Avalon » Serie komiksowe » Daredevil » Daredevil #168

Daredevil #168

Daredevil #168

"Elektra"

Postacie
Cytat

Franklin Nelson: "I'm not the only one they made wear these things."
Matt Murdock: "But, Foggy-- moose antlers?"
Franklin Nelson: "It's initiation, Matt."

Streszczenie

Daredevil poszukuje złodzieja Alaricha Wallenquista. Jest on świadkiem morderstwa, za które ma ponieść karę niewinna osoba. W tym celu próbuje wyciągnąć informacje od Turka, pospolitego przestępcy, który pracuje dla Erica Slaughtera, wynajętego przez Wallenquista do ochrony. Turk nie chce mówić po tym, jak został ośmieszony przez DD [DD #161]. Jednak opór na niewiele się przydaje i po paru chwilach jest już chętny do współpracy. Śmiałek nie ma jednak możliwości uzyskania potrzebnych mu informacji, bowiem musi uciekać – ktoś rzucił w jego stronę butelką z nitrogliceryną. To Bilge, kolejny z ludzi Slaughtera, który miał przeszkodzić Turkowi, gdyby ten zechciał mówić. Następuje wybuch.

Bilge próbuje uciekać, jest przekonany, że zabił Daredevila, jednak gdy wbiega w zaułek, ten już tam na niego czeka. Choć jest osłabiony, obezwładnia przeciwnika i domaga się informacji. Nie wyczuwa, że ktoś ich obserwuje. Zostaje trafiony w głowę i powalony na ziemię. Po chwili, z pęknięta szczęką, ląduje na ziemi Bilge, który próbował uciekać. Tajemniczy napastnik informuje przestępcę, że w Europie jest spora nagroda za Wallenquista i zamierza ją zdobyć albo go zabije. Daredevil rozpoznaje ten głos. To głos Elektry. Po chwili mdleje.

Uniwersytet Kolumbia, Waszyngton, kilka lat wcześniej. Matt oraz Franklin udają się do biblioteki uniwersyteckiej. Przed wejściem Foggy zwraca uwagę Mattowi na statuę, po czym sam upada na schodach. Dziekan zwraca im uwagę, że przeszkodzili mu właśnie w oprowadzaniu nowego, wpływowego studenta po kampusie. Matt wyczuwa w powietrzu francuskie perfumy, a po chwili słyszy aksamitny głos dziewczyny. Kiedy próbuje się do niej zbliżyć, zostaje zatrzymany przez jej ochroniarza, Athosa. Po chwili odchodzą, a chłopak poznaje jej imię: Elektra.

Kilka dni później Matt, przy pomocy Foggy'ego, odciąga ochroniarza, by móc rozmawiać z Elektrą na osobności. Ta ostrzega, że jest bardzo dobrze obeznana ze sztukami walki, jednak Matt po prostu wręcza jej różę. Dziewczyna przedstawia się jako Elektra Natchios, córka greckiego ambasadora. Chłopak proponuje jej wspólne wyjście na mecz, lecz ta odmawia i zwraca mu różę. Murdock jednak się nie poddaje i wykonując akrobatyczny skok ponownie zwraca uwagę Elektry, po czym opowiada jej o swoich szczególnych umiejętnościach, pierwszy raz zdradzając komuś swoją tajemnicę. Umawiają się na kolejne spotkanie.

Spotykają się następnego dnia, i kolejnego, i zakochują w sobie. To pierwsza miłość dla obojga i przez rok są szczęśliwi. Do dnia urodzin Elektry. W tym bowiem dniu grupa przestępców bierze za zakładników dziewczynę i jej ojca. Matt, nie zastanawiając się długo, wkracza do akcji. Przeskakując z sąsiedniego budynku dostaje się do środka. Obezwładnia dwójkę przestępców, trzeci zdążył wystrzelić z pistoletu przed powaleniem, co ostrzega pozostałą trójkę. Chłopak postanawia zaufać umiejętnościom dziewczyny. Atakując jednego z oprawców krzyczy do niej, by zaatakowała, sam rzuca swoją laską w następnego. Rzut jest niestety tak niefortunny, że przestępca wypada przez okno. Policjanci myśląc, iż jest to zakładnik, strzelają w okno. Kule trafiają Hugo Natchiosa, ojca Elektry, który umiera na miejscu. Dziewczyna nie płacze.

