Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man vol. 2 » Amazing Spider-Man vol. 2 #35

Amazing Spider-Man vol. 2 #35

Postacie
Cytat

Spider-Man: "Either way, the spider and the radiation met in the lab, got hitched in test tube, and together they produced... me. A child of the spider. First cousin to the atom."

Streszczenie

Morlun wraz z Dexem udaje się do elektrowni jądrowej. W tym samym czasie Peter w środku wytwarza jakiś roztwór, który jest jego jedynym wyjściem. Równie dobrze to, co zrobił może go zabić. Przynajmniej odbierze rywalowi przyjemność pożywienia się tkwiącym w nim pająkiem. Oponent wie, gdzie dokładnie jest Parker, stwierdza, że pora to zakończyć. W tym czasie Spider-Man szykuje się do radioaktywnego zastrzyku. Wpuści do organizmu za dużo substancji - umrze, wpuści za mało - nie zadziała. W końcu decyduje się przejść od słów do czynów, bo i tak nie chciał żyć wiecznie. Nagle ból rozsadza go od środka, jest nie do opisania. Czuje, że każdy nerw mu płonie. Nie może się ruszać i zaczyna się zastanawiać, czy przypadkiem nie popełnił ogromnego błędu.

Morlun przedziera się przez ściany, w końcu odnajduje leżące ciało Pająka. Szykuje się na przyjęcie energii, która pozwoli mu żyć sto lat. Stwierdza, że bohater kiedyś mówił za nich dwóch, jemu jednak słowa przychodzą z trudem, oprócz jednego: "żegnaj". W tym momencie złoczyńca odbiera energię od herosa. Nagle jednak odczuwa potworny ból. Nie rozumie, co się dzieje. Wtedy z wyjaśnieniami przychodzi Peter. Mówi, jak to jest, kiedy myśli się, że kogoś się zna, wtedy przychodzą niespodzianki. Informuje oponenta, że chciał się nim pożywić ze względu na nieskalanego pająka. Jest tylko jeden problem. O Spider-Manie można powiedzieć wiele, ale nie, że jest nieskalany. Pająk, który ukąsił Parkera, był poddany ogromnej dawce promieniowania. Czymkolwiek przedtem był i jakich mocy nie miał przekazać, wszystko uległo zmianie przez promieniowanie. Ścianołaz mówi, że nieważne, czy jest jakimś totemem, czy izotopem. Nie wie, czy pająk zmądrzał i postanowił ewoluować, czy po prostu zgłupiał i wpadł pod promieniowanie. Tak czy siak powstała mieszanka. Dziecko pająka i bliski kuzyn atomu. Bohater uderza Morluna ile wlezie. Nieprzyjaciel w ogóle nie radzi sobie z promieniowaniem. Peter zawsze się zastanawiał, czy jest gotów na kolejną dawkę promieniowania. Nareszcie się dowiedział. Mimo to nie przestaje poniewierać wrogiem. Jest to jego jedyna szansa. Ostatecznie staje przed wyborem, zabić śmiertelnego wroga, wiedząc, że potem może go już nie pokonać, czy okazać mu litość, o którą prosi? Wewnętrzne rozterki przerywa jednak Dex, który zabija pożeracza energii. Wraz ze Ścianołazem ucieka z fabryki. Na miejsce przyjeżdża policja. Nagle bohater zatrzymuje mordercę i każe mu się wynieść i nie wracać. Mimo to mężczyzna jest zadowolony, że w końcu uwolnił się od krzywd Morluna i odchodzi, śpiewając.

Spider-Man siada na jednym z pobliskich wieżowców. Zaczyna prowadzić monolog do Boga, prosi, aby ten dał mu chwilę wytchnienia. Następnie udaje się do firmy Ezekiela. Budynek stoi jednak pusty. Widać ślady przeprowadzki. Zastanawia się, co się stało z jego przyjacielem, kiedy nagle na szybie zauważa pająka. Podnosi go i jego oczom ukazuje się napis Made in Taiwan. Spogląda jeszcze raz na szybę, gdzie znajdują się ślady stóp znajomego. W końcu krzyczy na cały głos jego imię. Na dole Ezekiel wsiada do samochodu, gotowy na podróż i kilka spraw do załatwienia.

Zadowolony heros skacze po ulicach, wszystko wydaje mu się piękne, nawet transwestyci. Dociera do domu, zdejmuje kostium. Obolały nie dba już o nic, kładzie się padnięty na łóżko. Jest gotowy na bardzo długi sen. W razie, jakby działo się coś złego, ma pajęczy zmysł. Jakiś czas później do jego mieszkania wchodzi May. Kobieta przyszła zabrać rzeczy bratanka do prania. Wchodzi do pokoju, gdzie śpi Parker. Tam widzi go całego w bandażach i krwi. Największym jednak dla niej szokiem jest podarty kostium Spider-Mana.

Autor: Undercik

Galeria numeru

Amazing Spider-Man vol. 2 #35

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.