Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #162

Amazing Spider-Man #162

Postacie
Streszczenie

Punisher siedzi w wagoniku jadącym na wyspę Roosevelta. Ostatnio po mieście krąży snajper, który zabija niewinne osoby i podaje się za Franka. Jego informator powiedział, że tutaj nastąpi kolejny atak. Na miejscu zastał Spider-Mana oraz Nightcrawlera i wychodzi na to, że jeden z nich jest mordercą. Bohaterowie też dostali cynk o następnym ataku snajpera i myślą, że stoi za nimi Castle. Atakują z dwóch stron wagonika, przez co zdobywają początkowo przewagę, ale po chwili Kurt zostaje wykopany na zewnątrz, a Spider przy pomocy noży zostaje przybity do ściany. Punisher już ma dokonać egzekucji, kiedy ktoś zaczyna ostrzeliwać kolejkę linową. To dowodzi, że żaden z herosów nie jest zabójcą. Kiedy ogień ustaje Wagner teleportuje się, jak najdalej da radę. Jest zmęczony i postanawia na odpocząć. przęsłach mostu Dostrzega także zamachowca, ale nie jest w stanie go gonić. Ma nadzieję, że któryś z pozostałych bohaterów też go zobaczył. Niestety tak się nie dzieje. Ciągle w wagoniku Ścianołaz i Pogromca umawiają się na wspólne poszukiwania snajpera. Następnie obaj na pajęczynie udają się w miejsce, gdzie Punisher ukrył swój wóz. W nim przebijają się przez policyjną blokadę.

Wcześniej tego dnia na uniwersytecie Peter spotyka MJ i Thompsona. Dziewczyna jest wyraźnie zła za to, że Parker wczoraj po raz kolejny ją wystawił. Teraz specjalnie spotyka się z Flashem, aby zrobić Pająkowi na złość. Kiedy zostaje sam, bohater zauważa, że na uczelnię przyszedł także JJJ. Jameson spotka się z dr Madison. Wie, że kobieta cierpi na brak wyzwań w swojej naukowej karierze, i chce jej jedno zaoferować. Chce aby pomogła mu zniszczyć Spider-Man’a. Kobieta jest zaintrygowana.

12 godzin później w jednej z budek w mieście dzwoni telefon. Spider podnosi słuchawkę i otrzymuje instrukcje, gdzie ma się udać. Na miejscu wsiada do samochodu kierowanego przez Franka. Obaj jadą na miejsce osiedlowego festynu, który ma na celu wsparcie upadającej firmy. Jest on także kolejnym celem snajpera. Pająk obstawia dach, podczas gdy Castle przeczesuje zaułki. Ścianołaz jest obserwowany przez tajemniczego mężczyznę, który o wszystkim melduje przez radio. Nie dane jest mu jednak dokończyć meldunku, ponieważ ktoś go obezwładnia. Spider-Man nudzi się i zaczyna patrolować okolice. W jednej z alejek widzi ciało i rusza na ratunek. Jest to jednak pułapka i zostaje pokonany przez dwóch zamaskowanych oprychów. Kilka chwil później tłum na ulicy zamiera, kiedy zauważa wiszącego z latarni na łańcuchach bohatera. Jest on pilnowany przez uzbrojonych ludzi, którzy każą cywilom zachować spokój. Przez megafon przemawia przywódca bandytów. Wzywa on Punishera. Nazywa się Jigsaw. Jego twarz jest cała w bliznach po tym, jak Frank przebił nim szybę. Teraz chce się zemścić. Jeśli bohater się nie podda, złoczyńcy zabiją wszystkich ludzi na festynie. Nagle nóż wybija broń z rak pokiereszowanego bandziora. Ten jednak unika kul Punishera i przystawia karabin do głowy nieprzytomnego Pająka. Na szczęście na festynie jest też obecny Kurt. Zrzuca on swoje przebranie i ratuje Petera. W tym momencie pomocnicy szaleńca zauważają na dachu Franka. Przy pomocy swojego karabinu oraz granatu dymnego Punisher zabija kilku z nich. Kiedy Nightcrawler nie daje sobie rady z Jigsawem, Spider-Man odzyskuje przytomność i rozrywa więzy. Dzięki swojej zwinności szybko rozwala pozostałych żołnierzy. Widząc to, Russo rzuca się do ucieczki. Wykukuje na wóz strażacki, którym chce uciec. Na dachu pędzącego samochodu dochodzi do pojedynku między Jigsawem i Spiderem. Niestety, armatka wodna strąca bohatera, który cudem łapie się drabiny wozu. Russo chce strącić Pająka rzucając w niego zwiniętym wężem strażackim. Ma on jednak pecha, ponieważ drugi koniec węża wplątuje się w koła. Powoduje to wypadek samochodu oraz zaplątanie się złoczyńcy w sploty węża. Po chwili na miejsce dobiegają pozostali bohaterowie. Widzą, że przeciwnik jest pokonany, więc ulatniają się, zanim pojawi się policja. Spider zostaje sam, więc także postanawia zostawić resztę w rękach stróżów prawa.

Autor: Spell

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #162

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.