Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #151

Amazing Spider-Man #151

Amazing Spider-Man #151

"Skirmish Beneath The Streets!"

Postacie
Streszczenie

Spider-Man dociera ze zwłokami swojego klona do spalarni. Zdejmuje mu maskę z twarzy i komentuje, jak bardzo jest on do niego podobny. W tym momencie odzywa się jego pajęczy zmysł. Parker nikogo nie widzi, więc jest przekonany, iż ma to związek z przemęczeniem spowodowanym ostatnimi dramatycznymi wydarzeniami w jego życiu. Następnie wrzuca zwłoki swojego klona do jednego z kominów spalarni. Żegna się z nim, mówiąc do niego "bracie", i dodaje, iż po śmierci on również chce zostać skremowany.

W drodze na zajęcia na uniwersytecie tercet Mary Jane-Peter-Flash spotykają niespodziewanie Harry'ego Osborna. Okazuje się, iż Harry został niedawno zwolniony ze szpitala psychiatrycznego. Przeprowadzają krótką rozmowę, dzięki której Peter dochodzi do wniosku, iż jego podwójna tożsamość jest bezpieczna i Green Goblin już nigdy nie powróci. Kończąc rozmowę, gdyż spieszą się na zajęcia, zapraszają Harry'ego na imprezę wieczorem w apartamencie Jamesona, która odbędzie się z okazji zaręczyn Betty i Neda.

Jameson jest zbulwersowany zachowaniem gości, którzy nie zdają sobie według niego sprawy z kosztów, jakie ponosi za organizację tego przyjęcia. W myślach dodaje, iż Joe Robertson zapłaci mu za zaangażowanie go w to przedsięwzięcie. Mary Jane podchodzi do Harry'ego, który siedzi samotnie na kanapie. Dziewczyna zachęca go do rozmowy odnośnie czasu, jaki się nie widzieli, ale chłopak mówi jej, iż jego terapeuta radzi mu, by zapomniał o przeszłości. W międzyczasie Peter składa gratulacje Betty i Nedowi z okazji zbliżającego się ślubu. Leeds stwierdza, iż niewiele brakowało, a zabrakłoby go na ślubie. Dalej nie wie, dlaczego został porwany przez Jackala ani w jaki sposób zdołał uciec. Pamięta jedynie, iż przez większość czasu był nieprzytomny. Od policji dowiedział się, iż Miles Warren uratował mu życie kosztem własnego. Do Harry'ego i Mary Jane dołącza Robbie Robertson, który zapewnia chłopaka, iż jeśli będzie potrzebował pomocy w najbliższym czasie, to może do niego zadzwonić bez wahania. Radio, które włączył gospodarz imprezy, informuje o kolejnych rejonach miasta, które straciły nagle prąd. Jameson tymczasem ma dla zgromadzonych gości, a zwłaszcza Neda i Betty, niespodziankę. Ogłasza, iż w nagrodę za ciężką pracę dla Daily Bugle i dla uczczenia ich ślubu, Betty i Ned zostaną wysłani do paryskiego przedstawicielstwa gazety na pracowity miesiąc miodowy. W tym momencie w budynku gaśnie światło.

Aby sprawdzić, co spowodowało tak nagły brak prądu, Peter wymyka się na balkon, a następnie wykorzystuje policyjny helikopter by sprawdzić, co się dzieje. W trakcie lotu przebiera się w swój kostium i jest zmuszony wyrzucić swoje cywilne ubranie, gdyż nie ma gdzie go przechować. Z powietrza dostrzega, iż fragmenty miasta, w których niema prądu, utworzyły prawie napis "Shocker". Brakuje już tylko jednego elementu. Wiedząc, iż kable elektryczne, które umożliwiają pozbawienie wybranych części miasta prądu, biegną w kanałach pod miastem, Spider-Man schodzi do kanałów. Po krótkich poszukiwaniach odnajduje Shockera, który niszczy następną skrzynkę z kablami. Dochodzi do konfrontacji, jednak po chwili złoczyńca zaczyna uciekać na powierzchnię, wykorzystując pobliską drabinkę. Niestety Spider-Man jest spóźniony i Shocker, który zdołał się wydostać, wykorzystuje swoje uzbrojenie do wywołania wstrząsów w kanale. Uszkodzone, betonowe elementy kanału zaczynają spadać na Parkera. Zostaje nimi przygnieciony i traci na parę minut przytomność. Gdy dochodzi do siebie odkrywa, iż kanał zaczyna wypełniać deszczowa woda, która sięga mu już po szyję.

Autor: Cyclop83

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #151

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.