Avalon » Serie komiksowe » Journey Into Mystery » Journey Into Mystery #83

Journey Into Mystery #83

Journey Into Mystery #83

"The Stone Men from Saturn!"

Postacie
Cytat

"Whoever holds this hammer, if he be worthy, shall posses the power of... Thor"

Streszczenie

Amerykański turysta, dr Don Blake, podziwia norweskie wybrzeże. Gdy odchodzi, na łące opodal ląduje kosmiczny statek. Wychodzi z niego kilka ogromnych, kamiennych stworów. Ziemskie powietrze dodaje im siły, którą ochoczo prezentują. Są supersilni, niezniszczalni i mają niesamowite bronie. Zaczekają tu na posiłki i wtedy zdobędą Ziemię. Wszystko to obserwuje z ukrycia stary rybak, który czym prędzej rozgłasza to w wiosce. Nikt mu nie jednak nie wierzy, oprócz podsłuchującego rozmowę Blake'a.

Nazajutrz doktor wybiera się w to miejsce, by naprawdę zobaczyć kamienne giganty. Gdy zostaje spostrzeżony, ucieka w skały. Podąża jaskinią, lecz w końcu dociera do ogromnego, blokującego drogę głazu. Załamany siada obok niego, a wtedy otwiera się tajemne przejście. W środku komnaty leży jedynie drewniana laska. Blake próbuje użyć jej jako dźwigni i podważyć głaz, lecz bez skutku. Uderza nią wówczas ze złości w ścianę i w blasku światła zamienia się w nordyckiego boga, Thora, a laska - w potężny młot. Teraz bez problemu podnosi wielką przeszkodę i wychodzi. Kiedy na chwilę siada i kładzie swą broń obok, wraca do ludzkiej postaci. Domyśla się, że gdy odkłada młot, przestaje być także Thorem. Blake znów się zamienia i zaczyna wypróbowywać swe moce. Jego broń jest niezniszczalna i gdy rzucona, wraca do niego. Potrafi też dzięki niej wywoływać deszcz, śnieg czy burzę.

Tymczasem nadlatuje reszta kosmitów. W bazie NATO podnoszą alarm i wysłane zostają samoloty bojowe. Najeźdźcy wyświetlają wtedy hologram ogromnego smoka, na co ziemscy piloci katapultują się ze strachu. Thor dzięki swej magicznej broni błyskawicznie zmierza do kosmitów i rozpoczyna z nimi walkę. Gdy zrzucają na niego wielką klatkę, on gnie ją bez problemu, wydostaje się i jednym rzutem młota pozbawia ich broni. Wtedy to wysyłają na niego robota, który także nie stanowi zagrożenia dla Thora i zostaje rozwalony na kawałki. Najeźdźcy uciekają w popłochu. Kiedy przybywają żołnierze NATO, widząc jedynie cherlawego doktora z laską nie rozumieją, co się stało. Tymczasem Blake odchodzi z miejsca walki i już myśli o powrocie do Stanów wraz ze swą magiczną bronią.

Autor: Jim J

Galeria numeru

Journey Into Mystery #83

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.