Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #149

Amazing Spider-Man #149

Amazing Spider-Man #149

"Even If I Live… I Die!"

Postacie
Streszczenie

Na dachu opuszczonej fabryki zszokowany Spider-Man odkrywa, iż pod maską Jackala kryje się profesor Miles Warren, nauczyciel biologii Petera Parkera. Obok niego leży Tarantula, którego przed chwilą pokonał. W pobliżu znajduje się klon Gwen Stacy oraz Ned Leeds ze związanymi z tyłu rękoma. Parker nie ma czasu na zaatakowanie Szakala, gdyż zaczyna tracić przytomność. Jest to spowodowane podstępnym atakiem tego złoczyńcy na tył jego głowy pazurami, które zawierały w sobie środek nasenny. Peter budzi się przywiązany do stołu w jednym z pomieszczeń jakiegoś budynku. Obok niego ten sam los spotkał Neda. Po krótkiej wymianie zdań z przybyłym właśnie Jackalem, Parker z łatwością uwalnia się z więzów i przystępuje do walki ze złoczyńcą. Okazuje się, iż Warren intensywnie ćwiczył i posiada przewagę w walce w ręcz. Do tego wykorzystuje kolejny raz ostre pazury, mocno raniąc Parkera na całym ciele. Spider-Man podnosząc się z podłogi zostaje uderzony stołem, do którego był przywiązany, po czym pada na plecy. Jackal zaczyna wyjaśniać, dlaczego nienawidzi Spider-Mana. Robi to, ponieważ Parker jest młody, kochała go Gwen Stacy i co najważniejsze, pozwolił jej umrzeć.

Już od pierwszego dnia, gdy Warren spotkał Gwen na uczelni, był nią zafascynowany. Podziwiał jej inteligencję i urodę oraz chciał bardzo, by córka, której nigdy nie miał, była taka jak ona. W dniu śmierci Gwen profesor załamał się. Następnego dnia otrzymał jednak dobrą wiadomość od asystenta, którym był Anthony Serba. Udało im się sklonować żabę. Miles Warren wiedział, co może zrobić dzięki temu odkryciu i przekazał asystentowi dwie próbki krwi swoich studentów, okłamując go, iż są to próbki pochodzące od szczura. Po czterech tygodniach prowadzenia doświadczeń, zszokowany Serba poinformował profesora Warrena o pozytywnym zakończeniu eksperymentu.Powiedział mu, iż to były ludzkie próbki krwi, dlatego muszą natychmiast zniszczyć wyniki eksperymentu. Miles Warren niespodziewanie zaatakował asystenta i zamordował go w napadzie szału. By pozbyć się ciała Serby, zdecydował się poddać je kremacji. Nie potrafiąc pogodzić się z faktem, iż zamordował swojego asystenta, wmówił sobie, iż zrobił to ktoś inny. Przechodząc obok jednej z sal na uczelni usłyszał fragment wykładu, w którym była mowa o najbardziej tchórzliwym przedstawicielu drapieżników, którym jest szakal. W ten sposób Warren znalazł winnego morderstwa Serby i równocześnie stworzył swoją mroczną, drugą tożsamość. Przez kilka następnych miesięcy Jackal zajmował się tworzeniem kostiumu z odpowiednim wyposażeniem, intensywnymi ćwiczeniami, by jego ciało był bardzo zwinne, oraz hodowaniem klonów. Gdy klon Gwen Stacy opuścił kapsułę, profesor Warren obiecał, iż Peter Parker zapłaci za krzywdy, jakich doznała przez jego działania. W kolejnych miesiącach Jackal przywracał pamięć Gwen, stosując hipnozę. Dodatkowo zaprogramował ją tak, by na specjalne słowa wykonywała jego wszystkie rozkazy.

Po zakończeniu opowieści Warren ucieka, korzystając z tajnego wyjścia, i informuje Parkera, iż musi się stawić na Stadionie Shea o północy, gdyż tylko w ten sposób może spotkać ponownie Gwen i zakończyć z nim walkę raz na zawsze. Tymczasem w Daily Bugle Robertson, Jameson, oraz Mary Jane starają się pocieszyć Betty, która martwi się zniknięciem Neda, Petera oraz Gwen. Parker wchodzi do gabinetu Jamesona i jest zmuszony okłamać przyjaciół, iż nie widział się z Nedem od tygodnia. Obiecuje zrozpaczonej Betty, że odnajdzie jej ukochanego.

Spider-Man przybywa na Stadion Shea. Niespodziewanie zostaje zaatakowany przez Jackala pazurami, które ponownie zostały wyposażone w środek nasenny. Po odzyskaniu przytomności Parker dostrzega obok drugiego Spider-Mana. Z trybun Szakal wyjaśnia, iż oprócz Gwen, sklonował również Parkera. Warren pobrał od oryginalnego Petera komórki pamięci, gdy ten był nieprzytomny i zaaplikował je klonowi. Dlatego obaj Spider-Mani są przekonani, iż są prawdziwi. Jednak tylko prawdziwy Spider-Man może uratować Neda, który jest przywiązany do bomby pod zegarem na stadionie. Po krótkiej wymianie ciosów między Parkerami, obaj dochodzą do wniosku, iż muszą razem współpracować by uratować przyjaciela. W tym samym czasie towarzysząca Jackalowi Gwen zaczyna wyzywać złoczyńcę od najgorszych. Po zerwaniu z jego twarzy maski nazywa go mordercą. Wówczas Warren uświadamia sobie, iż jest zbrodniarzem. Decyduje się uratować Neda, który wpada w ręce Spider-Mana. Dochodzi do wielkiej eksplozji bomby, która zabija Jackala i klona Petera Parkera. Spider-Man odzyskuje przytomność po paru minutach. Informuje przybyłą Gwen, iż Ned jest tylko nieprzytomny i jest pewien, że on jest prawdziwym Spider-Manem.

Pierwszy epilog.
Peter i klon Gwen odwiedzają grób prawdziwej Gwen Stacy na cmentarzu w Queens. Po krótkiej rozmowie klon Gwen prosi Petera, by ten nie szukał jej, gdy odejdzie z tego miejsca.

Drugi epilog.
Peter wraca do swojego mieszkania w niezbyt dobrym humorze. Nagle uruchamia się jego pajęczy zmysł. Po otwarciu drzwi widzi w środku Mary Jane. Parker nie potrafi ukryć radości z tego spotkania.

Autor: Cyclop83

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #149

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.