie widząc innego wyjścia, rzucił się w samo centrum niebezpieczeństwa i oderwał medalion od tego, co było kiedyś Sashą. Bez tego wisiorka kobieta straciła dostęp do Darkforce, wszystko się uspokoiło, a ona umarła. Red Guardian natomiast przypłacił to ostrymi poparzeniami i obnażając mechaniczne części swojego ciała, zdradził, że nie do końca jest człowiekiem.

Jakiś czas później ponownie zwołano konferencję prasową i ponownie ogłoszono wielki sukces. I tym razem drużyna Winter Guard stawiła się w komplecie. Pojawiła się kolejna, nowa Darkstar, niejaka Reena Stancioff, która zakulisowo, w schedzie po poprzedniczce, otrzymała jej medalion, nieświadoma tego, co może się kryć w jego wnętrzu. Zresztą nikt nawet o to nie dbał, najważniejsze, iż zespół Winter Guard ponownie został przedstawiony jako niepokonany.

Autor: Black Bolt

Galeria numeru

Hulk: Winter Guard Hulk: Winter Guard Hulk: Winter Guard

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.