Avalon » Serie komiksowe » Tales of Suspense » Tales of Suspense #57

Tales of Suspense #57

Tales of Suspense #57

Hawkeye, the Marksman!

Postacie
Cytat

Hawkeye (o rannej Black Widow): "She has to live! She has to be mine! She's the only one I've ever loved!"

Streszczenie

Iron Man ratuje swego pracownika przed śmiercią od rozgrzanej, ciekłej stali. Po zajściu podchodzi do niego Happy i prosi, by ten użył swych znajomości do zaaranżowania randki z Pepper. Tony sam by się z nią umówił, lecz postanawia się zapytać. Kiedy tylko wspomina o randce dziewczynie, ta myśli, że chodzi o niego, od razu się zgadza i rzuca mu na szyję.

Jeszcze tego wieczoru, Tony specjalnie zabiera ją do mało romantycznego miejsca - wesołego miasteczka. Gdy obserwują łucznika, który zawsze trafia, jedna z karuzel zaczyna kręcić się bez kontroli. Stark wymyśla wymówkę i znika, by za chwilę pojawić się jako Iron Man. Ratuje ludzi z karuzeli, czym wzbudza zazdrość u łucznika. Ten, po powrocie do domu, zaczyna pracować nad strojem dla siebie i specjalnymi strzałami.

Gdy wychodzi pierwszy raz jako super bohater, udaje mu się udaremnić kradzież klejnotów. Złodziej porzuca łup, a przechodzący obok policjanci myślą, że to Hawkeye obrabował jubilera. Bohater zaczyna uciekać i po chwili samochód zajeżdża mu drogę. To Black Widow, która zaprasza do środka. Hawkeye jest zafascynowany jej urodą, co ta nie omieszka wykorzystać. Oboje jadą na przedmieścia, do wspaniałej posiadłości. Wdowa ofiarowuje łucznikowi nowe strzały i każe mu zająć się Iron Manem w zamian za swoje względy.

Tymczasem Tony decyduje sam spytać się Pepper o wyjście. Gdy już ma podejść, słyszy, jak ta rozmawia z Happym i zgadza się na jego randkę. Gdzieś indziej, Hawkeye schowany w ciężarówce wjeżdża do fabryki Starka. Od razu pojawia się Iron Man. Łucznik wystrzeliwuje w niego specjalne strzały powodujące rdzawienie i sztywnienie zbroi. Stark jest zmuszony zdjąć kilka jej części i zastąpić nowymi, ukrytymi gdzieś w fabryce. Hawkeye tymczasem zabiera porzucone elementy i zaczyna uciekać samochodem. Gdy Tony jest już w komplecie, dogania złodzieja i zaczyna się walka. Tym razem Iron Man walczy rozsądniej. Uderza w pomost, na którym stoi Hawkeye i unieszkodliwia go. Postanawia zabrać elementy swej zbroi z samochodu, lecz wtedy łucznik budzi się i wystrzeliwuje swą najmocniejszą strzałę. Stark zostaje powalony, jednak rykoszet uderza w obserwującą walkę Black Widow. Hawkeye zabiera ją i ucieka przycumowaną obok łodzią.

Kiedy Tony budzi się, nie może gonić swych wrogów, gdyż jest na terenie lotniska i byłby zagrożeniem dla startujących i lądujących samolotów. Po wszystkim udaje się na samotny spacer, myśląc o tym, że Pepper jest teraz na randce z Happym.

Autor: Jim J

Galeria numeru

Tales of Suspense #57

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.