Nie płacze również na pogrzebie, ona nigdy nie płacze. Kilka dni później oznajmia Mattowi, iż wraca do Europy. Nie może studiować czegoś, w co nie wierzy. Nie może pozwolić, by świat ją ponownie zranił. Nie jest tak silna, jak on. Choć chłopak oznajmia, że ją kocha, Elektra odchodzi.

Daredevil dochodzi do siebie po ataku. Rozmyśla nad Elektrą, od dnia rozstania nie miał od niej żadnych informacji. A teraz okazuje się, że została łowcą nagród. Uważa, iż mimo wszystko jest ona samotną kobietą. Kobietą, która zabandażowała mu ramię, ratując prawdopodobnie życie. To jednak jej nie usprawiedliwia. DD zamierza ją wytropić i zatrzymać.

W swojej kryjówce Eric wyzywa Alaricha od tchórzy i oznajmia, że tylko dzięki niemu jeszcze żyje i jest na wolności. Ich rozmowę przerywa oczekiwany telefon od Bilge'a. Informuje o spotkaniu z Daredevilem i pokonaniu go oraz że wszystko jest gotowe, by wywieźć Wallenquista. Całej rozmowie przysłuchuje się Elektra. Slaughter orientuje się, że to pułapka, bowiem Bilge podał inną godzinę niż była ustalona, postanawia jednak wykorzystać okazję i pozbyć się łowcy nagród. Wysyła podwładnego, Mickey'a, po papierosy.

Daredevil obserwuje jedyny sklep posiadający papierosy, które pali Slaughter. Widzi Mickey'a i postanawia dowiedzieć się, gdzie jest Elektra. Zaciąga go na dach i próbuje poznać miejsce ich planowanej ucieczki. Gdy przestępca się opiera, DD zrzuca go w dół, jednak ratuje przed upadkiem i śmiercią. Mickey zdradza wszystko, co wie.

O czwartej nad ranem wodolot zbliża się do nadbrzeża, na którym trwa walka Elektry z przestępcami. Slaughter widząc, że wszyscy jego ludzie zostali pokonani, proponuje jej pracę. Dziewczyna odmawia, tłumacząc, iż nie służy żadnej sprawie, żadnemu prawu ani żadnemu mężczyźnie. Wtedy upada, trafiona strzałką ze środkiem uspokajającym. Mężczyzna nakazuje związanie jej i rzucenie do rzeki. Wszyscy zostają jednak oślepieni światłami wodolotu, który rozmyślnie rozpędzony uderza w molo i wybucha. Ze szczątków wyłania się Daredevil. Szybko rozprawia się z przestępcami. Slaughter wykorzystuje okazję i ucieka. DD staje naprzeciwko Wallenquista, który celuje w Elektrę. Nakazuje oddalić się Śmiałkowi, po czym bierze go na cel. Mężczyzna wie, że musi zrobić coś szybko. Nagle wychwytuje cichy jęk Elektry, która zaczyna dochodzić do siebie. Nie zastanawiając się długo, woła do niej tymi samymi słowami jak przed laty, a ona reaguje dokładnie jak wtedy. Wallenquist zostaje powalony. DD uwalnia dziewczynę, całuje ją, po czym zabiera ze sobą przestępcę i odchodzi. Tego dnia Elektra po raz pierwszy płacze.

Autor: Sc0agar4k

Galeria numeru

Daredevil #168

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.