Avalon » Serie komiksowe » Tales of Suspense » Tales of Suspense #39

Tales of Suspense #39

Tales of Suspense #39

"Iron Man is born!"

Postacie
Cytat

Tony Stark: "As for the Iron Man, that metallic hulk who once was Anthony Stark... who knows what destiny awaits him? Time alone will provide the answer! Time alone..."

Streszczenie

W swoim laboratorium miliarder Tony Stark prezentuje jednemu z amerykańskich generałów swój rewolucyjny wynalazek, miniaturowy tranzystor, który zwiększa wielokrotnie siłę każdego urządzenia. Przedstawia jego działanie na magnesie, który jest w stanie wyrwać drzwi pancerne ze ściany. Młody wynalazca i dziedzic wielomilionowej fortuny, za którym szaleje każda kobieta, chce sprzedać swój wynalazek armii amerykańskiej, aby rozwiązać problemy w Wietnamie.

Wietnam. Tyran zwany Wong-Chu podbija kolejna wioskę, a w innej części dżungli pojawia się właśnie Tony Stark razem z grupą żołnierzy. Zostają jednak napadnięci przez Wietnamczyków, ale dzięki uzbrojeniu zminiaturyzowanemu przez technologię Starka wygrywają bez problemu. Nie jest to jednak koniec kłopotów Tony'ego. Chwilę później, podróżując przez kraj, przypadkowo uruchamia jedną z min. Mężczyzna żyje, ale ranny staje się jeńcem Wong-Chu, którego żołnierze znajdują Amerykanina.

Wong-Chu zmusza Tony'ego do tworzenia broni, zanim odłamek miny, który utknął blisko serca Starka, go zabije. Wynalazca postanawia, że ostatnia rzeczą, jaka zrobi w życiu, będzie powstrzymanie tyrana. Mężczyzna dostaje do pomocy Yinsena, znanego azjatyckiego naukowca. Stark dzieli się z nim swoim pomysłem zbudowania broni, która utrzyma go przy życiu i pozwoli wydostać się z niewoli.

Gdy zbroja jest skończona, niespodziewanie w ich pracowni pojawia się Wong-Chu. Yinsen poświęca swoje życie, aby odwrócić uwagę złoczyńców od ładującej się właśnie zbroi ze Starkiem w środku. Tony po raz pierwszy zaczyna poruszać się w zbroi, mając z tym problemy. Jest załamany śmiercią przyjaciela i tym, że będzie musiał spędzić resztę życia w żelaznym więzieniu. Ukrywa się przed przeciwnikami w cieniu pod sufitem, a gdy odchodzą, zabiera ze stołu płaszcz i kapelusz.

Jakiś czas później pojawia się na placu w przebraniu i zrzucając płaszcz staje naprzeciw trenującego właśnie Wong-Chu w swojej zbroi Iron Mana. Wyrzuca przerażonego przeciwnika i bez problemu wygrywa z żołnierzami, używając zwiększonej siły magnesu. Udaje się w pogoń za wietnamskim tyranem, który chce w akcie zemsty wydać rozkaz zabicia wszystkich jeńców. Energia w pancerzu jest na wyczerpaniu, więc Tony ostatkiem sił podpala rozlaną benzynę, która niszczy skład broni i uciekającego Wong-Chu. Tony Stark uwalnia jeńców i odchodzi, zastanawiając się, co czeka go dalej.

Autor: Gamart

Galeria numeru

Tales of Suspense #39

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.