Avalon » Serie komiksowe » The Punisher Painkiller Jane » The Punisher Painkiller Jane

The Punisher Painkiller Jane

Postacie
Streszczenie

To była miłość od pierwszego wejrzenia. Painkiller Jane przychodzi na kawę do restauracji, gdzie widzi zdumiewającą scenę. Wielki, ciemnowłosy koleś rozwala gangsterów. Kiedy przy życiu został już tylko ich szef, Punisher przystępuje do przesłuchania. Chce dostać braci Veronica i chce wiedzieć gdzie są. Po krótkich negocjacjach Frank wychodzi z knajpy z informacją, że Vinnie się ukrywa. Prawdopodobnie jest na swoim jachcie. Jego brat, Nigel, jest ciągle w mieście i głównie przesiaduje w spelunie Bingo. Po chwili do informatora podchodzi Jane i przy pomocy pistoletu dowiaduje się, że ten tajemniczy nieznajomy, w którym się zakochała, to Punisher. Ruszyła za obiektem swoich uczuć. Jest niezła. Frank dokładnie sprawdza, czy nie ma ogona, ale jej nie zauważył. Bohater udaje się od razu do baru Bingo. Kobieta przez okno ogląda z fascynacją masakrę dokonywaną na Nigelu i jego ludziach. Później śledzi Punishera do jego kryjówki. Czeka pod budynkiem całą noc. Rano, kiedy wyszedł, zakrada się do środka przez okno. Łatwo radzi sobie z pułapkami. W środku zastaje istny arsenał. Czuje się, jakby spotkała bratnią duszę. Znajduje koszulkę z czachą i przymierza ją. Po chwili odlatuje w świat marzeń. Wyobraża sobie, jak wyglądać będą ich randki, ślub i dzieci. Z marzeń wyrywa ją Castle, który mierzy do niej z pistoletu. Dziewczyna opowiada mu o swoich uczuciach. Frank bierze ją za wariatkę i każe spadać. Ta jest jednak uparta i łatwo się nie poddaje.

Przez następne kilka dni Jane jest wszędzie tam, gdzie Punisher przeprowadza swoje akcje. Nic nie robi, po prostu siedzi i patrzy. W końcu Frank, kiedy topi kogoś w kiblu, stwierdza, że ma dość. Rozumie, że musi coś z tym zrobić. Pewnego dnia podjeżdża do natrętnej kobiety i zabiera ją na przejażdżkę. Na lotnisku prosi, aby wsiadła do samolotu, kiedy on pójdzie załatwić kilka formalności. Dziewczyna liczy na romantyczny wypad do Paryża. Jednak samolot odlatuje tylko z jednym pasażerem. Jakiś czas później wkurzona Jane przychodzi do informatora poznanego na początku tej opowieści. Koleś przyznaje, że zdradził Punisherowi, gdzie ukrywa się Vinnie Veronica. Nie powiedział mu jednak, że gangster spodziewa się ataku. Kobieta mści ukochanego i zabija skubańca. Musi szybko dotrzeć na miejsce zasadzki.

Na jachcie Frank dzielnie walczy z bandą gangsterów. Systematycznie pozbywa się żołnierzy mafii. Vinnie powoli zaczyna panikować, ponieważ wszystko wskazuje na to, że Punisher wymknie się z tej zasadzki. Kapitan jachtu bierze sprawy w swoje ręce i harpunem przebija nogę bohatera. Ostatni z braci Veronica zamierza teraz pobawić się ze swoją ofiarą. Na szczęcie na miejsce dociera Jane. Z zaskoczenia szybko rozwala ludzi trzymających mściciela. Dzięki temu Castle może udusić Vinniego. Niestety, nie zauważa, że kapitan znów celuje do niego z harpuna. Painkiller Jane zasłania ukochanego i zostaje przebita. Kiedy wszyscy przeciwnicy już nie żyją, okazuje się, że Jane ciągle żyje i ma się dość dobrze. Do Franka dociera, że jeśli nie da kobiecie tego, czego chce, ta nigdy nie da mu spokoju. Para zaczyna się całować. Później dziewczyna sama ogląda romantyczny wschód słońca, podczas gdy mewy dobierają się do ciał pływających w oceanie. Już nigdy nie zobaczy Punishera, ale zawsze będzie miała go w swoim sercu.

Autor: Spell

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.